0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
Merhaba hanimlar, bir senedir evliyim.esim benimle evlenmek icin cok caba gosterdi eskiden cok capkin biriydi.esim ayni zamanda uzaktan akrabamiz ve ilcede oldugumuz icin birbirimizi az cok taniriz.evlenirken ben cok istekli degildim ama esim pesimden cok kosturdu en son evlendik simdi bes aylik kizimiz var. Esimin ailesine cok yakin oturyoruz ve kaynanam kayinbabam kaynim gorumcem kisacasi herkes biseye karisiyor mesela bu cocuk ac sutun yetmiyor bu kiyafeti niye giydirdin vs vs.esim kimseye firsat vermeden beni her zaman kollar hakkini yiyemem ama sonrasinda sen cok degistin eski sen degilsin eskiden guleryuzluydun simdi farklisin ailemle senin aranda kalmaktan yoruldum vs diyor.cok uzuluyorum ve soguyorum.en son bu aksam kaynanam bizdeyken bebegime mama yaptim hemen dedi ki bunu ben yemem ki bebek yesin cay verin onun yerine vs.esim mudehale etti ben bisey demedim.kaynanam gittkkten sonra esime tasinmak istedigimi burda kalmak istemedigimi uzak olmak istedigjmi soyledim ve tartistik.ben ise baslayinca biliyorum ki bebegimi kendileri istedikleri gibi yetistirecekler.cok uzuluyorm ise baslamak istemiyorm. Ve cok kirginim psikolojik olarak kotuyum ne yapmam gerek 

3 Cevaplar

0 oy
(1,787 puan) tarafından
Ben çalışıyorum ve çocuğuma bakıcı bakıyor ben ödüyorum kirayla bakıcıyı illakş aile bakmak zorunda değil güvendiğin biri olursa ki çok iyi bakıyor rabbime şükür onunda paraya ihtiyacı var çünkü çocuk okutuyıt kıymet biliyor o sebepten o bana muhtaç ben ona aile olduk artık ve benin istemediğim hiç bir şeyi yapmaz o sebeple çift başlılık olmuyor çocukta
(9 puan) tarafından
Esim bakacak bebege o gece calisiyor ben gunduz.ama cok yakin ailesiyle evimiz ve esim ailesine duskun.laf soyletmez bize de biliyorum ama sonrasinda arada kaliyorum sen eskisi gibi degilsin vs diyor uzuluyorum.takma kimseyi ben herkese cevap veirirm diyor ama psikolojik olarak etkileniyorm bebegime yetersiz mi kaliyorum diye dusunuyorm. Karisiyorlar herseye
(1,787 puan) tarafından
Üf ne yetersiz kalacaksın onların sülalesindeki tüm kadınlar birleşse senden daha iyi bakamaz çocuğuna asla unutma siz aynı etsiniz çocuğunla ne yaparsan yap eksik kalamazsın fıtratında yok. Başkası anlamaz sen hissedersin çocuğun ihtiyacını çünkü aynı bir böbreğin gibi organındı içinde senden bir parça dışarı çıktı sadece. Sen ona istesen de eksiklik yapamazsın
(9 puan) tarafından
Tesekkur ederim yorumunuz icin ilk annelik tecrubem ama herseye kayima varana kadar karisiyorlar ve bunaliyorum ben bisey demiyorm esim cevap veriyor ama sonrasinda esimin bana tavir almasi beni cok uzuyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sadece esinin ailemle senin aranda kalmaktan yoruldum demesine takıldım siz evlenmissiniz çocuğunuz var ve ailesi sen ve çocuğun oluyorsunuz bunu esinin öğrenmesi lazım yani öncelik sizin 

Kaynanana gelince o çocuğu karnında taşıyan her zorluğuna katlanan sensin ve karismaya hakları yok eğer karışmaya kalkarlarsa benim çocuğum ve ben böyle büyütüyorum kimsede birşey diyemez de

Gerçekten bende 6 aylık hamileyim piskolojim birden bozuldu daha önce böyle değildim kızım olcak ve ben herkesten kıskanıyorum ultrason fotoğrafını kimseye göstermek istemiyorum eşime dahi çok moralim bozuk bu yüzden kızıma nazar deycek diye düşünüyorum birden oluştu bu dusuncemde 
(9 puan) tarafından
Öncelikle tebrik ederim insallah kizinizi saglikla kucaginiza alirsiniz.:)  ailesiyle benim aramda kalacak bisey yapmiyorum istedikleri zaman geliyolar bisey demiyorum saygida kusur etmemeye calsiyorum  .gercekten yoruldum en cok esimin bana karsi olan tutumunun degismesinden yoruldum.bana diyor ama kendi degisti ama bunu kendisine anlatamiyorm. Hep ben sizi korumuyor muyum kimseye laf ettirmiyorum mutlu etmek icin calisiyorm vs diyor.ama kirdiginin farkinda degil hic..
0 oy
(473 puan) tarafından
Sana tek bir şey söyleyeceğim , eş ailesini , eşini karşına almak pahasına , ne pahasına olursa olsun işine karıştırma.Sonra işin içinden cikilmiyor , o çocuğun annesi sensin , senden iyi kimse daha iyi ihtiyaçlarını saptayamaz , nokta.Bunu herkese kabul ettirmek gerekiyor , eşin dahil.Bu sınırı çok net tavirlarla cizmelisin.Esin artık evli olduğunun farkına varacak , haklı oldugin konularda yanında olduğunda da başına kakmayacak , insan olan zaten haklidan yana olur , erkekler bunu bir lütuf olarak sunuyor önümüze..ve bu yolda , seni yoksaydiklarini farkettigin anda herkese ver lafını , ver ki senin çocuğuna kendi yontemleriyle yaklasamasinlar , kocam üzülür , onun kalbi kırılır , bunun bilmemnesi olur diye de düşünme , çünkü acirsan en çok sen kirilirsin.Cocugum önceliğim , kimseyi karistirmam de , kes , at.ise giderken için ancak bu şekilde rahat olur.
(9 puan) tarafından
Tesekkur ederim yorumunuz icin cok haklisiniz

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 266 göst.
19 Ocak 2022 Aile kategorisinde Cansu33 (58 puan) tarafından soruldu
+1 oy
73 cevap 1,901 göst.
0 oy
6 cevap 468 göst.
10 Aralık 2019 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 148 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Demir2020 (47 puan) tarafından soruldu

374,612 soru

11,204,272 cevap

34,506 kullanıcı

...