0 oy
117 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (485 puan) tarafından
Yazdan beri surekli boğaz enfeksiyonu oluyoruz hic hasta olmayan cocuk yazdan beri bi ay belki olmamistir smdi yine bogaz enfeksiyonu bademciklerimi var acaba diorum tahlillerde bisey cikmiyor bosa antibiyotik ve ates düşürücü kullanmak istemiyorum artik cocugumda perisan oldu kulak burun bogaz doktorunami goturmem lazim bu teshisi kim koyabilir bilgisi olan varmi :(

6 Cevaplar

0 oy
(54 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla oglum cok xekti şükür 5 yaşında öldü 1 senedir ne ateş hasta ne Antibiyotik kullanioz yoksa haftalık acilde idik hic bekleme 3 yaşında olunca Antibiyotik kullnim sayısına göre ameliyata karar veriyor doktor 
(485 puan) tarafından
Allaalla ayni sorunlari yasioruz ayni ya..hasta etmez dedigi ilac bile snradan ediodu he..boyu gayet yerinde ama zayif istahsiz
(54 puan) tarafından
Valla antibiyotik gelişimini etkiliyor kilo aldırmıyor bnm oglum hep zayifti halada öyle ama şubattan bu zamna 2 kilo aldı boyu da uzadı biz daha çok kilo alır dedik ama çok hareketli genelde bademcik sonrası kilo artışı oluyormus
(485 puan) tarafından
Ya varya kiloda deilim artık su ateslenip hasta olmasi cocugumu perisan edio ondayim hala
(485 puan) tarafından
Nerde oturuyorsunuz siz
(54 puan) tarafından
Sivas cnm
-Reklam-
0 oy
(4,284 puan) tarafından
Evet KBB bakar
(485 puan) tarafından
Teşekkür ederim peki bademcik ameliyatımi yaparlar ole bi tani koysalar buna cozum yokmu acaba ya baska
(4,284 puan) tarafından
Yasi küçük olduğu için çok sıcak bakacaklarini düşünmüyorum bi 6 7 yasinda olsa daha çok ihtimal verirdim
0 oy
(398 puan) tarafından
Cnm bizde ayni durumdayız sizinle benimki de 3 yaşında 
(485 puan) tarafından
Siz goturdunuzmu peki
0 oy
tarafından
Kulak Burun Boğaz bakar canım. Çocuk doktoru da bakar fakat film ister ancak öyle teşhis koyar.

Ben de çocukluğumda aynı dertten muzdariptim. Sürekli hasta olurdum. Geniz eti vardı alınmalı dedi doktorum. Bademcige yapışık olduğu için bademcikler de alındı ve rahatladım.

Ama ben 11 yaşındaydım senin bebeğin için en doğru kararı doktor verir canım 
(7,122 puan) tarafından
Yaaaa nasılsa tanirmis ben size selam göndereyim post actirayim sen görme o postları
tarafından
Valla görmedim kuşum ya. Hemen bakıyorum
(7,122 puan) tarafından
Bakma kapatıldı :) baharat açtı otobüs buraya giremiyor diye ndndndn sonra sağolsun hesap actik
tarafından
Ahahahaha otobüsün suçu neymiş
(7,122 puan) tarafından
Kendimi sildirdim sizi kandiracaktim ama giremedim :)
0 oy
tarafından
Biz iki gün önce Çocuk doktoruna muayene olduk burnunda hırıltı var dedi tıkalım dedi hayır dedim hemen röntgen istedi geniz eti çıktı kulak burun boğaza yönlendirdi sprey verdi Bir ay sonra belli olacak ameliyat yapabilirim dedi bademcik de yapar Bence bir kulak burun boğaza Gözük derim
(485 puan) tarafından
Tamam bitanem sagolasin gecmis olsun sizede
tarafından
Sağol kuzum
0 oy
tarafından
Benim kızım dört yaşında oldu, kucuk olduğu için çabuk atlatmisti, bademcik geniz eti alındı kulaklara tüp takıldı, doktor başka çare yok demişti, bademcikler bakteri yuvası olmuş, ameliyattan sonra çok rahatladi, antibiyotik alımı neredeyse bitti. İlk gece hastanede uyurken Allah korusun öldü zannettim o kadar sessiz uyuyunca :) horlamaktan nefes alamazdı kan ter içinde kalırdı. Ama tabi herkesin durumu kendine özel, tavsiyede bulunmak haddimiz değil, karar doktorunuzun, çok geçmiş olsun. 
(485 puan) tarafından
Sagolun ole horlamasi fln yok ama anlamadim gecmis olsun sizede
tarafından
Bizim çok ilerlemişti, kulaklar bile sıvı dolmuştu,  ama sadece enfeksiyon için ameliyat önermeyebilirler, bademcik de vücut için gerekli bir organ.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 498 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde duslersokaginda (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 203 göst.
0 oy
1 cevap 19 göst.
1 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nevbahar21 (483 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
22 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilaraysun (45 puan) tarafından soruldu

376,964 soru

11,281,871 cevap

34,684 kullanıcı

...