0 oy
926 göst.
Aile kategorisinde (341 puan) tarafından
Zaten gripti annemin maasini dun cekmeye gititk sıra bekledik o ara su aldim maas aldiktan sonra üstüne sy dökmüş farkedemedim gerizekaliligim yüzünden alışveriş falanda yaptik bilsem hemen uzerine bisiler alir değiştirdim sonradan farkettim 

Simdi elimde calpol var bir bucuk ay olmus alali etki etmeyeceğini bile bile verdim

Ateşi 38.1 24 aylik napsam bilmiyorm 

Ne zaman acile.gotureyim 

24 Cevaplar

0 oy
(341 puan) tarafından

En İyi Cevap
Acile gidiyotum aksam 38 buçuktu banyodam sonta 37 dustu ama agliyordu h8cbisi demeden korktim 5taksideym acile gidiyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
38,5 geçince götür canım. 
(341 puan) tarafından
Banyi yaptirayimm mi şimdi
(1,103 puan) tarafından
Ilık duş aldır. Ama soğuk değil ılık. Her zaman yikadigindan bir tık daha serin olsun.
(763 puan) tarafından
Canım balkona çıkar  ateşine bak sürekli
0 oy
(988 puan) tarafından
Bence gotur bekleme 38 olmus 
(7,165 puan) tarafından
Önce evde müdahale edilir bir müddet gözlem altında kalır evde müdahaleye yanıt vermezse o zaman gidilir .
(9,438 puan) tarafından
Evet doktorlar 3 günden fazla  sürerse getirin hastaneye diyorlar 38.5 la ben gitmiştim doktor güldü bana buda ateş mi dedi. Hiç düşmiyorsa götürülür eğer ara ara düşiyorsa evde gözlem altında tutulur
(988 puan) tarafından
Doğrudur kızlar ates hastalık benim en korktuğum şey çok evhamliyim 38 gördüm mü gotururum
(9,438 puan) tarafından
Haklısın bende öyleydim tecrübeyle öğrendim
(341 puan) tarafından
Dusuyor da yine de atesi var gibi
0 oy
(633 puan) tarafından
Dolven varsa ver cnn  hiçbişey olmaz
(341 puan) tarafından
Yok ki elimdeki tek ilac kalpol bide allerset diye şurup
(633 puan) tarafından
Calpol da ateş düşürücü degilmi ben hiç kullanmadım ondan da
(633 puan) tarafından
Bide cnn koltuk altına bacak aralarına ıslak bez koy
0 oy
(7,224 puan) tarafından
Ilık duş aldır canım uyutma bilinci yerinde mi bı bak göz teması kurmaya calis konustur filan eklem yerlerine ıslak bez koy
(341 puan) tarafından
Bilinci yerinde de eli ayagi buz gibi
(7,224 puan) tarafından
Ateş ten cnm o bı duş aldır bez koy dusmese götür
0 oy
(3,783 puan) tarafından
Hemen doktora goturmelisin Allah korusun havale gecirir cok gecmis olsun
(9,438 puan) tarafından
Havale dediğimiz şey 37 derece ateşle dahi oluyor korkutmayalım arkadaşı ben 40 ile acile çok gittim doktorlar çok sakindi ve hep böyle söylüyorlar
(341 puan) tarafından
Allah korusun
(4,911 puan) tarafından
Evet soguk havale diye bir şeyde var
(341 puan) tarafından
Of Allah esirgesin hersey bir anlık
(7,165 puan) tarafından
Tövbe esteğfirullah yoruma bak
0 oy
(9,438 puan) tarafından
Çocuk bu canım hasta olacaklar düşecekler kalkacaklar kendine yüklenme üstediğin kadar sakın gelip seni bulur çok geçmiş olsun 39 derece üstü olursa doktora götür canım ılık duş aldır sürekli ıslat bezle bişeyciği kalmaz 
(341 puan) tarafından
Allah razi olsn ateşlenince telas yapıyorum
(9,438 puan) tarafından
Bende telaş yapıyordum  inan saldım çünkü ateşten bişeycik olmaz inşallah vucüt hastalıkla savaşıyor
(9,438 puan) tarafından
Birde üstünü giydirme hiçbişey olmasın üşür diye düşünme
(341 puan) tarafından
Ilık dus aldirdim simdi
(9,438 puan) tarafından
Nasıl oldu canım  bebeğin
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kendini neden suçluyorsun ki sonuçta farketmemişsin
(341 puan) tarafından
Fatketmeliydim annemin dedigi gibi becare olursam çocuğum da hasta olur
(1,618 puan) tarafından
Geçmiş olsun insansın sende. Robot muyuz sanki herşeyde bizi suçluyorlar
(341 puan) tarafından
Allah razı olsn cnm ister miyim hic aklıma gelse  saniye koyr miydim o halde hiç
0 oy
tarafından
Pamuklarla soğuk kompleks yap canim koltuk altına alnına ates düşürücü calpol ver eger düşmezse acile götür canim Allah şifa versin
(341 puan) tarafından
Simdi dustan çıkardım bir buçuk ay once acmis oldugim calpilu verdim şimdi emziriy9rum
0 oy
(1,618 puan) tarafından

Kendini neden suçluyorsun ki sonuçta farketmemişsin

(341 puan) tarafından
Iste annemin dedigi gibi becareyim yedek  bisi almam oglana gozum gibi baksM olmazdo bisey
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun olacağı varmış kendini suçlama. Başına soğuk bez koymak kılcal damar catlamasina sebep olabiliyor demişti doktorumuz. Makat,koltuk altı,boyun kısmına ılık bez koyabilirsin. 38.5 te götürün bence
(341 puan) tarafından
Ilik dustam çıkarali 15 dk oldu olcmedim henuz ateşini birazdan olcecem ilik kompres yapayim ise yaramazsa dusta
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Kendinizi suçlamayn insanlık hali bende çoğu kez kendime kızıyorum ama robot değiliz insanız sonuçta hatalar oluyor illaki. Kaç aylık yada yaşında bilmiyorum ama 6 aydan büyükse pedifen de iyi gelebilir ateş için
(341 puan) tarafından
24 aylikta kalpol var sadece oda bir bucuk ay once acmistim diyolar ki acildiktan 15 gun sonra etkisi kalkıyor
(1,386 puan) tarafından
Evet 1 aydan sonra etkisi kalmıyor eczaneden alabilirsiniz daha önce kullandı iseniz pedifen dolven olabilir evde muhakkak bulunmalı Allah korusun çocuklar belli olmuyor
(341 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Etki eder canim ver sen ben sordum 1 ayda mi bozuluyor diye birsey olmaz  demisti doktor bizde kullaniyoruz demisti ilik dus aldir sacini ıslatmadan cok yukseldikce ara ara aldir duser insallah cocuk bu boyle boyle buyuyorlar kendini suclama farketsen zaten degisirdin 
(341 puan) tarafından
Ayn3n ama annemin dedigi gibi biçare olursam ayram delisi gibi cocuga iyice bakmadigim icin bugun ceremesini oglum cekiyo keske ben hasta olsaydım onjn yerine
(7,193 puan) tarafından
Kiz niye öyle diyorsun olabilir insanlik hali bazen göremiyoruz bizde insaniz sonucta
(341 puan) tarafından
Cok moralim bozuledu kendime cok kızıyorum
0 oy
(341 puan) tarafından
Şimdi olctum 37.1 oldu atesi 
(341 puan) tarafından
Suan 37.2 de atesi
(9,438 puan) tarafından
Ateşi normal canım eczaneden bi aferin al düzenli ver bence ateşi çok yüksek değil
(341 puan) tarafından
Saglik ocağına gotureyim mi bi
0 oy
(2,820 puan) tarafından
Ilık bir duş alrir cnm iyi gelecektir 
(341 puan) tarafından
Az once aldirdim suan atesi 37.1 oldu birazdan tekrar olcum yaparım
(2,820 puan) tarafından
Rabb'im acil şifalar versin cnm eğer için rahat etmezse acile götürsün
0 oy
(2,782 puan) tarafından
Kendini ıslatmasa bile çok facia bı salgın var canım benim kizimda hasta geçmiş olsun 
(341 puan) tarafından
Tesekkur edrim cnm hala ateşmiz 37 civarinda size de gecmis olsn cabucak atlatirlar insAllah
(2,782 puan) tarafından
Nasıl oldu çocuk canım çok sağol
(341 puan) tarafından
Buguj disari çıkarırken 38 bucuk 9ldu atedi hitka giydirms5im ates gunduz normaldi eve geldim 38 bucuk suya soktum çıkardım 37 dustu ama agladi kipkitmizi oldu simdi yoldayim acile gidiyorm
(2,782 puan) tarafından
Hmm rabbim tez zamanda şifa versin canım
(341 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun cnm
0 oy
(380 puan) tarafından
Vllahı atesten cok korkuyorum canım ımkanın varsa gotur hastaneye. Bir sekilde
(341 puan) tarafından
Aracim yok ama sorun degik taksiyle gideriz suan atesi 37.2 bu sefer tavir yapiyolar gerekwiz yere acılı meşgul edince
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Tatlım bi ilaç son kullanma tarihine kadar doğru sakladıysan etki eder merak etme
(341 puan) tarafından
Hala 37 altima dusemedik cnm.skkn uyitmadim da hala uykusu da yok enerjikte anlamadim
(5,492 puan) tarafından
Normal çocuk hasta
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Calpol etki eder 15 gün falan değil ben aylar sonra bile veriyorum yine de düşürüyor onu da nerden çıkardın? Sen kendine bu kadar acımasız olursan başkaları neler yapmaz sana insanlık hali yani gerizekalı falan ne demek. Daha ne hatalar yapacaksın; insansın, insanız biraz sakin ol lütfen.
(341 puan) tarafından
Nw bileyom kizginim kendime cok
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Doktor dun bize 38 olunca ilaç verin dedi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 55 göst.
9 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (520 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu

377,270 soru

11,290,049 cevap

34,703 kullanıcı

...