+1 oy
498 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar haliyle başima hic gelmedii ..  sacma gelebilir size ama bilgilendirirmisiniz beni . . 

Mesela benim esim 3 vardiyali çalışıyor  . Cogu zaman gece cogu zaman günduz evdee olmuyor . 

Benim kayinvalidemlerle kalmıyorum  esim ise gidince tekim yani . 

Dogumum esim isteyken başlarsa  diye cok korkuyorum ne yapmam gerektigini bilmiyorum hic bir fikrim yok

Esimin arabasi da yok en satmamasi gerektigi zaman da satti arabasini ne yazik ki ! Kayin babamlarn var ama onlar gelene kadar neler olur allah bilir 

Ne yapmam lazim? Beni bilgilendirirmisinizz 

32 Cevaplar

0 oy
(537 puan) tarafından
Ambulans diye birşey var 
(266 puan) tarafından
Gelebilir. Açılma varsa ve bunu kadın hissedemeyebilir. Kaynanamın yengesi ağrı sancı yok dedi oturuyordu guluyorduk sohbet muhabbet tuvalete diye kalktı dedi anneme seslenmiş doğuyor diye bazı gebelikte sancı belirtisi olmayabiliyor çok nadir de olsa bı anda kadının suyu gelmiş sızıntı halde sancısı olmuş kadın hala gülerek anlatır ki o kadın sonraki çocuklarda da o şekilde doğurmuş yapısal bişey.  Bende hamileyim sancı çektikçe kaynanam anlatıp anlatıp güler kadına.  Tedbirli olmakta herzaman fayda var.
tarafından
Haklisin canimm ama nedense bazıları  tamamen dalgaya alarak cevap verdiler . Oysaa tamamen ciddi bir anlam da sormustum
(266 puan) tarafından
Aman boşver güzelim takılma. Bak benimde ilk doğum olcak özelde takipliyim geçen belimde sancı hafif kanama oldu gece gece hocamı aradım bekleme acile git dedi sızıntı da olsa sancin başlamış doğumu tetikler dedi. Yani olacağı tutar bişey olur yada bebiş bu yaramazlik yapar kordon dolanır sırf gittiğin için belki de bı faciayı onleyeceksin bazen biseyler de bazı durumların önüne geçer. Ben acilde kronik ilaclarim yüzünden kanama olduğunu öğrendim doz azalttım mesela. Devam etsem belki erken doğum sebebi olcakti. Arada sızıntı da olsa bı sancı var. Ogün iyiki hekimim i dinlemisim. Oyuzden artan bı sancin ağrın varsa ve bu gerçekten dayanılmaz ise Teksen çağır ambulansı otur kapıya
(18 puan) tarafından
Ne kaba bir yorum karşınızdaki  hamile bir bayan sizi kınıyorum çok yazıkkk
(537 puan) tarafından
Gerçekten kınadın mı şimdi beni kalbim kırıldı
-Reklam-
0 oy
(974 puan) tarafından
Korkmayın doğum dizilerde olduğu hemen sancı gelince çığlık çığlığa yollarda doğurmuyorsunuz kocanizda yetişisir ailenizde
tarafından
Anladimm canimm cokk sagolasinn ♥︎
(150 puan) tarafından
Cnm benım normalde 3 cm acılan vardı  suyum geldi  dusa girdim  1 saat oyaldındım yani yol 1 saat hastaneye gıtıgınde 8 cm acılmam vardı ben dogıröadıusam senin ilk dogum sanırım kolay olmuyor yani anlarsın dogum sancısını ambulansı ara   en kotu hıc bunları dusunme cnm
tarafından
Tamam canim benim cok sagoll ♥︎   onerilerin icin allah razi olsn
(150 puan) tarafından
Rabbım Bı avazda kurtarsın ınsşaşh cnm
tarafından
Sagol cnm
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Zaten suyun da gelse sancın da başlasa hemen doğum olmuyor vaktin olur bir çok şeye en olmadı ambulans var 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Doğum dizilerdeki gibi hemen olmuyor rahat rahat gidersin çantanıda alır korkma canım
tarafından
Anladimm canimm
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Doğum dediğin saniyelik birşey değil ki birden bebek gelsin daha sancı çekeceksin kaç saat bir anda televizyondakiler gibi hemen bebek doğmuyor 
tarafından
Anladımm daha önce hicc anlatan olmadii .bende gormedim . Netten falan bakyrm ama  kafam karisiyor sizlerden duymak istedim nasl oldgnu
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Canim bende onceden oyle düşünüyordum ama dogum oyle pat diye olmuyor suyun gelse bile sancin olsa bile oyle hemen olmuyo yani onlar gelene  bisey olmaz benim sancim geldi  3 saat kadar evde cektim sonra hastaneye gittik ebe kontrol ettikten sonra su geldi 5 saat kadar daha sanci cektim sonra dogum oldu
tarafından
Anladımm canimm tesekkur ederimm
0 oy
(2,847 puan) tarafından
Melteeeem☺️☺️ öyle haklısın ki ama panikleyecek bişey yok merak etme. Allah sana o anda bir güç veriyor ki ne yapacağını gayet iyi biliyorsun panik falan gidiyor sakin olmaya çalış sadece. Gece 3te suyum gelmeye başlamıştı evde biraz sancı gelsin falan diye bekleyim derken sabah 7de gittim hastaneye. ☺️ Ben normalde çok panik biriyimdir herkes bilir ama bana bi rahatlık geldi o gün sorma valla. :)) 
tarafından
yeniden gösterildi
Gerçekten  dalga gecmek icin sormadim  . Inan ki
 Bilmedigim icin  sordumm  biraz da korkum var  ondan dolayı  yanii tesekkur ederm verdigin bilgiden dolayi canimm ♥︎ allah razi olsunn
(2,847 puan) tarafından
Dalga geçmek için sormadığına eminim. İnsan yaşamayınca başına ne geleceğini bilmiyor kuzu çok normal merak ediyor olman. ☺️
tarafından
Aynen  canimm yok bazi yorumlarr sert gbi geldide bana sanki dalga gecmek icin sordum zannettiler herhal dee o yuzden aciklama yaptim  seninle alakali dgl yani :)
(13,834 puan) tarafından
Bende mesela suyum gelince eşimi aradım o geldi öyle gittik merak etme canım illaki anlarsın o sancı da olsa başka bir sancı kiminin de nişanı geliyor onu da anlarsın zaten anlaşılır yani illaki☺️
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Dogum oyle ha deyince olan birsey değil ki dizilerdeki gibi. Şansın gelse zaten yavaş yavaş gelecek. Suyun gelse taksi çağırıp hastaneye gidebilirsin. Ablam mesela suyu gelmişti taksiyle gitmişti. Benim de sancim geldi evde 1 gün az azdı sonradan artmaya başlayınca gittim bir anda değil yani 
tarafından
Anladimm canimm bilmedigim icinn  kusura bakmayin valla dalga gecer gbi soru oldu ama   tesekkur ederim
(2,947 puan) tarafından
Yok estağfurullah komik olan o dizilerdeki sacma sapan dogum sahneleri :) keşke öyle ha deyince gelse valla super olurdu
tarafından
Haklisin canm :) keske herseyyy dizilerdeki gbi kolayy olsaa tek dogum dgl :)
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Benimde ilk doğumum ama imkanlar var nasıl bir yerde oturuyorsun bilmiyorum ama en kötü taksi uygulamam var eşim yetişemezse taksi çağırırım ailem yakın onları ararım zaten hastane 4-5 sokak ilerde o yüzden hiç düşünmedim ne yaparım diye ama düşünmesi bile çok heyecanlı inşallah sağ salim alırız kucağımıza ❤️
tarafından
Amin canimm allah razi olsun sagolasin ♥︎
0 oy
(13,717 puan) tarafından

Sancı başlarsa tedirgin olma hemen sancı başlayacak ve doğacak diye düşünme keşke o kadar çabuk doğsalar..

Oğlumda 12den sabah 8e kadar evde sancı çektim gittim 4 saat sonra doğurdum.

Suyun gelirse telaş yapma,ılık bir duş al çantanı al taksiyi ara hastaneye git.

Olur da kanaman başlarsa, gene bir duş al çantanı al taksiyle hastaneye git :)

Cantan hazır olsun kenarda.

Ne zaman gelecekleri belli olmuyor :)

tarafından
Tamam canim benm cok sagoll ♥︎
0 oy
tarafından
Meltem insan ilk hamileliği olunca gerçekten her şeyde tedirgin oluyor evladı için endişeleniyor ama bunu burda anlamazlar canım tanıdığın birileri varsa özelden yaz aklına takılan bir şey varsa bana da sorabilirsin ama burda genel olarak sorma dalga geçer gibi cevap vermişler benim bile zoruma gitti. Ağrıların düzenli girmeye başlayınca haber vermen gereken kişilere haber verirsin rahatlıkla yetişirsin yeter ki sakin ol her şeyin de bir kenarda hazır olsun alıp çıkarsınız. Suyun geldikten sonra duş bile alabilirsin hiç sıkıntı olmaz. Kaçıncı haftandasın sağlıcakla gelsin kuzucuk❤❤❤
tarafından
Sagolasinn  canimm ♥︎
 Ben de bilemedim  hem sohbet olur diye sordum hem de yasayanlardan bilgilendirilmek istedim o yuzden sordum kesinlikle dalga amacli falan dgl yani .
Cantami hazirladim canmm hazir duruyor
Suandada 33+5im
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Bebek ha diye düşmüyor . Sanci başlar önce düzensizdir sen anlarsın zaten hissetmemek imkansız. Sonra yavaş yavaş düzene girer açılma yavaş yavaş oluyor . Yanı öyle beş dk da olup bitecek şey değil heleki ilk dogumda
tarafından
Anladimm canm cok sagol
0 oy
(626 puan) tarafından
insan doğuma girmeden neler olabileceğini kafasında kurup durur ben sezeryan olacağımı bile bile kafamda neler kurmafım ki öncelikle çantalarını hazırla giriş kapısının yakınına koy suyun geldi ara ambulansı suyum geldi de en fazla 20 dakikaya yanındalar eşyalarını al bin ambulansa  gerisi olur sancın çoğalmaya başladığında da dakika tutarsın 5 dakikaya düştüğünde ambulansı ararsın gelirler eşinde bi zahmet işten izin alıp hastaneye kadar gelsin onu da o düşünsün
0 oy
(546 puan) tarafından
Hiiiiccc mi hiic korkacak birsey yok kardesim.Bende aynilarink dusunur telaslanirdim simdi bildigim icin gülüyorum kendime :) yani kimse pat diye o an sanci geldi dogur diye kolay olmuyor malesef.Benimde esim vardiyali ve ful mesaili calisirdi hep yalnizdim ve riskli ayaga kalkmamam gereken bir gebelikti basima gelenleri anlatmasi bile güç sadece bir gece yarisi yalniz banyoda bile dusmustum neler neler geldi basima iyiysen şükret once.Doguma gelince de esim gene yokken sancilar basladi ufak ufak o gece gelene kadar devam etti ara ara ama ben hissediyorum farkli ard arda gecmiyo ama yalanciysa diyede bilemiyorum eşim uykusunu alsin sabaha bekliyim dedim cunku cokta siddetli degildi.Ama ben uyuyamadim sabaha kadar oyle boyle gecti sabah artik siddetlenmeye basladi cantami hazırladım kahvaltımızı yaptik ciktik yola ama esim iyiyim diye hâlâ inanmiyo ama ben biliyordum.Yani sen anlayacaksin doguracagini her zamankinden cok farkli geçmeyen sancilar su gelmesi veya kan bunlar olacak genel olarak.Korkacak hicbirsey yok saglikla kucaginiza alin insAllah.
(546 puan) tarafından
Bu arada hastaneye sabah 9 yatis yaptim gece 12ye kadad normal dogum sancisiyla o süreçte suyum geldi surekli kanamalar geldi neler neler ama acilma olmadi bir sorunda olmadi gece 12de sezeryana alındım yani kac saat dogum ve bir sorun olmadi hic korkma
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kız öyle pat diye doğurmuyosun merak etme benim sancı 16 saat sürdü
tarafından
Anladimm canimm  sagoll  bilmedigim icin valla kusura bakmayin ya :(
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Kayinvallidenler ne kadar uzaklıkta bilmiyorum ama sanci veya su geldikten sonra hastaneye yetismen icin 40 dakika ile 60 dakika arası bir vaktin var ambulans arayabilirsin en kötü 
tarafından
Anladimm  canimmm  tesekkur ederimm kayin validemler gelemez dee ambulansi aramam en doğrusu ozaman
(1,334 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(266 puan) tarafından
Canım benimde eşim üç vardıya çalışıyor. Yapacağın şey sancıların beş on dk da bir uzun uzun artan sancılara dönerse doğum belirtisi olabilir. O durumda 112 yi ara yalnız oldugunu söyle ki yogunluk varsa o bölgede öncelik alsınlar ihbarı.kapıyı aç önüne otur ve bekle eşini de ara bildir. Ben şahsen öyle yapicam. Eşimde korkuyor eli kulağında bizimde üç dört hafta var belki daha erken napcaz dedi ben de dedim korkma ben ambulansı ararım dedim. Sakin kal kapıyı mutlaka ihbar sonrası açık bırak merdivenden felan varsa uzak dur mutlaka yere otur. 

Rabbim hayirlisiyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah  ❤️ 

Dilerim eşin evdeyken olur sancin acilman doğumun. 
tarafından
Aminn canimm insallahhh yalnizken olmazz  cok sagoll allah razi olsun senden ♥︎
Sen de saga salimm kolaycaaa doğur insallaahh
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım doğum başladı mı 10 dk içinde dogurmuyosun zaten. Korkma dusunu bile alabilecek kadar vaktin oluyo sağlıkla kavus
0 oy
(272 puan) tarafından
Canım eğer uzaklar ise kayınvaliden son ay gelsin sizle kalsın. En mantıklısı bu. Zaten doğum an sonra da ihtiyacın olacak. 
0 oy
(328 puan) tarafından

Yani pay diye doğum olmuyor da hiçmi açılması başlamış kontrole diye giden ama doğum yapan kimseyi duymadınız. Duydunuz da belki inanmadınız da olabilir. Bende evde tekim ve 1 yaşında oğlum var. Doğum başlayınca ben de açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum. Kayınvalidemler maalesef burada değil. Annemler de uzak. Gelen giden de yok yanıma. Bir de en üst kattayım o valizle aşağı nasıl inerim vs derken en son çare akışına bırakmak oldu. Yan dairemdeki komşumdan yardım isterim. Taksi ambulans artık Allah ne verdiyse birine yönelmem lazım yoksa evde doğurmam gerekir :D temkinli olup plan yapmak da fayda var ama kötüyü düşünme çok. İnşallah sorunsuz halledilir bu süreç. Düşün ve gerisini zamana bırak bence

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 343 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde caglat (7,447 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
0 oy
3 cevap 48 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nur29 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
24 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,713 cevap

34,944 kullanıcı

...