0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde (48 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hanımlar 34+3 haftalık hamileyim 

Ilk dogumum olacak ve aşırı korku ve heyecan var<3

Doğumdan sonra tek başıma bakmam gerekiyor hem bebeğe hem kendime 

Yurt dışındayız belli bir zamana kadar da memlekete gidemicez

Sagolsun eşim elimden geleni yaparım ikinize de bakarım diyor ama ikimizin de ilk deneyimi olacak 

Günde kaç defa emzirilir? 

Kaç defa altını değişmem gerekiyor ?

Nasıl giydirmem lazım? 

Ne zaman yıkamak gerekiyor? VS. bunun gibi şeyleri bilmiyorum çok 

Anlatır mısınız nasıl bakmam lazım aklına gelen şeyleri tavsiyelerinizi yazar mısınız :)<3

7 Cevaplar

+1 oy
(7,402 puan) tarafından
Oncelikle hayirla kucagina al canim ve hic korkma ilk bebekye hepimiz ayni panigi yasiyoruz. Ama emin ol Rabbim oyle büyükki kucagina aldigin zaman sanki yıllardır anneymissin gibu bir güven geliyor. Kimsenin dedigine güvenmiyorsun sen herkesten iyi düşünüyorsun.ve bakıyorsun. 

Emzirme konusundq yeni doğanı sık sık emzirmen lazim 2 saati gecmemesi lazim ama okadar bekleme bile surekli emzir hem sutun artar hem sarılık olmaz. Altina gelince zaten emzirirken yapiyorlar ilk zamanlar genelde gurultulu sekilde anlarsin ve ozaman degisirsin. Göbek dusene kadar yikamiyosun. Zaten mis gibi oluyorlar. Bol bol emzirip ten teması kurarsan hem bağınız kuvvetlenir hem sutun artar. Bu gibi seyler canimm hic dusunp panik olma. Basina gelince insan herseyin üstesinden geliyor. Yanlızim diyede korkma. Emin ol kalabalik olup soyle yap boyle yap diye surekli akil verenler olsa daha cok zorlanirsin. Herkes kendi  bebegi icin dunyanin enniyi annesidir.☺☺
-Reklam-
0 oy
(48 puan) tarafından
.................
0 oy
(3,219 puan) tarafından
Yenidoğan olduğu için 2 saat arayla emzirmen gerekir. Bize doktor göbeği düşene kadar yıkamayın demişti göbek bağı da 5 günde düştü tabi her bebek farklıdır illa ki. İlk zaman sütün gelmeyebilir bol bol emzirme gerekir ki sütün çoğalsın. Altını ne zaman kirletir o zaman değiştirirsin. Yenidoğan bebekler çok sık kaka yaparlar zaten günde 7 8 olur. Giyimi de kendi kıyafetinizden 1 kat fazlasını giydirmeye dikkat edersiniz eldiven ve şapka önemli. Göğüsleriniz yara olabilir ben onun için gümüş kapak kullanmıştım hiç yara olmamıştı. Aklıma gelenler bunlar varsa sorun yazarım bildiğim kadarıyla
(48 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum :)
(3,219 puan) tarafından
Hastane için kendine hırka yelek çorap tarzı bişeyler al üşürsün bi de doğumdan sonra sıvı tüketirsin şimdiden komposto hazırlayabilirsiniz kavanozlara
0 oy
(119,072 puan) tarafından
hangi ulkedesin
aynen burdaysa arkadas ney olurduk
tarafından
Napiyon nasıl gidiyor Türkiye gezmesi sonrası nasıl geçiyor orda günler
zor oldu bayagi alismak ama  napalim şafak sayiyoz
tarafından
Yine mi gelcen zengoooo
her yaz gidiyiruz zaten baci ama her an gidebilirim özelini acsana bi
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Yenidoğan bir bebeği o istediği zaman emzirin ve istediği kadar emzirin ilk 2 ay çok önemli çünkü sarılık falan geçirir emzirme arası uzun tutulursa 

Kendinize bebeğinize evinize çok rahat bakarsınız en önemli destek eş desteği eşinizde destek vereceğini söylemiş zaten yurtiçinde gurbetteyim  bende bakabiliyorsunuz hiç korkmayın 

Banyo konusuna gelince göbek bağının düşmesini bekleyin ve sonrasında gün aşırı yaptırın ki bebeğinizde rahat etsin 

Giyim konusunda da ilk 3 ay kendi giydiğinizden 1 kat kalın giydirin üşüme durumunu ensesinden ve göğsünden takip edebilirsiniz 

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 
0 oy
tarafından

Doğumu pek düşün me kim kalmış ki orda bi sekilde doğuyor bunun için dua et herşey yolunda gitsin Rabbim iyilerle karşılaştır sin .:angel:

Bebeği kucagina aldığında herşey yoluna giriyor.gozlerine bak ve onu dinle hisset o seni en guzel şekilde yönlendirir.<3
3 Bebek doğurdum hepsi kendine özel bunun bi reçetesi yok bebeginle senin dinamiğin size özel:'(
Sağlıkcakla al inşallah kucağına anın tadını çıkar cok fazla düşünme hamilelik bu dünyada bir bayanın yasaya bileceği en güzel mertebe yan gel yat az Daha :D
0 oy
(590 puan) tarafından
Canım bende bilmiyodum ogreniliyomus :) bazen kendime helal olsun diyorum 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 85 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde saripapatyaa (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
30 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 162 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bsra77 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,273 göst.
6 Eylül 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde nrdn91 (1,846 puan) tarafından soruldu

378,023 soru

11,314,549 cevap

34,754 kullanıcı

...