0 oy
97 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (22 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oğlum 1yas 4 aylik gecen kış her ay hastalaniyordu her goturdugumuzde bogazi kizarik ve ciğerleri dolmus deyip hava ve antibiyotik başlıyordk 3 gun ates sürüyordu daha sonra cocuk doktorları alerjiye yonlerdirdi sürekli hastalaninca kan testi yapıldı ve bağışıklık değeri bi tik düşük çıkmış dedi bi koruyucu basliycaz dedi ilac ismi flixotide 50mcg inhaler bu ilac eczaneye almaya gittim eczacı dediki bu ilaç astim hastalarinin ilaci bebek astim mi hayır dedim niye vermis falan deyince korktm ne yapacagimi vermelimiyim ne yapmaliyim

3 Cevaplar

0 oy
(6,124 puan) tarafından

Buraya yazaydın bilen çıkardı yine biz anneler anne olduktan sonra herseyi en ince detayına kadar araştırınca diplomaya gerek kalmadı :D

(22 puan) tarafından
Oyle gercktn inan resmen doktor olduk binevi ama tabi yinede bilir kişiye sormak istiyorm
-Reklam-
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Eczacı değilim ama eczanede bir kaç yıl çalıştım
(22 puan) tarafından
Sorumu ekledim canim sana zahmet bi bakarmisim
0 oy
(3,417 puan) tarafından
Flixotide ciğerlerdeki küçük keselerin havalanmasını sağlayan kortizonlu bir hava illa astımda verilmez. Ver tabii ki ama verdikten sonra ağız bakımı yapman gerek. Alerjik bebeklerde bütün savunma sistemi harekete geçiyor bu nedenle sekresyon yani balgam oluşuyor bu da ciğerlerin  dolmasına sebep oluyor. Flixotide sonrası karbonatlı su hazırlayıp ağız bakımı yapın sonra ağız içi mantar oluşabilir. Eczacı değilim çocuk hemşiresiyim 
(22 puan) tarafından
Peki ne kadar kullanmaliyim bunu bu arada cok teşekkür ederim
(3,417 puan) tarafından
Onu drnuz bilir drnuz söylemesi gerekirdi . Reçetesinde yazar. Ağız bakımını mutlaka yapın lütfen. Ağız bakımı çubukları var eczacıya %7lik serum sale bakım suyu hazırlatabilirsiniz ya da siz evde 1 çay bardağına kaynamış soğutulmuş suya 1 tatlı kaşığı karbonat karıştırıp ağız içini silebilirsiniz.
(3,417 puan) tarafından
Rica ederim ne demek bebişiniz sağlığına kavuşsun yeter ki. :) çok geçmiş olsun
(22 puan) tarafından
Tekrar cok teşekkür ederim cok sağolun  inanin icim rahatladi dün aldik ama hala kullanamadm korkudan

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 45 göst.
3 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seymenn (1,045 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 175 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 54 zeliha (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 753 göst.
6 Haziran 2019 Aile kategorisinde nisasu (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 135 göst.

374,664 soru

11,206,639 cevap

34,509 kullanıcı

...