0 oy
174 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
Merhabalar.icimi dökmek istedim buraya.bebegime yemek yedirmek için uğraşmaktan artık çok yoruldum dayanamıyorum.5 aydır mamayi sadece ya uykuda ya uyku öncesi icti.az önce uyku öncesi uykuda 3 kere uğraştım sadece 30 içerebildim.kahvaltida ne yapsam beğenmiyor ac ama yemek istemiyor.bugun sadece ekmek yemek istedi bazen onu da istemiyor.gece açlıktan aglamiy9r asla.her gece zorla ara ara uğraşarak mama iciriyorum.ve hamileyim aynı zamanda.o kadar yoruldum ki yemek yememesinden.cok bunaldım.sirf bu yüzden bi daha asla cocuk istemiyorum.umarm doğacak çocuğum iştahlı olur.nerde yanlış yaptığımı da bilmiyorum.ne versem yemek istemiyor tadını beğenmiyor sadece et haşlama et kavurma seviyor.bu iste bi gariplik yok mu Allah askina.yaptgm yemegin tadına bakiyro annemler bu çok kötü çocuk haklı yemez deyip duruyorlar.tuz salça koymaliymisim.onu da koyduğum okuyor yeşin diye ama bu gün yerse bida yemiyor

4 Cevaplar

0 oy
(2,972 puan) tarafından
Bebeğin ne kadarlık.. ne kadar zorlarsan o kadar nefret eder inat eder yemez aynı şeyleri yaşadım biraz kendi haline birak sonra kendiliğinden yemeye başlıyor.cocuklar çok akıllı senin yemesi için uğraştığını gördükçe ilerde büyüdüğünde seni kullanmaya çalışacak o yuzden akışına birak
(64 puan) tarafından
9 aylik.su iciremiyorum.hastalanir böbrekleri bozulur diye de mama icirmeye çalışıp duruyorum. İnanın yemekten soğumasın diye de asla zorlamamaya calisiyorum ama olmuyor.bu arada et verdiğim de cok nadir reddediyor sevdiği baska bir sey yok.yani bilmiyorum ki.su an yanımda uyuyor ben mama icirmeye calisiyorum surekli.belki bu kadar ugrasmasam kendisi de İçecek ama nasıl ugrasmaym ki ta icmezse diyorum.uyqnik icmiyo çünkü biberon görünce kafayı çeviriyor agliyor
(2,972 puan) tarafından
İşte bak kafa çevirmesi tiskinmesinden kaynaklıdır mesela mama verme sen ne kadar zorlarsan herşey den tiksinir demekki taneli cignemeli şeyle istiyor bak sabah ekmek istemiş mesela mamaya ara ver mama ile karnı şişip yemek istemez birde anladığım kadarıyla bebeğin tiksinmis ilerd daha çok sıkıntı cekersin mmama konusunda daha fazla zorlama midesi almıyor demekki. Aç bırak sonra çorba yap ekmek ban veya makarna psiir önüne koy eliyle kendisi yesin patates hasla önüne koy tabiki yanında dur ama kendisine fırsat ver yemesi için
(64 puan) tarafından
Haklısınız.acaba diyorum benim psikolojim mi bozuk.bu kadar darlamasam mi diyorum ama elimde değil.cunku yemek yediği öğün mutluyum yemediği zaman direk depresyon.dunya sanki başıma yıkılıyor.o yemeyince benim de yiyesim olmuyor hiç bir sey
(2,972 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşadım sen beni dinle. Kziim şimdi 15 aylık bazen en ufak zorlamamda yemeez ama kendi haline onune koyayım yer. Kaç kg buarda
(64 puan) tarafından
Kilosu 9
-Reklam-
0 oy
(315 puan) tarafından
Kızım 1 yaşındayken aynısını yaşadım siz pes etmeyin herşeyi vermeye çalışın Bi zaman sonra pes edecek bebiş kızım aynı böyle yapardı tam 1 yaşındayken
(64 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Üstüne giderek hata yapiyorsun. Kızımın 9 saat mama içmediği günleri bilirim. Asla zorlamadım. Bir kere reddetti 2. Teklif etmedim. Dur bakalım daha 9 aylık yolun başı sayılır. Benim kızım 11 aylık olana kadar ızdırap oldu resmen. Neler yaptım neler. Saldım sonra zaten teklif 2 kere ederim en cok 3 olmaz. Şuan 1 yaşında. Yemek seçiyor ama çok sükür en azından yediğini güzel yiyor. 
(64 puan) tarafından
Diğeri doğunca mecbur ben de ilgilenemeyecegim bırakmak zorunda kalacağım 7 aylıktan hamileyim bu arada.benim bebegim de malesef 12 saat mama içmediği oluyorbırak kendi haline desem de dinletemiyorum kendime iste
tarafından
İnsanın psikolojisini mahvediyor. Bende yaşadım. Ve doktorumuz halime acıdı resmen her gidişimizde. Üstüne düşme. Bak sabah yulaf yaptım yemedi. Yeşil mercimek verdim yemedi. Omlet yaptım sebzeli 1 tane anca yedi. Sonra tarhana çorbası içti 2 kase. Biliyorum onu istiyor. İnan her öğün çorba versem başka şey istemiyor. Bende ona bağlı kalmasın diye hatq olduğunu bile bile çeşit sunuyorum. Ama karar aldım koyduğumu yemezse daha yok vermicem. Biliyor ardından o kurtarıcı çorba geliyor. Böyle olunca beni yönetiyor.
(64 puan) tarafından
Aslında besleyici çorbalar yapılabilir ve bir çok gıdayı ordan alabilir ama eminim her çorbayı da icmiyordur.dayanamayip yine verirsiniz bence.insan kiyamiyor
tarafından
Her çeşit çorbayı denedim. Ama asla 1 kaşıktan sonra ağzına bile almıyor.
0 oy
(198 puan) tarafından
Benim kızım aynıydı ilk başta sütümü sağdım içti biberonla sonra sütüm kesilince hiç bi mamanın tadını beğenmedi ayağımda sallarken ne tam uykuda olucak nede uyanık o arayı yakalarsam en fazla 60 ml içerdi zayıflığından doktor erkenden ek gıdaya başlattı ondada hiç bişey yemedi birtek muz yiyodu valla nasıl büyüdü bilmiyorum ama şuan 5 yaşında boyu kilosu üst sınırda illa sevdiği bişey vardır bıkana kadar onu yedir 
(64 puan) tarafından
Tsk ederm.saglicakla büyüsün evlatlarimiz

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 358 göst.
0 oy
3 cevap 78 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (778 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 126 göst.
28 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 611 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (836 puan) tarafından soruldu

377,961 soru

11,313,011 cevap

34,747 kullanıcı

...