0 oy
149 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (938 puan) tarafından
Kizlar vitaminlerim çok düşük sürekli hasta oluyorum nerde hastalik var beni buluyor zor iyilesiyorum bide denediginiz yaptığınız bişey var mı B12 ve kansızlık için kesin sonuç veren doğal 

13 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından

Kansizlik icin siyah dut pekmezi oneririm cok iyi. B12 icin bnm aklimda sadece ciger varr. Ciger en basta bol bol ye :D gecmis olsun

(938 puan) tarafından
Cigeride hiç sevmem :))
-Reklam-
0 oy
(4,390 puan) tarafından
once doktora gidin, o önerir 
(938 puan) tarafından
Gittim de başka sıkıntılar da çıktı hematoloji ye gitmem gerekiyor ondan önce kendim ne yapabilirim belki sizin bildiğiniz vardır diye düşündüm .
(4,390 puan) tarafından
Allah şifa versin. arkadaş yorum yapmis pekmez ye diye ondan sonra o siyah kuru üzümler. kayısı suyu. bol bol su da tüketin ama hem de doktorun vereceği vitaminleride kullanin
(938 puan) tarafından
Teşekkürler önerileriniz için
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Kansızlık için şiddetle tavsiye edeceğim sey. Siyah büyük çekirdekli kuru üzüm. Aklına geldikce avucunu doldur ye. Ben 8 ay ilaç kullandım kanım 8di bı gıdım düzelmedi. 1 ay üzüm yedim kanım 10â yukseldi
(938 puan) tarafından
Deneyeceğim duymuştum bunu daha önce teşekkürler
0 oy
tarafından
Kansızlık için cekirlekli siyah kuru üzüm hergun 21 tane 21 gün devam et kansızlığın düzelir B 12 için ise doktora git sana iğne yazdır haftada bir tane vurulursun çabucak toparlanırsin canim B 12 düşüklüğü  insanın depresyona girmesine bile sebep oluyor rabbim şifa versin 
(938 puan) tarafından
Aynen sebepsiz çok agresif oluyorum yani farkındayım bu durumun butun hastalıkları üstüme cekiyorum resmen iğneyle hemen toparlanır miyim bide küçük bebek varken vurulur mu o iğne bı bilgin var mi
tarafından
Evet canım iğne ile daha çabuk toparlanirsin bebek varkende vurulabilirsin hiçbir zararı yok vitamin sonuçta
0 oy
(4,981 puan) tarafından
Kirmizi pancar satiliyor pazarda onu hasla icine maydonoz dograyip ye bu sekilde hem kolay kolay dusmuyor kanin haftada 2 3 yap cok iyi geliyor 
(938 puan) tarafından
Biri de pancar turşusu yazmıştı sanırım öyle hatırlıyorum teşekkürler öneri için
0 oy
(1,776 puan) tarafından
B12 için kırmızı et,ciğer filan yemen lazım, kansızlık içinde pekmez öneriyorlar ama ne yersen ye ilaç takviyesi olmadan düzelmez. Gıdaların yüzde faydası çok düşük oluyormuş.
0 oy
(3,642 puan) tarafından
Kansızlık için kuru üzüm ye bide limon sık içine pekmez katıp  iç  pekmez tek başına değilse limonla çok daha iyi etki ediyormuş sabah ac karnına tüket 
(938 puan) tarafından
Onu yapıyorum canım
0 oy
tarafından
Kansizliga dut pekmezi dalak ciger vs 

B12 eksikligini yasamis ve atlatmis biri  olarak soyluyorum bol hayvansal gıda ne cektim b12 eksikliginden canim yogurt süt ek tavuk eti en cok koyun eti koyun yogurdunda varmis b12 
(938 puan) tarafından
Dediklerini bol bol yiyorum ciğer felan hariç ama çok sinirda değerlerim üst üste hamilelik geçirdim bide ondan mı böyle oldu diye düşünüyorum
tarafından
Hamilelikte insani yipratiyor canim olabilir
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Kesinlikle pekmez kansızlığa çok iyi geliyor hatta karadut pekmezi bulursan o çok iyi ama ev yapımı olsun bol bol meyve faln tüket 
(938 puan) tarafından
Yememde sıkıntı yokda niye böyle oluyor anlamıyorum
(1,431 puan) tarafından
Direncin düşük galiba , yorumlarda arkadaşlar yazmış çekirdekli kuru üzüm oda çok iyi ben gebeyken kanım çok düşüktü pekmez faln içiyordum sonra kaynanam bana çekirdekli kuru üzüm almıştı baya bi almıştı göndermişti cebine koy elini attıkça ye derdi sana da fikir olsun kuzum cebine koy git gel elini at ye
(938 puan) tarafından
Teşekkürler canım
(1,431 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
(482 puan) tarafından
Tahin pekmez ye canim
0 oy
(954 puan) tarafından
Bol bool elma ye her gün yiyebildigin kadar bana çok iyi geliyor o konuda
(938 puan) tarafından
Onu d çok tüketiyorum seviyorum da ama dediğim gibi yinede aynı çıkıyor etkilemiyor
(954 puan) tarafından
O zaman mecbur ilaç kullanacaksın B12 ayrı demir ayrı
(938 puan) tarafından
Kan ilacı kullanmıştım bı ara hamileyken sonra devam etmedim hic
0 oy
(7,947 puan) tarafından
Aynı senin gibiyim 6 gündür iylesemedim
(938 puan) tarafından
Korona bile iki kere buldu beni eşime hiç bulaşmadi direncim sıfır resmen
(7,947 puan) tarafından
Ben bikere korona oldum ama çok ağır geçmedi şükür. Şimdi grip oldum acayip ağır geçirdim şuan 6 gün oldu ve 2 gündür tat ve koku kaybimda gitti bir türlü iylesemedim cok kötüyüm ya bian önce iylesmek istiyorum hayattan zevk alamıyorum resmen
(938 puan) tarafından
Aynen hiç enerjik olamıyorum hep bı bıkmış lik hep bı kemiksgrisi
(7,947 puan) tarafından
Aynı bende öyle
0 oy
tarafından
Bol bol et , yumurta, kuruyemiş , bakliyat ye b 12 için. 

Demir için de siyah çekirdekli üzüm ye bol.bol şuan varken. Ve keçiboynuzu pekmezi ya da özü icebilirsin.
(938 puan) tarafından
Teşekkürler canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 141 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,341 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
0 oy
1 cevap 47 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Muhammedademyusuf (130 puan) tarafından soruldu

379,860 soru

11,370,723 cevap

34,854 kullanıcı

...