0 oy
948 göst.
Diğer kategorisinde (126 puan) tarafından
Kızlar 2. Doğumum olacak doğumdan çok evimin kirli olmasından korkuyorum yani dağınık falan olmasından bahsediyorum kızımda kış temizliğimi yapmıştm evim dağınıkti evimin işini bitirdim her yerim tertemiz oldu içime dogdu sanki banyomu da yaptım kendimi de temizledim ertesi gün doğumum oldu bunda da öyle olur inşallah 

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aman boşver benimki temizdi ama her gelen yorganın yokmu niye battaniye atıyosun üstüne diyip durdu yahu sıcağı tahammül edemiyorum sizene
(126 puan) tarafından
Her şeye de yorum yaparlar zaten
-Reklam-
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Kendini yormadan az az dip bucak yap doğumdan önce 
(126 puan) tarafından
Öyle yapıyorum ama çok çabuk kirlenen bir ev çok nefret ediyorum evimin o huyundan halım kar beyaz herşey leke oluyor üstünde hemende gitmiyor
(2,196 puan) tarafından
En güzeli halı örtüsü al temizce durur
(126 puan) tarafından
Evin heryerine aynı halıyı kestik beyaz nereye alayım nereye almayayım canım
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Benim ilk doğumumda, eşime sabah söylemesi ayıp sucuk falan yaptım. Kahvaltı yaptı gitti bende kalkınca toplarım dedim gidip yattım, yatamadım sancım başladı. Doğumdan sonra aklım evdeki sucuk kokusunda. :) görümceme demiştim, evi gidip toparladı havalandırdı. Sağolsun pazarımı falanda yapmıştı. Geldiğimde ev mis gibi kokuyordu 
(126 puan) tarafından
Benimde aklıma hep evde olur valla haklısın canım
0 oy
(301 puan) tarafından
2 sindede ya yarın doğuma gidersem korkusuyla her gün azar azar iş yaptım doğumdan 1 gün önce camlari perdeleri silmişligim var  hele kızımda resmen tüm ev üstümden geçti yani son haftalarda ztn evimi kolay kolay pis birakmadim sadece günlük işler vardı çamaşırı sermistim eşim ben doğurduktan sonra eve gelmiş toplamıştı onuda çok şükür ne kendim ne evim pis gitmedim valla 
(126 puan) tarafından
Benimde öyleydi kızımda inşallah bunda da öyle olur
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Kontrole gittim acil doguma aldılar gebelik zehirlenmesi ile. O an sadece bebegimin saglikla dogmasini diledim ogle arasinda eve gelip karnimi doyurdum hic halim kalmamisti aman 1 saate dönerim oyle toplayayim demistim yediklerim bile masadaydi. Hastahanede 3 gun yatırdılar evime geldim. Annem bunu mu kaygi ediyordun dedi dip köşen tertemiz kalani herkesin evinin günluk dağınıkligi sende o da yok dddi. Aman anne boşuna düşünmüşüm, laf eden olursa ben hamileydim gelip yapsaydiniz derim dedim.
(126 puan) tarafından
Kız ne bileyim insanlar laf etmek dedikodu yapmak için ufacık bir bahane arıyor ne yapsan boş ama yine de ben temiz olsun evim istiyorum inşallah öyle olur
(3,329 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Biz kadınlara bu işler nasıl işlemiş valla anlamıyorum. Tatile giderken temizle dönünce temizle, misafir gelecek temizle belki misafir gelir temizle, çalışıyorsun temizle ev hanımın temizle. Dogururken bari temizlemeyelim
(126 puan) tarafından
Canım mecbur hayatın şartlari doğumda bile aklımızda temizlik iş var
0 oy
(189 puan) tarafından
Doğuma gidecek olsam hele de ikinciye en son düşüneceğim şey evin temizliği olur heralde. Niye bu kadar büyük bi şey ki gözünüzde?
(126 puan) tarafından
Ne bileyim canım temiz olsun istiyorum vücudumda evimde korkuyorum hazırlıksız yakalanmaktan
(189 puan) tarafından
Vücut evet sağlık açısından da temiz olmalı ama ev bilmiyorum sürekli yaşıyoruz içinde üstelik bi bebeğiniz daha varmış. Bunu kendinize dert etmeye değmez etraftakilerin ne dediği hiçççç umrumda olmaz. Diyecek insanda evime giremez zaten
0 oy
(382 puan) tarafından
Vallah evi brakdim 38 hafdamda baslamisdi geldim kocam misss gibi yapmis her yer piril piril
(126 puan) tarafından
Ne güzel benim eşim hayattan yapmaz bilmez yani
0 oy
(423 puan) tarafından
37 haftalık dogurunca ister istemez çok tertemiz değildi bnm ev ya 
(126 puan) tarafından
Erken olmuş canım biraz ondan
0 oy
tarafından
Dört doğum yaptım Çok şükür öyle kirli dağınık değildi evim her tarafı temizledim de gittim hatta üçüncü dogumumda sancı çekerken bile çocuklarımın oyuncaklarını topluyordum eltim kızmıştı bana şimdi altı aylık bebeğim var hiç iş yapamıyorum bırakmiyo canı sağolasica
0 oy
(118 puan) tarafından
Benim de ilk gebeliğim di 38 haftada doğum yaptım 33 başladım temizlik yapmaya halilarimi yıkadım odaların bütün pencerelerini sildim perdelerini yıkadım astım evimi kople derin bi temizlik yaptım sabahına kendi temizliigimi banyomu yapıp doğuma gittim  Allah yardım ediyor 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Aman ya ben ***** gibi dip köşe temizlik yaptım aşırı yoruldum mahvoldum nişanım geldi bebeğin kalp atışları düzensizdi sezeryana aldılar. Ben bazen buna bağlıyorum keşke uzanıp doğumu bekleseydim ne gerek vardı 
0 oy
(269 puan) tarafından
ben ilkimde dagnkti evim eşimle hemen bi toparlayp ckmistik zaten 36 haftadan sonra surekli toplu tutmak lazim her an gelebilir
(126 puan) tarafından
Aynen canım bende şuan öyle yapacam artık sürekli temiz tutmaya çalışirim
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Taktığın şeye bak sen sağlıklıca doğur da evib*k götürecek değil ya, bırak canların perdelerin de kirli dursun. Laf eden de kendine baksın
(126 puan) tarafından
Cam perdeyi hallettim canım normal temizlikten bahsediyorum elektrikli süpürge toz alma tuvalet falan yoksa genel temizliğim bitti sayılır
(5,491 puan) tarafından
Ne olacak doğum bu kınayacak da ne bileyim
0 oy
(52 puan) tarafından
İlk doğumumda özellikle de son aylarimda her an doğum yapacakmış gibi hem kendimi hemde evi temiz tuttum geçen sene bu zamanlar ah zamann :)))
(126 puan) tarafından
Bende kızımda öyle yaptım bunda da öyle yapayım canım ama halsiizm bu bebeğimde kızımda hiç böyle değildim
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Valla biri görse ne der diye düşünmem 32 haftalıkken erken doğum riskim vardı diye 2 kadın tuttuk her yeri dip köşe yaptılar. Bizde eşimle hastane çantasını hazırladık. Şimdi çok şükür 35+3 günlük oldum günlük rutin işleri diyorsan ben evi toplu tutuyorum eşim silip süpürüyor ani bir şey olursa zaten ablam gelip kalacak yanımda eşim eve gelip yapar biz hastaneden çıkmadan. Ama benim için çokta önemli değil kim ne der diye düşünmem sadece bebeğim ve ben enfeksiyon kapmayalım diye eşim yapar 
(126 puan) tarafından
Benim eşim yapmaz canım
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bizde eşimle temizlik ettik banyo felan yaptım o gece sancılandim çok ağrım olduğu için o gece iki kerede soğuk duş almıştım sabahı nışanım gelmişti acil sezeryana alindjm terti bebeğim diye doğumum başlamış meğer geceden çektiğim sancılar ondnmis :D
(126 puan) tarafından
İş yapmak yorulmak doğumu tetikliyor mu acaba
(1,392 puan) tarafından
Bn en başından beri düzenli olarak temizlik yaptım ama kendimi yormadim tabi vücut ister istemez yoruluyor ama bı iş yaptim oturdum bir şey yaptım oturdum öyle iş yaptim hep hatta yerleri hep oturrark sildim düzenli yürüyüş açılmam felanda vardı ama makat gelişi olduğu için sezeryana alindim
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Benim 3.doğumumda sabah nişanım geldi hafif sancılıydım kalkıp iki çoçuğumun banyosunu yaptım işimi yaptım hem yürüyüş hemde açilmam oldu sadece yemek yapamadım eşim dişardan aldı şimdi ise 10 haftalık hamileyim bakalım bunda nasıl olucak 3 çoçuklaa
0 oy
(938 puan) tarafından

Evi zaten temizlemiştim yavaştan sabah kalktım sancim varmış çok anlamadım evi süpürdüm bulaşığı yıkadım çocuklara çanta hazırladım akşama sancım arttı duş aldım ondan sonra gittim iki sast sonra doğum yaptım hayatımdaki tüm şansımı kullandım resmen :D

(126 puan) tarafından
Aynı ben normalde şansım yok ama kızımda bütün şansimi kullandim resmen ev temiz ben temiz gittim hastaneye
(938 puan) tarafından
Aynen öyle:))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 105 göst.
19 Şubat 2023 Diğer kategorisinde minikbimesele (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 156 göst.
24 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
0 oy
0 cevap 53 göst.

379,597 soru

11,363,448 cevap

34,839 kullanıcı

...