0 oy
110 göst.
Aile kategorisinde (4,916 puan) tarafından
Hanımlar 4.5 yaşında oğlu olan bir arkadaşım var. Bu sene anaokuluna verdi ama kesinlikle uyum sağlamıyor arkadaşlarına vuruyormus, ogretmene vuruyormus hatta gecen bir cocuga catal batırmış.  Saat 8 de bırakıyorum 1 2 saat sonra ogretmen arayip gelin alin diyormuş. Bugun de aynisi olmuş aşırı hareketli bir çocuk diyanetin subyan kursuna goturmus bir umut hoca 2 saat bir deneyelim demis arkadasim anlatiyor hoca dua okutuyor ben bunu okumam diyip okumuyormus oyunlari oynuyor ama hep benim dedigim olsun istiyormus . En sonunda dayanamayip arkadasim ağlamış cok dolmuş bu cocuk uyumsuz ozel egitime falan gonderin demisler ama tam olarak nasil bir yol izlemeli aranizda bu durumla karsilasan var mi yonlendirebilecek olan. Tek cocuk bu arada kardesi yok.

5 Cevaplar

0 oy
(1,160 puan) tarafından
Hiç kardeş yapmasın daha beter olur. Yalnızlıktan oluyor diye düşünmesin o arkadaşın sakın. Bu sefer çocuk zivanadan çıkar vallahi. En iyisi özel egitim. 
(4,916 puan) tarafından
Ozel egitim derken yani nereye gonderecek tam onu bilmiyoruz
(1,160 puan) tarafından
Pedagog görmesi gerek
(4,916 puan) tarafından
Goturmus oda konusma geriligi var belki kendini ifade edemedigi icin hircin olabilir demis
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arkadasina soyle cocuk psikiyatrisine gotursun cnm 
(4,916 puan) tarafından
Götürdü konusmasinda biraz gerileme varmis belki kendini ifade edemedigi icin sinirlidir demis
0 oy
(763 puan) tarafından
Canım öncelikle pedegoğa gitmeliler bu durum için bu durum genelde ya çok hayır yada herşeye tamam diyip bu hareketi yptığında uyarmayıp gülündüyse devamı geliyo maalesef 
(4,916 puan) tarafından
Götürmüş canim konusma geriligi var demis belki kendini tam ifade edemedigi icin bu kadar agresiftir demis. Ama bir ara kaynanasi ile oturuyordu o ara sanirim cocugu simartmislar
(763 puan) tarafından
O Zamn ondan olabilir canım evet ama bence şımartıldığı için çocuklar genelde böyle oluyo benim oğlumda kayınvalidemi görünce apayrı oluyo
0 oy
tarafından
Allah yardımcısı olsun. Kıyamayıp her istediğini yapınca büyüyünce de hep aynilari olsun istiyorlar maalesef. Bende en çok bundan korkuyorum çocuklara hayır diyemiyorum
(4,916 puan) tarafından
Bir ara kaynanasi ile oturuyordu o zaman cok yuz veriyorlar demisti
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Psikiyatriye götürmemiş mi özel eğitime gitmesi gerekiyorsa doktor yönlendirir 
(4,916 puan) tarafından
Goturmus konusma geriligi var kendini tam ifade edemedigi icin belki hircindir demiş
(3,257 puan) tarafından
Belkisi felan yok öyleyse konuşma terapisine yönlendirsin tekrar gitsin doktora

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 146 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Az (433 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 128 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 269 göst.
0 oy