0 oy
321 göst.
Aile kategorisinde (5,491 puan) tarafından
Bazen çok kızıyorum evet ama genelde sakin kalmaya çalışıyorum. Ağzımdan kötü bişey çıkmasın diye Allah seni hacı etsin, hafız etsin inşallah kızım diyr dua ediyorum, dua önemli bana çok seslenince de annen hacı olsun inşallah diyorum. Belki kapılar açık olur kabul olursa diye tavsiye ederim 

14 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Hasbinallah hasbinallah la ilahe illallah sakin ol Gülçin sakin ol Gülçin çocuk o Gülçin bilmiyor naptığını Gülçin diyerek evin içinde dolanıyorum :D

tarafından
Senin düşüncede güzelmiş
tarafından
He kız napim sinirlenmemek mümkün değil insanız sonuçta önemli olan siniri kontrol edebilmek bende bu yolu buldum :)
tarafından
Bende sesimi yukseltiyordum ister istemez sonra bı bakıyorum gelmişler ikiside özür dilemeye başlıyorlar sonrada karşıma alıp konuşuyorum önceden böyleydi büyüdüler şimdide sessiz kaliyorum kendileri geliyorlar benim huyunu bildikleri için yalakalık yapamıyorlar  konuşarak hallediyoruz :))
-Reklam-
+1 oy
(10,328 puan) tarafından
Biraz uzaklaşıyorum. Şu an üzdün beni diyorum. Ağlıyorsa sakinleşsin diye bekliyorum. İlgimi kesiyorum bir süre sonra sakinleşip geliyor. Eğer canı yandıysa amenna sarılıp avutuyorum. Bazen gerekçesiz ağlıyor. O zaman sakinleşsin diye bekleyip sonra konuşuyorum. Ve çocuk demeyin anlatınca anlıyorlar. 
(1,246 puan) tarafından
Onlar anlıyo da anneler anlamıyo be canım :) dilimde tüy bitti anlata anlata şu yazdıklarını böyle davranın böyle konuşun diye sonra çocuğum hırçın susmuyo derler. (Post sahibi için yazmadım dediklerimi geneli böyle annelerin malesef soruyolar uzun uzun anlatıyorum he he diyorlar bana malesef)
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Bağırıp çağırıyor bı bı zmn sonra herşeyi değil tabikide 
0 oy
tarafından
Bile isteye kardeşinin  canını çok yaktığı zaman çok sinirleniyorum.  Özellikle yapma dediğimde yapıp mutlaka çocuğu acıtıyor.  Bunu yapmaya yeni başladı. 2 gün üst üste küçük oğlumun eli kapıya sikisti.  Dişlerimi çok sikmisim ağzım tutmuyor.  Ondan öncesi öyle ciddi biseye sinirlendiğimi hatırlamıyorum 
(5,491 puan) tarafından
Hadi ya Allah kolaylık versin
tarafından
Teşekkürler.  Birgun bağırıp kendime hakim olamamaktan bisey yapmaktan çok korkuyorum. Allahim inşallah öyle olmaz. Yani ne yaparsa yapsın asla zarar veremem ama diğeri de evlat olunca insan kötü oluyor.
0 oy
(48,634 puan) tarafından
kizdigimda oluyo sabrettigimde ben kızınca annem nerdeyse beni evlatlıktan reddediyo bide o sorun var
(5,491 puan) tarafından
Niye kız
0 oy
(4,426 puan) tarafından
La havle vela kuvvete illabillahul aliyyul azim çekerim ya sabır çekerim çok çok çok çok sınırlı bir insanım beni tanıyanlar sinirimi iyi bilir ama söz konusu evlat olunca isler değişiyor saçlarının teline kıyamam ya bazen şey diyorum sürekli anne anne anne diyince hepsi birden anneler kovalasın sizi diyorum ") büyük kızım da der anneler bizi niye kovalasın yoruluruz ") 
(5,491 puan) tarafından
O kadar anne isterseniz anneler kovalar tabiki
0 oy
tarafından
La havle çekiyorum :) 

Bazen elimi başıma koyup yüzümü kapatıyorum hemen hızlıca gelip yüzümü açıyor sjsjjsns
(5,491 puan) tarafından
Bende elimi yüzüme koyuyorum bazen
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Mesala biseyi kırdı yada yaramazlik yaoti diyelim= hiiiihhh kız başına yağmur yağsın emiiii seni esseeekk seniiii diyorum

Şimdi alışmış oda bana aynısını diyor ayyy çok komik shssjsjaj 

Şaka bı yana gerçekten çok sinirliysem önce kendimi sakinlestiriyorum sonra yapmamasi gerektiğini anlatmaya çalışıyorum 
(5,491 puan) tarafından
Aynen önce bizim sakinlememiz gerekir
0 oy
(119,248 puan) tarafından
la havleeee diye icimden bagirip sonrada yanagimi icten issiriyorum
(5,491 puan) tarafından
Kız 100 bin olmuşsun
(119,248 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(938 puan) tarafından

Buğlem Allah senin hayrını versin evladım diyorum 

Tövbe estağfurullah diyorumkizimbunuogrenmis ağzımdan 

İçimden ona kadar sayıyorum sakinlesiyorum su iciyorum sonra güzelce konuşuyorum onunla:D

(5,491 puan) tarafından
Beni maalesef 10 saniye kesmiyo
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Az önce biri post açmıştı sinirlenince çocuğuna  beddua ediyorum diye. Üzüldüm çocuğa. Hepimiz sinirleniyoruz kizabiliriz de ama beddua etmek asla hele evlada. Ne güzel dua ediyorsun. Hatta kabe imamlarinin birisi annesi ona sinirlendiğinde Allah seni Kabe imamı etsin derdi. Ve gerçekten duasi kabul oldu. Bunu da katabilirsin oğlun varsa :)
(5,491 puan) tarafından
Yok benimki kız
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Genelde sen sabır ver yarabbim diye kızıyorum 
(5,491 puan) tarafından
Bende çoğu zaman öyleyim
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Ben direk odasına gönderiyorum oraya git ağla , ağlaman bitince gel diyorum . Zaten oda alıştı odasına gidip ağliyor bitince anne bitti geldim diyor . Sarılıyoruz . :)) Seviyorum bu yöntemi .
(5,491 puan) tarafından
Aslında psikolojik olarak odaya göndermek çok önerilmiyo, ama hangi birimiz her şeyi psikolojiye göre yapıyoruz
(1,845 puan) tarafından
Bana göre de bağırmak iyi değil herkesin yöntemi farklı benim okuduğum kitaplarda sakinleştirmek için neye aldığını bilmesi için bu yöntem yazıyordu :)) bu arada odaya kapatmak değil benim ki . Bakıyorum lüzumsuz şey için ağliyor " hala ağlıcak mısın ?" Diyorum . Evet diyor . O zaman git odanda ağla ağlaman bitince gel çünkü bu dediğin veya istediğin olmaz diyorum . Büyük ihtimalle snein dediğin odaya kapatmak , kapısını kapatmak falan . Ama o değil .
0 oy
(15,160 puan) tarafından
Vayy taktik cok iyi  ben de kullanırım bundan sonra☺️ çok sinirlenirsem lenn diye bı bagiririm sesimi alçak tutmaya çalışarak. Sonra kızdım sana derim. O anlar hemen. Ama takildiysa biseye fayda etmez ☺️
(5,491 puan) tarafından
Haklısın tatlım

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 390 göst.
28 Mart 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 61 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (799 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 286 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sarakurak (908 puan) tarafından soruldu