+1 oy
310 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (875 puan) tarafından
17 aylık olmasına bir kaç gün var ve artık abarttı emiyor sonra memeyi kapattığımda ağlıyor tekrar istiyor tüm gün meme açık kalsın istiyor bu hastalıkta üstüne gelince tamamen yemek yemeyi bıraktı sadece fıstık yiyor ve süt içiyor iyileştikten sonra kesecem sütten ama nasıl kesmeliyim neler yapmalıyım kesen anneler lütfen yardımcı olur musunuz

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Neden kesecekmissin. Onun hakkı. İki yaş akadar emmek. Hastalıktan koruyor. Antikor veriyor ona süt. Hatanoanalsala. 3Yaş akadar emmek bir ok psikolojik ve diğer hastalıklardan korunmasını sağlıyor.
(1,206 puan) tarafından
Post sahibi değilim ama  bebeğim daha 12 aylık ve bazen resmen pilimin bittiğini hissediyorum ne yaparsam yapayım ( takviye gıda  vs vs)  bebegime daha verimli başka birşey veremiyorum. Bazı çocuklar emmeyi haklarınin dışına taşıyor buda anneyi çok çok yiprstan bir durum. Sizin bebeğiniz belki sadece karnını doyurmak için emiyor ama inanın bazı bebekler olayı çok farklı noktalara taşıyor. Aylardır evden dışarıya çıkamıyorum olur olmadık her yerde aklına estikçe meme dedikçe zaten evde bile bir odadan bir odaya gidecek dermanım kalmıyor çoğu zaman
tarafından
Biraz rahatlayın. Evnislerinizle çok yorukuyorsunuz sanirm. İnanın bilimsel olarak 3 yaşa kadar emdir.ek okadar sağlıklı ki. Kimbilir daha bilmediğimiz ne çok yararı vardır. Birde süt vermek hem beni dinle diriyor hem beni mutlu ediyor. Sayesinde oturabiliyorum. Kafamı toplayabiliyorum.ona süt emdirirken onu güldürüp oynuyorum da . Dışarda isterken bir sekil oyalayin çocuk zaten hemen kanar. Ya nebilim. Böyle şeyler onu sütten kesmeye değer değil bence.  Kuran'da iki yaşa kadar emdirin denildiği için benim hasass noktam. Vardır bir hikmeti diyorum. Yargılanmış olmayayım sizi kusura bakmayin
(875 puan) tarafından
Ya bende emzirmeyi çok seviyorum ev işleri asla oğlumdan önce gelmedi önceliğim o ama artık boş emiyor canım yanıyor gece gündüz o meme hep açık kaldın istiyor kapatınca ağlıyor emzirmeyi çok çok seviyorum ama tükendim artık
tarafından
B İr çözüm bulursun inşallah canm.
-Reklam-
0 oy
(7,839 puan) tarafından
Kız seni hep meme postlariyla hatırlıyorum :D
(504 puan) tarafından
Bacım sen ne ettin ya nokta atan kadınla merak ettim
(875 puan) tarafından
Ay valla bende kendimi öyle hatırlıyorum hayırlısıyla bir kesseydim
0 oy
tarafından

Benimde oyle zaten yasitlar bebelerimiz ama hiç  kesmeyi düşünmüyorum vallahi emsin emeceği kadar onun o meme için çırpınışını gördükçe daha çok mutlu oluyorum veriyorum açık kalıyor aksama kadar meme dışarıda :D

(875 puan) tarafından
Ayy benimde ya ama artık süt olmayınca boşa emiyor canım yanıyor
(58 puan) tarafından
Dinimizce 2 yaştan sonra emzirmek caiz değil dıe biliyorum kızlar
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Canim ben 13 aylıkti kestiğimde. Tedavi icin mecburdum ve nasil bagimliydi anlatamam. Seni son kez emziriyorum annem sen artik buyudun dedim. Cok zorladi agladi yemek yemedi mama icmedi ama cok acikinca ve kesinlikle vermeyince caresiz kaldi. Ama burda esimin payi büyüktü o icirdi biberonla mamasini falan.o da bende 3 gun ağladık 1 ay oldu fazlasiyla hala arada yokluyor

Sen kararli olacan
(788 puan) tarafından
Benim eşim anlayışlı değil canım daha bana kızıp burnumdan getirdi neymiş de vijdan yokmuş bende böyle ağlarken vermiyor musum.yavas yavaş kesmeliymisim zaten bir hafta öncesinden başladım azaltmaya olmadı dengesiz herşeye karismali
(3,333 puan) tarafından
Azaltma diye bisey yok malesef canim. Esinle konus gelisimi icin yemek yemesi lazim artik malesef anne sütü keyif kahvesine dönüyor. Tabi ki faydasi varda. Yemrk yemiyorsa sen napacan. Kiz ben nasil ağladım o istedikce ağladıkça. Sadece ilk 3 gün zor esinle konuş onu ikna et önce madem
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Fıstığı nasıl yiyor arka dişleri var mi 
(875 puan) tarafından
Evet var ellerimle bir iki parçaya bölüp yediriyorum
0 oy
(10,426 puan) tarafından
Bir gün temizlik yapmam lazım iyice abarttı asla yapamadım kriz geçirecektim salça sürdüm bı anda bidaha da istemedi bir gece zorladı oda bir kere süt verdim tamam bitti çok şükür şimdi istemiyor 
(875 puan) tarafından
İşte geçen gün bende sürdüm istemedi sonra uykuya geçerken yine istedi yine salça sürdüm bu sefer ağladı baya elimde ki peçeteyi alıp silmeye falan çalışıyordu mecbur sildim emzirdim
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Konuş onunla canım anlat seni anlar emin ol. Bıracağın zaman son bir kez emzir sabah mesela sonra bırak sakın verme bir daha her istediğinde konuş onunla. Artık süt yok, sen büyüdün falan diye. Ama onun güvenli bağını kopartma bir şey sürerek lütfen. 
(875 puan) tarafından
Mesela göğüsüm de süt kalmadığında diyorum meme bitti annecim başlıyor ağlamaya boş memeyi ağzında tutuyor
(3,823 puan) tarafından
İşte o zaman kesin bir şekilde vermiceksin ilgisini dağıttacaksın yoksa seni kullanmaya devam eder. Nasıl olsa ağlayınca veriyor diye
0 oy
(504 puan) tarafından
Ben limon tuzu sürdüm e meme pis olmuş dedim kesildi iki günde ama benim oğlum iki buçuk yaşındaydı 
(875 puan) tarafından
Ağladı mı peki çok
0 oy
(622 puan) tarafından
Kızım 19 aylıktı.ve hamileyim kiizm çok acıyor meme is olmuş acıyor artık emmeyelim. Dedim.aciyor uffluyor sonra kapatıyor.bu şekilde bıraktı.oncesinde sabır taşı sürdüm o bir işe yaramadı.
(875 puan) tarafından
Ben oğluma meme bitti diyorum ağlamaya başlıyor taa ki emene kadar
0 oy
(788 puan) tarafından

Benim kızım 15 aylık olacak mejburiyetten kestim bir hafta olmadı daha pisikolojik men iyi değilim Dr gidicem böyle olmasa iki yaşına kadar emzirmeyi düşünüyordum.ama memeye düşkünse benimki öyleydi kestigimden beri burnumdan geliyor ağlama krizleri geliyor :'(zaten iyi değildim daha kötü oldum Rabbim yardımcımız olsun inşallah çocuk büyütmek çok zoooor.

(875 puan) tarafından
Amin canım benimki meme delisi öyle böyle değil ya memeyi kapattığım an tişörtü indirdiğim an ağlamaya başlıyor
0 oy
tarafından
22 aylık yeni kestim bende, salça sürdüm şimdi gelip linçlerler ama napayim benimki çok aşırı düşkündü heryerde açardı emmek isterdi. Hiç ağlamadı bile hatta gitti Bepanthol getirdi yara olmuş sürelim diye. Kestigim gün bile gece uyanmadı uyudu 
(875 puan) tarafından
Bende geçen hafta salça sürdüm ilk istemedi sonra uyku zamanı istedi yine sürdüm bu sefer silmeye çalıştı mecbur bende silip emzirdim
tarafından
Benimki hiç silmeye çalışmadı valla dediğim gibi krem getirdi kurban olduğum igleşsin diye kanıyor sandı kolay oldu benimki inşallah seninde öyle olur
(875 puan) tarafından
İnşallah ya
tarafından
Canım süt geri ne kadar sürede cekiliyo
tarafından
Tam 2 gün sürdü canım çok ağırdı taş gibi oldu göğüslerim ama asla ellemedim hiç sagmadim kendi kendine geri gitti
0 oy
(763 puan) tarafından
Canım çok zor dönem maalesef bizde öyleydik 2yaşına kadar emmeli dedi doktorum iki yaşına yakın bıraktık dedim artık yeter çünkü hiç bişey yemiyodu kilosu aylarca aynıydı
(875 puan) tarafından
Benimde oğlum hiç hiçbir şey yemiyor
(763 puan) tarafından
Boyu normal ayındaysa gelişim geriliği yok deniliyo canım boy nasıl
(875 puan) tarafından
Boy uzun kilo da yerinde çok şükür ama zayıflamaya başladı sütüm yetmiyor artık
(763 puan) tarafından
Yetmez canım benimde öyleydi ama biz diş dönemine geçtiğimiz an yemek yeme bitti bizde bir yaşında 9 kiloya yakındı düşün :( maalesef çok zor oluyo bizimki ilk ek gıdada çok güzeldi herşeyi yerdi ama şimdi bile yemiyo doğru düzgün hiç bişey valla o kadar zor ki
0 oy
(1,095 puan) tarafından

Benim kızimda 17 aylıkken sütten kesmiştim ramazan ayına giriyoruz zorlanırım diye. Artık illallah etmiştim gerçekten sırf zevk için günde 20 defa açıp bi dudak değdirip kapatınca da zırlardı gına gelmişti cidden yorgunluktan nasıl onunla ilgilendigimi nasıl uyuyup kaldığımı hatırlamıyordum bazı geceler. Ilk 3 gece ciddi anlamda zor. Birinin desteği önemli ben 3 gece görümcemin yanında kaldım o süreçte ilk 3 gece bagira bağıra ağlardı görümcem onu diğer odaya götürür sakinleştirir getirir kucağıma koyardı sağolsun 1 hafta dan sonra tamamen ağlama krizlerimiz bitti ve süt maceramız da orda bitti. Şimdi sırada bez var en korktuğum süreç :ermm:

(875 puan) tarafından
Bende annemde kalmayı düşünüyorum bir kaç gün bakalım hayırlısıyla bıraktırsaydım
0 oy
(908 puan) tarafından
Sabır tasiyla kestm ben 2 yaşı geçmişti 1 2 sürdüm bakti tadı kötü istemedi bida
(875 puan) tarafından
Nerden aldın peki
(908 puan) tarafından
Attarlarda var canm attardann almistm

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 155 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Demetgnl (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 78 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 3434istnbl (140 puan) tarafından soruldu
0 oy