0 oy
187 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar yarın oğlum için tuvalet eğitimine başlamak istiyorum 24 aylık 

Şöyle başlayacağım öncelikle bezini çıkarıp klozetine götürüp çişini yapmasını isteyeceğim 30-40 dk kadar bezsiz durdurup klozete yapmasını sağlamayı düşünüyorum bunu 1 günde 3-4 defa deneyeyim 1 haftalik süreçte çiş yaptığı zamanları not edip diğer hafta bezi tamamen çıkarayım diyorum gece yine bezliyorum değil mi 

Başka ne yapmalıyım tavsiyeleriniz neler 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kizlar başaramadık sabahtan başladım ilk külot giyince mutlu oldu koşturdu etti çiş kelimesini öğrenmişti çiş gelince söyle dedim gittim geldim baktım sonra babasıyla oynarken isedi olabilir oğlum korkma vs dedim üzerini değiştirirken bez alıp geldi takmadım külot giydirdim çok ağladı sakinleştirdim çiş var mı deyince aşırı ağlıyor lazimligi klozeti görünce katılarak ağlıyor bezlemek zorunda kaldım.
(710 puan) tarafından
Kuzum ilk günden zaten hemen 0grenmezki kızim 22 aylik 10 gün oldu bırakalı bazen ara ara hala kaçırıyor sabırlı ol ilk zamanlar olcak
(1,455 puan) tarafından
Bizim doktorumuz tuvalet eğitimi diye bişey yok çocuğa çişin geldi mi diye sorma yanında bu konuyu konuşmayın o bir sabah uyanacak artık bunu istemiyorum diyecek rahatsız olacak o zaman bezi bırakacaksınız dedi diğer türlü inadı bindiriyo ve bırakmıyolar bezi dedi
tarafından
Canım ağlamasına hiç dayanamıyorum istemedigi bi şey olunca ağlıyor o yüzden hazır değil diye düşünüyorum
Bizim doktor da sünnetten sonra hemen alistiralim dedi o süreç çok kötü geçti doktor zamani değil dedi kendi elbet uygun zamanı bilir dedi
-Reklam-
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Sabırlı olmalisin çok zor ya alistrmak kiz
tarafından
Haklısın canım
(1,975 puan) tarafından
Eyvallah..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yani o işler plan programla olmuyor pek :) 29 aylık benim ki tepki gösterdiği için bu sene erteledim. Çocuga göre hareket et
tarafından
Aynen öyle yapacağım canım sadece deneyeceğim olmazsa zorlamam
0 oy
(162 puan) tarafından
Kuzum bebeginin hazir oldugunu dusunuyorsan bez tak cikar yapmani tavsiye etmem komple cikarip denemelisin bence belli saat araliklari ile wcye goturup yapmasini bekleyebilirsin ama tabi onun disinda da altina yaptigida olabilir gayet normal bu durumda sakin kalip konusarak ogretmelisin. En önemlisi bebeginin hazir olup senin kararlı olman. 2 3 gun bilemedin bir hafta takip etmelisin. Ogrenebiliyor mu. Aglayip istemezse tekrar bezleyip bir sure ertelemelisin. Ben kizimi 22 aylikken denedim gece gunduz komple actim altini ilk gun cok hesvesliydi tuvalete yaptikca ondan mutlusu yoktu 2. Gun kiyametleri kopardi oturmucam yapmicam gece isin cabasi oldu. Tekrar bezledim. Suan 25 aylik gecen hafta actim altini 3 gunde ogrendi bu 3 gunluk sure zarfin da da toplasan 6 kere altina kacirdi. Suan kakasinida cisinide kendi soyluyor. 
tarafından
Bu bez tak çıkar olayı çok zorlaştırıyor tamamen çıkardım ben 26.ayda bile değildi. 2.gun akşam öğrendi maasallah öyle gidiyor
(162 puan) tarafından
Katılıyorum kuzum sana. Bana cevremden hep gunduz cikar gece bagla dedi. Ama hic kimseyi dinlemedim. Gece de gunduzde bir kerede cikardim bende dedigim gibi 3 gunde ogrendi.
tarafından
Çok teşekkür ederim canım bilgilerin icin
0 oy
(3,654 puan) tarafından
Çocuğunuz hazırsa zaten belli eder. Hazır olması önemli ve zorlamamak gerek. Önce konuşmalı anlatmalı. Kimi çocuk için çok kolay kimisi için zor sabır en önemlisi 
tarafından
Evet canım
0 oy
(103 puan) tarafından
Kesinlikle denerken zorlamayın bende 24 aylıkken denedim olmadi bekledim 26 aylik oldu yine şansımı deniyim dedim iykide denedim 1 haftada öğrendi ben bu kadar çabuk öğrencek zannetmezdim maşallah  ilk gün hep altına yaptı sonra konuştum altına yaparsan üzülürüm sonra ikinci gün lazimligi oturtum tesadüfen yaptı o kadar mutlu oldum ki oda bunu farketmiş sonra anne çiş geldi diyip koşuyordu gelene oda altına 2 kere yaptığı oluyordu çünkü anlamıyor nasıl diye sonra alıştı şuan 3 haftamiz maşallah çiş diyip ediyor ben lazimliga yaptırdım biraz zaman geçsin kulozete alıştırcam biraz uzun oldu ama :)
tarafından
Çok haklısın canım ben de zorlamayı düşünmüyorum denerim olmazsa ertelerim
0 oy
tarafından
Saatli mi isiyecek bebe sence
tarafından
Haklısın valla program plan yapmak doğru değil
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Daha önce hiç tuvaletten bahsettin mi ? Mesela bugün oğlun ağlıyorsa bezle . İki gün sonra tekrar bir 30 dakika çıkar tuvalete gelicez de sende otur seni de görsün korkusu gider . Böyle alıştır bir kaç kez en azından ne yapacağını bilsin. Sonra da süreleri arttırırsin ben öyle yaptım . İlk 1 hafta önce bezini çıkardım bir 20 dakika falan altına yaptı "bak ıslandı kötü oldu kirlendi " dedim . Ama kesinlikle kızarak değil . Sonra bezledim. Bir kaç gün sonra yine denedim . Bir kaç gün sonra yine yine derken uzun süre yapmamaya başladı . Sonrada tamamen çıkardım . Kesinlikle konuşmak çok önemli . Ve 10 dakika geçmeden sürekli oturttum . Yeri geldi tam tuvaletten çıkınca yaptı . Biraz sabır lazım ve güler yüz lazım . Umarım başarırsın. 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım
Ağlamasına dayanamıyorum istemediği bi şey olursa ağlıyor ne kadar konuşsam da fayda etmiyor sanıyorum ki daha hazır değil
(1,845 puan) tarafından
Olabilir . Ertele bir süre dediğim gibi yap mutlaka işe yarar . Bir hafta sonra 20 dakika çıkart bezini mesela . Bu hazırlık sayılıyor .
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Bence baharı bekleyin. Tepki vermiş çünkü
tarafından
Evet canım haklısın hazır değil diye düşünüyorum ben de

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 156 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 84 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde Pınar1348 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
29 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu

379,241 soru

11,351,912 cevap

34,822 kullanıcı

...