+1 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar haliyle başima hic gelmedii ..  sacma gelebilir size ama bilgilendirirmisiniz beni . . 

Mesela benim esim 3 vardiyali çalışıyor  . Cogu zaman gece cogu zaman günduz evdee olmuyor . 

Benim kayinvalidemlerle kalmıyorum  esim ise gidince tekim yani . 

Dogumum esim isteyken başlarsa  diye cok korkuyorum ne yapmam gerektigini bilmiyorum hic bir fikrim yok

Esimin arabasi da yok en satmamasi gerektigi zaman da satti arabasini ne yazik ki ! Kayin babamlarn var ama onlar gelene kadar neler olur allah bilir 

Ne yapmam lazim? Beni bilgilendirirmisinizz 

32 Cevaplar

0 oy
(2,610 puan) tarafından
112 acil servis boşuna yok. Bende her an doğurabilirim benim eşimde çalışıyor sancı gelince pırt diye çıkmayacak nede olsa o yüzden kasmaya gerek yok 
-Reklam-
0 oy
tarafından
öyle pat diye çocuk dogmuyor yavaş yavaş hissettirir en azindan bi 2/3 saat vaktiniz olur.
0 oy
(1,394 puan) tarafından
AA bu ben bnde korkuyordum eşim nibetdeyken felan olursa bizimde arabamız vs. Yok hep dusunuyordum ama bn sakın atlattım Mesela gebe okuluna felan gittim kendimi hep sakinleştirdim cumartesi gecesi sancilandim pazar sabahı ağrıları. Devam ediyordu sabah nısanjm geldi eşimin yanına gittim uyuyordu sabah 6 sakin ol nisanjm geldi dedim öyle çok sakindik ama korktumda değişik duygular gerçekten o yüzden haklısın sana diyeceğim şu eger panik yapmazsn sakın olursan çok güzel atlatirsin bu çok normal bı durum bn hep diyordum tek doğuran ben değilim eskiden kadınlar hep böyle doguruyordu tek başına kendimi böyle tesseli ediyordum ayrıca belkide eşin yanındayken olcak bide sancilandigin gibi dogurmuyorsun zaten yavaş yavaş gelişiyor herşey Allah'ın izniyle güzel olcak kuzum Allah kolaylık versin sanada 
0 oy
(11,640 puan) tarafından
Canim öncelikle hiç korkma ve telaş yapma öyle birden başlamaz doğumun ya sancin gelir ya suyun gelir illaki bi sinyal olur o zaman arayıp eşine haber verirsin evet gelemez belki ama haberi olur kaynanani arayıp söylerdin gelebilecek mesafedelerse gelirler yok gelemezler dersen direk 112 yi ararsın öyle bi anda bastırmiyor sancı ya da hemen suyum geldi bebek çıkacak diye düşünme sakinligini koru
0 oy
(986 puan) tarafından

Doğum öyle hmn gelmiyor.sancilar yavaş yavaş digelimki  aniden oldu açılma yâda suyun gelirse TLF yanında sürekli şarjı dolu olsun ambulansı ararsın en çabuk o gelir :)

0 oy
(4,961 puan) tarafından
Son zamanlarindaysan yanında biri olsun yada sen git canım, zaten ağrın başlar önce adet ağrısı gibi o esnada esinr hemen haber verirsin bir anda filmlerdeki gibi olmuyor keşke olsa şak diye doğum 
0 oy
(6,726 puan) tarafından
Bizimde arabamiz yoktu taksi ile gitmistik suyum geldiği icin çok acil oldugu zamanda ambulansi ararsin gelirler canim. Benim eşim de vardiyali çalışıyor. 2. Bebegime hamileyim Allah'tan babam ve teyzemler yakın onları ararim tabi gece olursa veya işleri olursa ambulansi ararimm ☺️
0 oy
(13,778 puan) tarafından
Canım benim eşim de vardiyalı çalışıyor ben eşimi sancim tuttu diye üçte arayıp çağırdım üstelik telefon kullanamıyor normalde iş yerini arayıp telefona çağırttım taksi veya ambulans var sen eşine haber ver eşin taksiyi veya ambulansı arar zaten doğum dediğin bir anda olmuyor. ben birde başlayan sancı için eşimi üçte aradım ertesi öğlen 1de doğurdum sen sakın ol yeter 
0 oy
(7,278 puan) tarafından
Benim suyum.geldi 8 9 saat sonra dogum oldu. Sen sancin baslayinca veya suyun gelince haber versen o kadar saate kac kere gelmis olurlar. En olmadi ambulans cagir. Duzenli bir sancin varsa evde cekmek daha mantikli biraz sıklasana kadar ben suyum geldigi icin hastaneye gittim
0 oy
tarafından
Eşin iş yerindn birndn bulur gelir otostup çekmişti eşim pat diye doğmuyor Zatn , ambulans cagirrsn bu kadar düşünme
0 oy
(3,255 puan) tarafından
Meltoş tık diye doğurmuyorsun ki.

Sancılar gelir anlarsın. Eşine haber verirsin. O babasına söyler. Size gelirler. Sancıların sıklaşırsa hemen gidersiniz çiçeğim.

Sen rahat zamanındaçantanı hazırla.
0 oy
(598 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz pat diye doğmuyor merak etme benim eşim de işteydi ve telefonu duymadı kaç defa aradım en son çare gelmeseydi ambulansı arayıp giderdim ve benim açılma çok çabuk ilerledi son ana kadar evde bekleyip aradım eşimi öyle düşün. Küçük görümcem vardı yanımda daha 17-18 yaşlarında o panik oldu eşim açmayınca yenge taksi çağırıp gidelim boşver duymuyor dedi hani teknoloji çağındayız hepimizin elinde telefon var eşimiz olmasa bile ambulans taksi vs çağırıp gideriz ben en kötü ihtimalle alt komşuya bağırıp giderdim o gün hastaneye 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 363 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde caglat (7,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
0 oy
3 cevap 50 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nur29 (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 77 göst.
24 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,661 puan) tarafından soruldu

384,647 soru

11,506,510 cevap

35,159 kullanıcı

...