0 oy
632 göst.
Diğer kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar bugün ki postlarimi okuyan bilir yigenim huy edinmiş annemin yeni yakın da kaybolmuş ses etmemiş yigenimin aldığını bildiği için birde babası kızar annesi kızar diye düşünmüş anne dedim hadi senin benim alıyor kendi annesininde almış babam verdi banada parayı benimki verseydi hesap sorardı ne diyecektim o zaman dedim niye seslenmiyorsun falan dedim doğru kızım haklısın falan dedi sonra ablamı aradık konuştuk benimde param kayboldu falan dedi yani çocuk huy edinmiş ablamın da 2 küçük çocuğu var nasıl takip edicem nasıl yakalıycam ne diycem falan diyor ne yapmalıyız sizce daha önce 2 3 kere yakaladık konuştuk da ama parayı çok seven bir çocuk eniştem falan da parası olmasın borç bulur yine alır her istediğini 12 yasinda küçük de değil var mı bir fikriniz ne yapmalıyız okulda falanda yapar yakalanır hayatı boyunca utanç icinde yaşar sonra 

8 Cevaplar

+1 oy
(10,784 puan) tarafından
Size kadar okulda da yapıyordur ve yakalanması an meselesi. Yuz kızartıcı bir suç bu omur boyu karsısına cıkar ne asker ne polis ne memur olamaz. Onlemini alamak lazım. Bir pedegogla görüşmel filan
(10,784 puan) tarafından
Evet cok kotu birsey. Ama onlemi alınmalı. 12 yas ufak degil. Neyin ne oldugunu haliyle bununda suc ve hırsızlık oldugınu biliyor. Su an bunu bir heycan için yapıyor olabilir. O yastakiler gereksiz bir adrelenelin yasamak isterler. Ama bu adrenalin cocuk ılah evine cılabilir. Yas olarakta yakalanırsa girer.
(161 puan) tarafından
Kuzum küçüklüğümden beri böyle en iyisi dediğini yapmak aşırı bir düşkünlüğü var paraya karşı neden bilmiyorum para desin mi çocuğun gözleri faldır faldır oluyo imam hatip ortaokuluna gönderdiler bide ama annesi babası baskıcı diye mi boyle olabilir diye aklıma geliyo bı taraftan gözümle görüyorum gereksiz şeyler istese bile alıyorlar
(10,784 puan) tarafından
Valla canım bir cok sebebp olabilir. Onu biz bilemeyiz. Baskıdan da olabilr. Bir tranva da gecirmiş olabilir. Secenek cok. Ama evladı hemen tezden dondurmek lazım.
(161 puan) tarafından
Ablamla yüz yüze bir konusayım inşallah düzelir
(10,784 puan) tarafından
İnşallah
-Reklam-
0 oy
(770 puan) tarafından
Psikolaga gitmeli hastalık huy değil 
(161 puan) tarafından
Olabilir kuzum ya küçüklükten beri böyle para dedin mi gozleri faldır faldır oluyo
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kleptomani hastalığı olabilir bence uzmandan destek alınmalı 
(161 puan) tarafından
Bilmiyorum canım küçüklükten beri paraya aşırı düşkünlüğü var para dedin mi gozleri faldır faldır oluyo
(1,105 puan) tarafından
Şu yaşlarda önüne geçilmezse ilerde sorun olur baya size
(161 puan) tarafından
Ablamla birdaha konuşayım gotursun ihtiyaçtan falan değil bu çocuğun ki öyle olsa bile her kes yokluk çekti hırsızlık mı yaptı herkes yasida küçük değil geçende sigara yakaladım cantasinda dedi arkadasim koymuş falan demiş takip altında olması lazım tam ergen Allah'ım doğru yoldan şaşırtmasın kimsenin evladını
(1,105 puan) tarafından
Aynen tam tehlikeli zamanları canım benimde var o yaşlarda oglum arkadaş cevresi beni çok korkutuyor farketirmeden göz hapsinde tutuyoruz devir cok kötü artık şöyle bir durum da var bazı çocuklar yetinmeyi bilmezler yokluk görmez verirsin ama o onu tatmin etmez daha fazlasını ister beilkı de oyle birşeydir
(161 puan) tarafından
Ya ben diyorum bu çocuğun instagrami var diye kaç kere önüme çıktı ondan sonra engellemiş beni annesini falan ablam öyle inandı bana ispat etmesem inanmıyor çocuğun bişey yaptığına ben onun kotulugune bir şey yapmıyorum ki ben çok erken evlendim sosyal medyadan buldum eşimi onunda aynı şeyleri yaşamasını istemem yarın bir daha konusayım ablamla teşekkür ederim
0 oy
(189 puan) tarafından
Ailesi bilinçlenip durumun farkına varıp bir uzmandan destek almalı. Gerekirse okul rehber öğretmeniyle görüşülmeli. En doğru yolu onlar gösterir.  
(161 puan) tarafından
Tabiki öyle ama bence ablamda yapmadım diye acındırınca inanıyor çocuğa tamam bende anneyim toz konduramam ama her şey ortada geçende çantasında sığara bulmuş takip etmesi lazım çocuğu
(189 puan) tarafından
Üzgünüm ama konduramamak ona fayda değil zarar. İleri de çok daha kötü bi durum olursa konduramadığı çocuğunun başına istemediği şeyler gelir Allah korusun.
(161 puan) tarafından
Amin kuzum yarın birdaha konusayım bakalım ne diyecek
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Mutlaka bir destek alması lazım bir kere adı çıktı mı ömrü boyunca  karşısina çıkar eşimin kuzeni var küçükken sürekli hırsızlık yapardı herkes hırsız derdi kocaman kadın olmuş hala o gözle bakıyorlar çünkü huyu hala devam ediyor gördüğünü çalıyor  calmasa da birşey kalbolsa hemen ondan bilirler
(161 puan) tarafından
Maalesef bizde o durumdayız annesi ile konuştuk bugün ama bilmiyorum içim rahat değil nedense inşallah bir seyler yapar göz yummaz
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Direk psikolojik destek alması lazım hastalık olabilir. 
(161 puan) tarafından
Ablamla konuşacağım inşallah göz ardı etmez
(13,202 puan) tarafından
İnşallah kuzum
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Tedavisi yok mu acaba kötü bir huy 
(161 puan) tarafından
Ablamla konuşacağım psikolog ve ya pedagoga götürsün

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 653 göst.