0 oy
945 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
Kızlar 2. Doğumum olacak doğumdan çok evimin kirli olmasından korkuyorum yani dağınık falan olmasından bahsediyorum kızımda kış temizliğimi yapmıştm evim dağınıkti evimin işini bitirdim her yerim tertemiz oldu içime dogdu sanki banyomu da yaptım kendimi de temizledim ertesi gün doğumum oldu bunda da öyle olur inşallah 

39 Cevaplar

+1 oy
(7,221 puan) tarafından
Daha bi koklu temizlik yapmamistim dogumuma vardi. O gunde suyum gelince kalkmadim hic bi is yapmadim. Bizden kıymetli degil milletin lafı . Ben hastanede uzun kaldim zaten annemgil o ara gidip toparlamislar evide
(123 puan) tarafından
Annem yaşlı canım gelip yapamaz kaynanam var o da çok titiz bide sevmiyorum evimi başkalarının temizlemesini
-Reklam-
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Aman dağınıklık dediğin ne sanki gelir iki dk da toplanır bence çok takılmamak lazım hem çocuklu hende hamilesin 
(123 puan) tarafından
Benimle birlikte kaynanamlar gelir annem gelir dağınık olmasını istemiyorum
0 oy
(6,714 puan) tarafından
Çocuğun var canim dağınık olması olağan bişey ☺️ilk çocuk olsa temiz olurdu.
(6,714 puan) tarafından
Ev toplu olsa başka bişeye laf eder bizim millet
(9,955 puan) tarafından
Kiz millet dedigin kim sen hastanedeyken yada eve cikinca hemen kosa kosa sanami gelcekler
(774 puan) tarafından
Ay evimde eksik arayıp birşeyleri laf edecek olan kusura bakmasın gelmesin mümkünse onlar için hiç kendimi kasamam... Çocuklu ev sonuçta temiz olsunda dağınıklığı o kadar kafaya takmam yani ne varmış
(9,955 puan) tarafından
Aynen oyle valla benim eltimin gece suyu geldi 2.bebegiydi. Gece kalkip gittiler aniden napicaklar dogum oldu. Kaynanam gitti o gun evini topladi duzeltti ertesi gun eve ciktilsr
(774 puan) tarafından
Benimde 1 tane çocupum var ama aynen benimde suyum geldi gece aniden kalktık gittik heryer topluydu bi yatak odam dağınıktı kaynanamda saolsun toplamış arkamızdan ne olacak sanki ben hayırlısıyla doğurmanın derdine düşerim evi çok kafaya takmam gelir gelmezde millet beni evimin kapısında beklemez heralde yani :)))
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Doğum olacağını bilmeden evimi temizledim kendim temizlendim iki gün sonra sürpriz doğum oldu şükür her yer temizdi
(123 puan) tarafından
Benimde kızımda öyle oldu canım inşallah bunda da öyle olur
(2,405 puan) tarafından
Âmin dilerim benim de
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Kaçıncı haftandasın canım? Tek tek odalarını temizle. Cam falan silme sadece gözünün kestiği kadar sil temiz kalsın. Temiz olsun dağınıklıktan bir şey olmaz 
(123 puan) tarafından
36 haftalik oldum canım mutfağın ve oturma odamin camlarını sildim perdesini yıkadım astım oturma odasınin halısını sildim salonunkini de sildim misafir odası ve yatak odam kaldı
(427 puan) tarafından
Hic normal gelmedin bana bi destek almalisin
(1,170 puan) tarafından
Ne alaka? Kim için dedin bunu?
(427 puan) tarafından
Sana değil kadinin temizlik aşkına canim hamile haliyle üzüldüm neler yapmış çok tehlikeli o kadari
(123 puan) tarafından
Canım mecbur yapıyorum yapacak kimsem yok
0 oy
(2,387 puan) tarafından
İlkinde bende doğuma yakın temizliğimi yapmıştım. Annem yanıma geldi. Evi topladık ettik akşam suyum geldi evim temizdi gittiğimde. 

İkincide de doğuma yakın yapmıştım temizlik. Sonra sabah ufak ufak sancılarım vardı. Sancılar artana kadar evi süpürüp sildim akşama sancılarım arttı gittim hastaneye çok sürmedi yaptım doğum. 

Üçüncüde de temizlik yapmıştım ama bu sefer evde çocuklar vardı dağınıktı ev geldiğimde. Ertesi gün annemle birlikte temizledik 
(123 puan) tarafından
Ne güzel temizlik yapmışsin ikincide bende öyle yaparım inşallah
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Çok şükür temizdi Allah'ın yardımı herhalde 
(123 puan) tarafından
Darısı bana inşallah canım
0 oy
(12,734 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Mutfağım çok dağınıktı onun dışında kötü degildi yatak odamı da sancım varken eşya aramaktan ben dağıttım genel temizlik anlamında temizdi ama daha iyisi olabilirdi nişan geldikten sonra kendimi kurbanlık koyun gibi hissettiğim için hiç yapamadım eşim de sağolsun ailesi de annem gelecek ya o gelsin görsün diye beklemişlerdi bir gün hastane de kalıp eve geldiğimizde annem kayınvalidem görumcem betaber yaptılar:( 

(123 puan) tarafından
Benimkiler de yapar da ben yapsınlar istemiyorum temiz olsun heryerim istiyorum
(12,734 puan) tarafından
Öyle canım ama ben eşimi eve yolladım normalde şahane bulaşık yıkar mutfağa girer yemek yapar ama o gün özellikle bir kusurmuş gibi annesi gelsin görsün diye bekletmişlerdi ondan dedim tekrar çocuk doğurmayı düşünmüyorum ama olurda öyle bir şey olursa önceden birini ayarlayacağım doğuma gittiğimde evi temizleyip bana yemek yapsın diye çünkü bir kab adam akıllı yemeği de çok gördüler
(123 puan) tarafından
Üzüldüm adına canım şuan bende doğumdan çok evin temizliğini düşünüyorum inşallah temiz olur
(12,734 puan) tarafından
Gönlünce olsun her şey canım
0 oy
tarafından
Yani dip bucak temizdi ama gece misafir ağırladm misafirlerim beşik süsledim tullerle vs . Gece çok yorulmuştum öylece yattım 3 saat sonra suyum geldi doğuma girdim. Eşim heryeri temizlemis,  tuvaletleri temiz olduğu halde domestosla sürtüp bekletmis ben mikrop kapmayayim diye. Videosu bile var  sagolsun yatak carsaflarina kadar yenilemiş ve tek bir kirli bile yoktu sepette :))
(37 puan) tarafından
Eşine bravo valla
tarafından
Allah razı olsun hic hakkını yiyemem. Doğumdan sonra da çok baktı dikisim coktu doğum da zor geçmişti. Allahim başımdan eksik etmesin ❤
(37 puan) tarafından
İnşallah:)
(123 puan) tarafından
Ayy ne güzel benim eşim hayatta yapmaz bilmez de zaten bi balkon yıkar başka bişey bilmez inşallah benim kendim temizleyip öyle giderim kızımdaki gibi
0 oy
tarafından
Yani kirliden kastın dağınıklıksa çok umursama yada sadece bir süpürge yapılacak kadar dağınıksa takılma bunlara 
(123 puan) tarafından
Evet elektrik süpürge toz almaltan falan bahsediyorum yoksa zaten şuan kış temizliğimi yapacağım normal temizliten bahsediyorum inşallah o zman temiz olur
tarafından
O zaman boşver o kadar düşünme takma en kötüsü sen gelmeden 1 saat önce eşin süpürsün ne olacak
0 oy
(5,219 puan) tarafından
Ne olacakki dağınıksa. Esin bile yarim saatte en dağınık halini toplar
(123 puan) tarafından
Eşim yapmaz canım bilmez yani inşallah dağınık olmaz ya
0 oy
(339 puan) tarafından
Ahh sorma benim :) bütün hafta temizlik yaptım sonra grip oldum mutfağı falan temizleyemedim sabahına ağrım oldu oturma odasında uyuyoduk sobadan dolayı sabah toparlamadım hastaneye gittik doğum başladı aklım hep evin dağınıklığındaydı 1 hafta hastanede yattım eşim evde kendince toparlamış sobaları yakmış eve gittim ablam çorba yaptı getirdi bir girişti eve 2 satte mis gibi yaptı ALLAH RAZI OLSUN ama öyle kimse de gelmedi zaten koronadan kabul etmedik
(339 puan) tarafından
Bide annen kayınvalidem pis olsa da bişey dememeli zaten durumun ortada hem çocuk hem hamilelik çok zor oluyo onların gelip temizliğe yardım etmeleri gerekir
(123 puan) tarafından
Annem bişey demez ama kaynanam titiz birisi sorun eder
(339 puan) tarafından
Gelsin yardımcı olsun o zaman gelinine yani yada laf edecek gelmesin çok ayıp yani
0 oy
tarafından
Hemde ne dağınık :D ani oldu. Sorun etmedim ama. 
(123 puan) tarafından
Ben öyle olmasından çok korkuyorum ya kaynanamlar da gelir benimle
0 oy
tarafından
Bulaşıkları makinedeyken doğumum başladı eve geldim ağlaya ağlaya iş yaptım
(123 puan) tarafından
Neden ağladın ki canım
tarafından
Evin içi leş gibi diye :)
(123 puan) tarafından
Ayy bende ağlarım valla öyle olursa
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Elinden geldiğince toplu tut çamaşır bulaşık bırakma canım oyuncak falan illa ki olur normaldir
(123 puan) tarafından
Yok canım kızım dağıtması çok oyuncaklarla oynamaz elektrikli süpürge toz alma yer silme falan önemli
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Benim hem dağınık hem pisti. Çünkü kimse yardıma gelmedi. Annem yatalak babaannema bakıyordu koydeydi. Kayınvalidem temizlikçi tut dedi. Eşimle elimizden geldiği kadar yaptık ama kızım erken doğdu aniden . Doğum yaparkej gorumcelerim eve gelmişlerdi ama hicbiseyi toplamamislardi bı süpürge dahi açılmadi. Annem 3.gun gelebildi. Geldiği gibi evi temizledi . Dağınık pis olmasindan yana kimse laf da söylemedi . 
(123 puan) tarafından
Benim kaynanam söyler canım inşallah yapar giderim işimi
0 oy
tarafından
Benim gece suyum gelmişti. Ocağın çok pisti. Yerlerin supurulmesi gerekiyordu. Kaynanam temizlemiş ama utandım tabi
(123 puan) tarafından
Bende utanıyorum işte o yüzden şimdiden beni bi korku sardı valla
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Öyle olur tabi. İnsanlarda tıpkı hayvanlar gibi yuvalama durtusune sahiplermis. Doğuma yakın gelen o büyük enerjiyle sürekli olarak evimizi odamızı temizleyip düzenlenme sebebi çocuğun gelecek olmasiymis. Yani merak etme sen o evi içine sininceye kadar bitirmeden gelmez :D
(123 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(436 puan) tarafından
42 haftada dogurdum her gün temizlik yaptım dogurana kadar hsatende bi hafta yattık bix gelene kadar kocam evin içine s.çmış... 
(123 puan) tarafından
Neden bir hafta kaldınız ki canım
(436 puan) tarafından
kanında enfeksiyon çıktı antibiyotik tedavisi gördük
0 oy
(7,349 puan) tarafından
Eşim hiç yaptırmadığı ıcın ev kirli kaldı kendimi toplasaya kadar ev çok kötü oldu 
(123 puan) tarafından
Valla benim eşimde yapma diyo ama mecbur insan mahçup oluyor gelen misafire faln
(7,349 puan) tarafından
Orası öyle benım bebeğim 5 aylıken kolum çok kötü cam kesti 1 ayda zor ıyleştim sen çok acele temizlik yapıyon  dedi yavaş yavaş yapıyom korkuyo kötü olmuştu kolum dikiş atıldı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 102 göst.
19 Şubat 2023 Diğer kategorisinde minikbimesele (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 154 göst.
24 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
0 oy
0 cevap 53 göst.

378,144 soru

11,317,972 cevap

34,764 kullanıcı

...