0 oy
121 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (368 puan) tarafından

Ya klasik 2 aydır diyet yapıyorum gergin herseye uyarım maydonoz kürü 3 lt su yesil çay zencefil cayı balık yerim her aksam acı kahve kayısı ara öğünüm. Ama sacma bir sekılde kılo veremedım artık not almak zorunda kaldım. Bu sekılde bir tartı oluyor bakınız 

64.6 /64.9 /64.3 /64.5 /64.1 /63.9 /65.0 simdi kızlar hep boyleyım 1 ay boyunca hep aynı boyle cıkıyor ve aynı seyı yapıyorum asla tatlı yemem. Sevmem cunku neden boyle kilo vermek boyle bırsey mı yoksa benim sansım mı bir kac ornek de atayım yedıgıme nolur ya bilen yorum yapsın Allah razı olsun Sımdı den. 

image

image

image

image

12 Cevaplar

0 oy
(368 puan) tarafından
Ayyy yok mu bilen 
-Reklam-
0 oy
(718 puan) tarafından
Pes etme cnm vucudun direniyor vermwmemk icin pes etme devam et kazaniesn
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ben şuan47 kiloyum bacım sana anlatayım dinle.

13 14 yaşımda 70 kiloya geldim cok dalga konusu oldum hırs yaptım 45e kadar düştüm 2 sene korudum ve bir daha kilo alamadım malesef. Şuan almak icin uğraşıyorum resmen 

Sabah 5 kalktım 2 saat koşu yaptım. Kahvaltımı normal yapıyordum ancak ekmeği kestim onun yerine istersen kepekli 2 dilim ye. Sonracıma öğlen sebze et tavuk olabilir ama ölçüyü kacırma bu arada haşlama olcak kızartma nayn. 

Aksam üzeri hafif yerdim çünkü metebolizma aksamları yavaş çalışır. 4 5 den sonra asla birşey yemezdim ama illa acıkırsam salata yerdim az yağlı ve tuzlu ve akşam sporum mutlaka vardı 2 saat kadar 

Hayatımdan neler çıktı?

Kızartmalar margarin yağlar hamur işleri ekmek kola cipsler saglıksız olan herşeyi çıkardım şeker de dahil. 1 sene icinde kiloma ulaştım 2 sene o düzende kilomu korudum sonuç. 25 yaşına geldim kilo almak icin uğraşıyorum. 
(368 puan) tarafından
Kız sen baya bılıyo sun tecrubelısın.suan demek kilo alamıyorsun ayyy ne kadar sanslı sın ya. Neden ama ishal durumun mu var gunde tuvalet sayın 2 mı.
Bide bana bırgunluk tavsiyen var mı mesela bastan sona
(1,007 puan) tarafından
Kız ne ishali :D bende o tür bozulmalar olmadı hiç. Ama nedense alamıyorum kilo yani. Ki yediğimi 3 kişi yer. Tavsiyem şu sporu asla bırakma cidden gün içinde hareket ediyoruz ama spor daha başka. En önemlisi su. Ben 2 lt su içerdim günde bazen daha fazla.

Sabah 05.00-07.00 arası koşu yürüyüş spor ve su
08.00-09.00 arası kahvaltı ( sağlıklı ve besinli şeyler kahvaltıda yüklenme cok cok ve şekeri kes çaydan)

13.00.14.00 arası sebze et tavuk hangisini yersen ama haşlama olucak ekmek yok yogurt olsun yanında
16.00.17.00 arası mümkünse hafif yemekler sebze agırlıklı ama yağlı aşırı tuzlu naaynn hafif. Sonrası eğer gerçekten acıkırsan salata yapabilirsin az tuz ve az yağlı limonlu. Aksamları bitki çayı da içebilirsin. Bu aralarda 1 adet meyve yiyebilirsin şeker oranı cok yüksek olmasın. Ve aksamları 7 8 gibi mutlaka yine spor yap uyku düzenin mutlaka olmalı. Hergün tartılmak yanlış onu da diyim. Bak 2 haftada bir aynı gün aynı saatte evde tartın varsa sabah ilk kalktığında ve kıyafetsiz tartıl en doğru kilonu görürsün bacı.
(368 puan) tarafından
Ayyy canım cok tatlı ve mınnosum Allah razı olsun sagol kız cok iyisin
(1,007 puan) tarafından
Rica ederim bacım insallah istediğin kiloya ulaşırsınnn :)
0 oy
(406 puan) tarafından
Vucüdu şaşırtmalısın. Yani yaptıklarının tam tersini yapacaksın tabii aşırıya kaçmamak şartıyla. Bende 68 de takılı kaldım :) ama 1 aydır bayağı saldım ona rağmen almadım. Küçük kaçamaklar yapıp vucüdu şaşırt birkaç gün. Tekrar aynı sistemden devam et sonuç alırsın inşaAllah.
(368 puan) tarafından
Çok sagolun. Sizde basladnz mı diyete
(406 puan) tarafından
Yok başlamadım ama başlasam iyi olur tabi
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Yürüyüş vs yapıyor musun sadece yemeği kesmekle olmaz canım kaloride harcaman lazim
(368 puan) tarafından
Dımı uzun zamandır cabalıyorum olmadı benim spor yapmam sart oldu.
(1,634 puan) tarafından
Direnc gösteriyor canım vücudun spor yap sen
0 oy
(546 puan) tarafından
Gün kurusu hepsini yiyosan fazla olur direnc kilon olabilir mesela yuruyus yapiyosun spor yapmiyosun diyelim spora basla günden gune çoğalt beslenmende degisiklige git yumurta yiyoken hergun arada yulaf ye sadece arada bi kac gun kacamaklar yap ye vucudu sasirt.Pes etmezsen sonunda inecektir muhakkak.
(368 puan) tarafından
Dımı cok haklısın bu sekılde verebilirim hayatımda spor yuruyuş hıc yok evde cocuk bakıyorum cunku cıkamıyorum. İnsan bıkıyor artık
(546 puan) tarafından
Bende aynıyım yeni başladım 1 yaşında bebeğim var günlük islerimi bile zor yapiyoum onla hareket az geliyo banada o yuzden yapabildigimiz kadar egzersiz leslie ip atlama vs evde ne yapabilirsek artik hic yapmamaktan iyidir deyip yapalim bende aburcuburla sıkıntı yasiyorum aburcubur yemezsem cok guzel veriyorum yemeklerde sıkıntım yok ama aburcubura pek hayır diyemiyorum :)
0 oy
(20 puan) tarafından
Canım öncelikle bir kan ver troit ve benzeri hastalık varsa kilo veremiyorum kolay kolay diyetisyenle çalışıyorum şu an 
(368 puan) tarafından
Kız bende d vitamini demır folik asit dusuk. Hormonal Bı sorun yok bunlar mı engelliyor acaba sen pekı diyetisyenle verdin mi
(20 puan) tarafından
Verdim tabi canım 15 kilo verdim ben 1 buçuk ayda hemde d vitamini eksikliği kilo verimini zorlaştırıyor maalesef sen tekrar bir kan ver sonrada doktordan ilaç yazdır kendine vitamin eksikliği için sonra diyete devam et
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bende aynı şekilde 60 dan 59 kiloya inemiyorum . Pes edesim geliyor . 6 dan sonda hiçbirşey yememeyi denicem . Bazen minik şeyler atıyorum ağzıma . 
(368 puan) tarafından
Sen pekı herseyı uyguluyor musun da veremıyon
(1,845 puan) tarafından
Yani ben arada kacamak yapıyorum ama yapmadığım zamanlar da da vermedim . Bir türlü 59 olamıyorum . Bu sefer de diyetteyim . Yine denicem .
0 oy
(449 puan) tarafından
Muhtemelen direnç kilosudur ya aralikli oruca geçiş yap yada kabak diyeti yapabikirsin 3 gunluk direncini kirmak icin
0 oy
(534 puan) tarafından
Bende kendi çapımda diyet yapıyorum 76 dan 67 ye düştüm ama iki haftadır 67 de dönüp duruyor sanırım eskisi kadar dikkat etmediğim için  bugün tekrar başladım , aralıklı oruç yapıyorum ben 11:30 gibi kahvaltı yaparım 3 gibi bir kahve ( çok acıktıysam yanında beni tok tutması için kuruyemis) aksam da 7 gibi aksam yemeği yiyorum ( evde ne varsa ) ama dediğim gibi kilo vermem durdu çünkü tatlı felan yedim ama artık eski düzenime donecegim ve aksamları bir kase corba ve salata dışında bir şey yemeyecegim artık
0 oy
(3,048 puan) tarafından
Bendede böyle olmuştu ilk bir ay 4 buçuk kilo verdim diğer ay hiç veremedim 1 ay boyunca kilom sabit kalmıştı ilk zamanlar oluyor bu arada ufak bisey söylemek istiyorum ara öğünlerindeki kayısı bana fazla geldi günde 2 kayısı yeterli yani en azından ben öyle yaptım 
0 oy
(116 puan) tarafından
Yedikleriniz gayet iyi ve yeterli bence spor yapıyor musunuz yapmiyorsaniz deneyin mutlaka fark eder kan degerlerinize baktirdiniz mi troit vs bunlarda engel olabilir kilo vermeye ben daha önce birkaç kere diyet yapıp güzel kilolar verdim mesela bende 65 civarında çok takıldım çünkü uzun yıllar o kilolarda kalmıştım vücudum alışmış o kiloya sizinde öyle olabilir yediklerinizi değiştirin akşam mesela yedi de yiyorsaniz beş te yiyin sonrasında bisi yemeyin gibi değişiklikler mutlaka ise yarar 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 38 göst.
0 oy
2 cevap 73 göst.
13 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selmakke (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 363 göst.
7 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Kaynanasizgelin (797 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 201 göst.
1 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu

374,659 soru

11,206,502 cevap

34,508 kullanıcı

...