+2 oy
189 göst.
Aile kategorisinde (469 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Günaydın çıtırlar, dilerim gününüz sakin ve huzurlu geçsin.

Gün ve gün gelişimlerini takip edip bir ay gecikse aman aman dedik endişenelendik. Kâh güldük kâh ağladık. Çokk ama çook uykusuz kaldık. Birileri bize el uzatsın diye çok bekledik ama nerdeee :ermm: Etrafımızda ki bi çok kişiye kin besledik. Kaynanalar, görümceler, eltiler yeri geldi eşlerimizi bile ötekiledik.Yememiz gerekiyordu ama fırsatını bulup yiyemedik, içemedik, gezemedik, tozamadık ama hepsi "Olsuuunnn bebeğim sağlıklı olsun da" dedirtti. Sevgili hanımlar sizler sadece anne değilsiniz. Yuvasınız, limansınız, okulsunuz, adaletsiniz,sabır taşı??  Evet o da sizsiniz aman çatlamayın :D  Bir gülüş, bir temas yetiyor da artıyor. Saf sevgi. Koşulsuz seviliyor olmak,tek bilinen olmak o kadar güzel ki ve o kadar iyileştirici ki. Gün içinde bizi yoran bebeklerimiz mi?  Yoksa zorlandığımızı görüp bize el uzatmayanlar mı?  Kendimizi sorgulamamıza verilen kararları sorgulamamıza ah keşkelerde boğulmamıza sebep olanlar mı? Ah keşke evlenmeseydim. Seni seçmeseydim. Neden çocuk yaptım ah keşke biraz daha yaşasaydım!  Emin olun çok daha güzel günler yaşayacağız. Lütfen çocuklarınızı hayatlarınızın ayak bağları olarak görmeyin. Çocuklarınızla bolca vakit geçirip onlarla her yere gidebilin. Anne olarak doğmuyoruz hiç birimiz. Hatalarınızı görün kabullenin ve törpülenin. İsyan etmeden, kırıp dökmeden, ses yükseltmeden. Biliyorsunuz ki bu çağa güzel çocuklar yetiştirmek tüm bu kötülüğün içine güneşimizi bırakabilmek için bugünden başlamalıyız. Araştırmalı,öğrenmeli,telkin etmeli,bolca gözlemlemeli ve dinlemeliyiz yavrumuzu. Hepimize kolay gelsin. Ailenizle,yavrunuzla güzel anılar biriktirmeniz dileğiyle. Sevgiyle kalın. <3

4 Cevaplar

0 oy
(2,972 puan) tarafından
Günaydın. Bu mutluluğun ve pozitifliği neye borclsuun ?
(469 puan) tarafından
Size ona buna herkese...  Burada birbirimize sahip olmak bile beni mutlu ediyor. Ne güzel abla kardeş gibi her şeyi paylaşıyoruz. Sizin mutlu olmak için bir şeylere ihtiyacınız var mı? Varsa hepsi içinizde. Evrenin verdiklerini kabul ediyorum deyip derin bir nefes alın :D
-Reklam-
0 oy
(13,825 puan) tarafından

Sabah sabah bu ne pozitiflik nasallah sana beste bile bebek sallayan ben şu gibi okudum:D

(469 puan) tarafından
Oh şifa olsun yarasın size :)
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Doğru söyle bi yerden mi kopyaladın kendin mi yazdın :D çok şükür araştıran okuyan çocuğuma en iyisini vermeye çalışan bi anneyim ❤️
(469 puan) tarafından
Ne güzel yapıyorsunuz. Bizim neslimiz çok fazla araştıran bir toplum değildi maalesef ki bebeklikten erişkinliğe kadar bize yeteri kadar ilgi alaka verilmediğini düşünüyorum. Elbette çok kıymetli annelerimiz ailemiz fakat eğitim evde başlıyor biz de başlıyor. Gözlerimizde ki bir bakışta. Sert bir bakış çocuğu hatta bir bebeği ne kadar derinden etkiliyor. Etkiliyor ki bizi güldürmek için gülüyor dikkatle inceliyor ses çıkarıyor. Psikolojisi bize bağlı geleceği o an ki sabrımıza sinirimize pozitifliğimize bağlı. Size yansıtmak istediğim pozitiflik. Mutlu değilim farkındayım farkında olmanızı istiyorum. Kendinizi olduğunuzdan çok daha değerli görmenizi istiyorum. Bunu benden önce siz istemelisiniz. Her zaman güzel bakıp güzel görmek lazım yoksa çekilmez bu dünyanın kahrı :D
(1,246 puan) tarafından
Benim hayattaki mottom bu zaten canım. Mutsuz olmak üzülmek yerine sorunlarımı çözer ve etrafa da mutluluk saçarım elimden geldiğince. Malesef annelerimiz bizlere elinden geleni yapmış ama hep nesillerdir devam eden bilgilerle yanlışlarla büyütülmüşüz. Şimdi hem kendi çocukluk yaralarımı satıyorum hem oğlumu mutlu bi bebek mutlu bi birey olarak yetiştirmeye çalışıyorum. Ben kendimi çok severim zaten kız baya değer veririm kendime yani ondan biraz şanslıyım bu konuda :D kimisi kendini beğenmiş der ama hiç sıkıntı yok gencim güzelim hayatı yaşamayı seviyorum çok şükür bugünlerimize :)
(469 puan) tarafından
Ben de sevdim enerjiniz güzel geliyor. Sevin tabi insan önce kendini sevmeli :)
(1,246 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım senin enerjin de öyle ❤️ severim pozitif kişileri :)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 523 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,524 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,524 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 110 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde kusozlem (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.