0 oy
1,526 göst.
Diğer kategorisinde (10,920 puan) tarafından
Kızımı okuldan almaya gittim. Belli bir yerimiz vardır. B2n orada beklerim o da oraya gelir. Zil caldı okul dagıldı millet gitti yok. Oglum yanımda okulum bahcesi dısarısı deli gibi aradım korkuyla. Cocuk nerede diye. Rahat bir 20 dk sonra cıktı cocuk. Nerdeydın diye kızdım. Ögretmen yazıyı yetiştiremeyenleri tuttu salmadı bitirmeden cıkmayacaksınız dedi diyor cocuk. Tutuyorsun bari bir mesaj at whatsaptan gruba boyle boyle merak etmeyin diye. Korkudan sütüm cekilşyordu o panikle. Wc filan gitmedigini biliyorum cunku kızım pis diyip girmiyor okul tuvaketlerine. Elim ayagım titredi. Sınıf arkadaslarından cıkıp gidenlerde gördüm cunku. Cıktılar cocuk yok dedim. Güvenlik cıkışta kapıyı acıyor ve canı ısyeyen cocuk cıkıp kendi gidiyor eve. Panikle ne yapacagımı şaşırdım. Vertigom var zaten sıkıntı anında basım donup bayılıyorum. Allah askına ya sütüm kesilse sıkıntıdan kim verecekti hesabını. Para istemeye kitap istemeye dk sında yazıyor gruba. Bu kadar mı zordu panik yaomayın diye yazmak. Haksız mıyım. 

44 Cevaplar

+1 oy
(10,920 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap
Korkumu anlayana da polimik olsun diye bu sıkıntıda sacma sapan yorum yapanlara da tesekkurler. Hayatımda ilk kez boyle birsey yasadım. O Korkumu bir Allah bir ben biliyorum. Kayıp olma ihtimali olan bir cocuk bir kedi degil. Onu bile gectim kedisi bile kaybolmuş olan insanlar neler yasıyor. O an onu yapsaydın bunu yapsaydın diyenler o anda bırak birini aramayı yanınızda telefon oldugunu bile unutuyorsunuz. Kızım bu sene bı okula yeni basladı. Hiç bir veliyi tanımıyorum. Onu gectim zaten bahcede veli kalmamıştı. En son cıkan benim kızım olmuş. Kızımın bir kulagı az duyuyor, duzgun kpnusamıyor. Bunu burada hiç dile getirmedim. Beni özel cocugu olan anneler anlar. 2 cocıguna bu hayatta tek bakan bir anneyim. Baslarında beni anlayacak yada gelip benimle arayacak bir babaları bile yok cocukların. Beni elestirmek için elestirenlere bile allah yasatmasın. Hiç bir annenin şı yasadıgım dıyguyu yasamasını asla istemem. 
(774 puan) tarafından
Mutlaka konuş canım ihmal etme Allah korusun yine geç kalır bu sefer öğretmen tutuyo sanırsın başka bişey olur Allah korusun yani hayat bu herşey olabiliyor oğlum büyüdüğünde ben nasıl davranıcam böyle konularda bilemiyorum zaman çok kötü
(10,920 puan) tarafından
Ah ben boyle degildim. Bu evlatlar yaptı boyle. Baska seye asla panik olmam. Evlat olunca hersey degişiyor. Neler gördüm işte calısırken kan revan. Orada o kadar soguk kanlıyım ama yok bu baska birsey.
(774 puan) tarafından
Tabi canım bende öyle normalde biraz duygusaldım mesela çocuk olunca tv de gördüğüm şeyden bile etkilenip hemen gözyaşım akar şaşırıyorum halime ama gerçekten evlat diyince akan sular duruyomuş yani onu çok iyi anladım anne olunca
(10,920 puan) tarafından
Ah ah. Ben normalde tarih ögretmeniyim uludagdan mezun oldum.bir kere kpss ye girdim 78 aldım. Haliyle atanamadım. Bir dahanda girmedim zaten atanırsam gidersem kim bakar cocuga diye. O olmayınca gittim güvrnlik ve yakın koruma sertifikası aldım. Hastahanede ölü teslim vr acilde calıstım. Nelrt geliyordu. Ama boyle cocuk filan gelipte ex olunca teslim ederken hıckırarak aglıyordum.
(15,200 puan) tarafından
Biraz fazla panik birisin sanırım dostum. Merak etmekte çok haklısın. Öğretmen de dediğin gibi haber vermeliydi. Ama buyutmelik bı olay değil. Ogretmenine söylersin. Hocam panik yaptım. Böyle bişey olursa haber verir misiniz diye.  O ddaha çok dikkat eder bir dahaki sefere
-Reklam-
+10 oy
(9,005 puan) tarafından
Çıkan sınıf arkadaşlarına sormak aklına gelmedi mi?  Bu süt çekilme olayı da o kadar basit değil olayları abartmasak mi biraz. 
(10,920 puan) tarafından
Bu, sene yeni basladı kızım bu okula sadece sınıf annesını tanıyorum
(10,920 puan) tarafından
Ya herkesinki degişik olabilir sut meselesi. Benim eaki esim bana str git dedigi için ve ben onu içime yediremedigim için sütüm kesildi bizzat yasadım. Kırk tane ilacla geldi geri. Bosandım o kadae zor gun gecirdim ki bez alamaya param yoktu o sıkıntıyla mastit oldum. 5 tane antibiyotikli igne vuruldum. Demekki ben cok hassasım
(5,108 puan) tarafından
Anlamak lazım canım karşındakini benim ablamın ilk doğumunda hiç sütu yoktu çok uğraştı ama eşi yanında değildi stres yaptı. MaşaAllah 2. çocuğunda eşi yanında ve bebeğini Emziriyor stres gerçekten de çok önemli. Bu arada geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın
(10,920 puan) tarafından
Amin amin rabbim kimseye en kötü kanlı bıcaklı dğşmanıma degil 1 dk 1 sn yasatmasın.
(2,874 puan) tarafından
Sen bu olayda süte mı takıldın
Başına gelmeyen anlayamaz
+3 oy
(1,271 puan) tarafından
Bir kere öğretmen istediği kitabı ya da kitap parasını cebine atmiyor. Senin çocuğun için aldıriyor o kitabı. Öğretmenin evet sınıfta çocuğu tutup yazdırmaya hakkı var. Haber verebilirdi ama o an çocuklarla basetmekten haber vermemiş olabilir. Felaket senaryolari kurmak yerine Sen yazabilirdin gruba herhanfgi bir veliye ya da öğretmene. Öğretmene bu kadar yüklenmek ne kadar doğru bilmiyorum ki. Hemen de sütun cekilmez merak etme onun hesabını da öğretmene soracaksın ya pes:)
(1,271 puan) tarafından
Merak etmeyin siz konuya pek hakim degilsiniz çok belli yeri gelir dersimizi işleriz teneffüs gider hiç önemli değil yeri gelir teneffüsten daha fazlasını verririz parti yaparız sınıfta yemek yeriz film izleriz. Ders zamanı ders kafa dagitma zamanı da onu yaparız. Eğitimden çok uzak olduğunuz belli uzak kalmaya da devam edin zira bu kafayla çok yaklaşamazsiniz zaten :)
(415 puan) tarafından
Çok komiksiniz sizin hangi kafada olduğunuz belli çocuk gelişimi lisans mezunuyum  .siz sanırım milattan önce mezun olup öğretmenlik yapan eski bir türlü emekli olmayan o öğretmenlerdensiniz . Eğitim ilkelerini  tekrardan bir geçirin zira size tekrardan sınava soksalar iyi olacak gelecek nesil için . İyi günler
(1,271 puan) tarafından
Hahahah 30 yaşında genç bir öğretmenim :)  Hadi ötede çocuk oynatın zaten siz cocugu neden dersten sonra tutasiniz ki çok komik. Sizin gibiler eğitilmez iyi günler
(415 puan) tarafından
Profiline baktım da sorduğun sorular ve cevapların egitimciyi bırak acemi hayatı yeni görmüş toy  bir gelini anımsatıyor seni kırdığım için gerçekten üzgünüm şekerim . Yeni ise girmiş öğretmen hanım . Çocuk gelişimi çocuk oynatmak değildir sadece burda boş yaptın başka yerde yapma :D :D
(1,271 puan) tarafından
Çok kırıldım gerçekten. Yeni ise girmedim 10 yıllık öğretmenim. He bu arada her gordugune inanma canım :) buralar sanal dünya. Hani toy degilmissin ya bunu da bil. Ben eğitimi en ince noktasina kadar biliyorum yıllardır içindeyim. Sadece okumakla olunmuyor. Eğitim aileden başlar sonra okul öncesi ama senin gibi bir öğretmene denk gelirse çocuk 3-0 geriden başlar hayata. Önce karşındakine saldırmak yerine iyi insan olmayı ogretmeli çocuklara.
+1 oy
tarafından
Sessiz kalma asla. Sorumluluk sahibi gibi davransın tepkini koy canım keşke konussaydin.  Kimse tutma etme demez zaten o onun tarzı ama mutlaka aile haberdar edilmeliydi çok çok yanlış bir tutum. 
(10,920 puan) tarafından
Yarın guzellikle konusacagım
tarafından
Evet canım yaptığı hic normal değil maalesef.
+1 oy
(3,055 puan) tarafından
Sütün hemen çekilmez merak etme emzirenlerin baş tehditide bu zaten her neyse keşke çıkan sınıf arkadaşlarına bı sorsaydin yani yada hiç biyeri aramadan direk sınıfına gitmen daha mantıklı olurdu
(10,920 puan) tarafından
Ustede yazdım canım cıkmak istedim guvenlik cıktılar dedi. Daha bu sene o okula yeni basladı kızım sadece 1 sınıf annesini tanıyorum. Onu da arakan ta sokagın sonunda giderken gördüm o panikle.
(3,055 puan) tarafından
Doğrudur ama bidahkine güvenliği sert dille uyar sokmuyosa da kendi gidip bakabilir
(10,920 puan) tarafından
O da ayrı birsey zaten
+1 oy
(482 puan) tarafından
20 dk icersinde ogretmeni aramamis olmaniz? Akliniza gelmedi galiba panikle, ayni sekilde ogretmenin de 40 tane cocuk ustunden gecmisken 6-7 saat boyunca aklina sizin sutunuz gelmemis olabilir
(482 puan) tarafından
Filizzz Öğretmen  4 yil lisans, staj, bitirme tezi, kpss alan bilgisi, mulakat, gs, adaylik butuuun basamaklari gecmis milyonlarin icinden siyrilmis turlu turlu akdemik calismalar yapmis seminerler almis kendini gelistirmis sinifina girmis sizin kendi cocugunuza odevlerini yaptirirken bile cinnet gecirdiginiz  o bir saat varya onlar 40 tanesine gunde 6-7 saat 9 ay koca mufredatii vermis ama kalkip hicbir vasfi olmayan veliler bi ogretmen olamamis diyorya iste ben buna baya guluyorum :D
(9,595 puan) tarafından
Postlarını incelemedim ilk postun yetti zaten.  Gayette yargılıyorsun başına gelsin de sende ilk öğretmeni ararsın hiç telaş yapmazsın aferin sana
(9,595 puan) tarafından
Sütüyle de dalga geçiyorsun inşallah  bu konularla sınanmazsın ne diyim aklı başında çocuğu için telaş yapmayan bir anne olursun. Öğretmen konusunda bişey diyemicem  maşallah avukatları kesilmişsin
(9,595 puan) tarafından
Senin vasfın ne peki dur söyleme kesin eğitimcisin:) karşındakinin duygu düşncelerini önemsedin empati yapabiliyo musun mesela çok merak ettim bu hayattaki vasfını :D.
(228 puan) tarafından
Annelik başlı başına vasıftır bence öğretmenlikte sorumluluk gerektiriyo ben bunu demek istedim sadece neyse iyi geceler
0 oy
tarafından
Gruptan soyle hocaya neden haber vermiyorsunuz diye sinir oldum bende yaptigi yanlis ortalik bozuk zaten anneleri dusunmeleri gerekir
(10,920 puan) tarafından
Sadece bir kac cocugu tutmuş
0 oy
(7,292 puan) tarafından
Gelir birazdan öğretmen o yazıyı yasin diye koymuştur diyen ben o sinirle öğretmene bile bağırdım korkudan neler okuyup görüyoruz insanın aklına herşey gelir Allah'ım korktuğumuzu yaşatmasın 
(10,920 puan) tarafından
Amin kuzım neler var ya. Dun daha yangın cıktı okulda zor sondurmuşler.
0 oy
(537 puan) tarafından
E sakin ol tamam çocuk insan tabiki merak eder ama bu kadar panik fazla okulun içine girip sınıfa baksaydin ya bunu neden akıl edemedin 
(10,920 puan) tarafından
Ay cok biliyorsunuz ya. Cıkmaya calıstım guvenlik yasak ditip salmadı cıktı cocuklar dısarıda arayın diyip kapıyı kapattı
(537 puan) tarafından
E sen çok biliyorsun asıl kendin konuştuğunla celisiyorsun hem diyorsun kapıda güvenlik yok çocuklar çıkıyor hemde güvenlik sokmuyor kapıya diyorsun demek ki güvenlik varmış okulda sen pinpiriksin
(10,920 puan) tarafından
Ya sen dalga mi geciyorsun. Guvenlik yok demiyorum. Zil caldıgı anda kapıyı ardına kadar acıyor bahce kapısını. Cocuklar hurra cıkıyor neteye girtijleri belli degil. Kapattıgı kapıda okulun iö kapısı içdemir kapısı.
(537 puan) tarafından
Tamam tamam bir daha gönderme çocuğu sen okula bence okumasın boşver sende evham yapma böylece
0 oy
(3,860 puan) tarafından
keşke haber verseymjs ogretmen , gercekten yapilacak iş degil , ben de cok korkardim . bir sey mi oldu okulda ,biri alip goturdu mu aklima bin tane sey gelirdi . sabahtan herkese msj atsaydi ogretmen yazisini bitirmeyenleri sinifta tutacahim bilginiz olsun diye
(693 puan) tarafından
Öğretmen o parayı cebine mi atıyor...!!!
(3,860 puan) tarafından
cebine atiyor mu demis ya da onu ima mi etmis , okudugunuzu anlamiyor musunuz ?para gerekince aninda yaziyor ama boyle onemli bir konuyu nasil yazmaz  diyor
(693 puan) tarafından
Bir öğretmen olarak okuduğumu gayet net anlıyorum..para olunca hemen arıyor diyor..ne için istiyor o parayı...bence siz pek anlamak istememişsiniz..davasında haklı arkadaş ama üslubunda hatalı...
(228 puan) tarafından
Öğretmen olarakta annesine yazıp 2 saniyesini ayırabilirdi sonuçta bekleyen velisi varmış okul kapısının önünde sınıftaki tüm öğrenciler öğretmene emanet sonuçta
(10,920 puan) tarafından
Bir meslektas olarak okudugunuzu anlamamanıza üzüldüm acıkcası. Cebine atıyor demiyorum.!!!!!! Bu kpnuda bile derste olsa dahi yazıyor diyorum. Ama boyle onemli bir konuda bir mesaj atma geregi bile hissetmemiş diyorum.
0 oy
tarafından
Haklısın. Cocuklarimiz hassas noktamiz. Kayip durumlarini Allah kimsenin başına vermesin. Çocuk bu kendi basina da cikabilir. Normalin dışında ders uzadığı icin haber vermeliydi velilerin telaş yapmamasi icin. 
(10,920 puan) tarafından
Yani bir mesaj o kadar panik yapmayın bu. Ya bacım daha gecen gun komsudan duydum cocuk kaybolmuş diye burada.
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Haklısın canım.gruptan yaz mutlaka düşünmesi.gerekir bunu 
(10,920 puan) tarafından
Ya bu kadar basit degil. Bende 1 sene dershanede ögretmenlik yaptım. Birseyde dk sına velilere ulasıyorduk
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Neyse ki sınıftaymış canım .evet haber vermesi gerekirdi .bi rahatla kendine gel sıkıntı yapma .sütüm etkilenir diye de aklında kurma .çağırma kötüyü kuzum 
(10,920 puan) tarafından
Kuzum bir kac cocugu tutmuş sadece. İçeri girmek istedim sınıfa bakmak icin guvenlik yasak cocukşarın hepsi gitti diyip kapıyı kapattı
0 oy
tarafından
Ben olsam gider o öğretmeni şikayet ederdim hemde ağzıma geleni söylerdim ona 

Tabikide hakkı yok 
(10,920 puan) tarafından
Güzellikle uyaracagım yarın. Hsrseyi yazıyorsunuz keske sununda yazsaydınız diyrcegim
tarafından
Aynen canım öyle de
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın kesinlikle haber vermeliydi. Gerçi tutmasını da çok doğru bulmadım ama
(10,920 puan) tarafından
Ya ögretmendir tabi ki ceza cerebilir buna karısmıyorum ben. Bizde verirdik. Ha tutma cezası degil tenefuse cıkarmazdık.ama herseyi velilere anında haber ederdik.
(2,610 puan) tarafından
Tabiki öyle keşke haber verseydi bu devirde neler oluyor korkuyor insan
(10,920 puan) tarafından
Ah bacım gördün demi mugedekini. Neler oluyor. Kpmsum dedi ha dogrudur degildir bilemem. Cocuk kaybolmuş bizim buradan.
(2,610 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum Rabbim korusun evlatlarımızı
(10,920 puan) tarafından
Amin bir parka götürüyorum allah yukarıda asla yanlız bırakmam. Kac defa parkta oturup cocuk seyreden adam gördüm. Hemen de ihbarımı yaptım
0 oy
tarafından
Yaz gruba ogretmende ne yaptığının farkına varsın buda ayrı bir dusuncesizlik işte 
(10,920 puan) tarafından
Ya bu kadar mı zor kızdogom nokta o bir mesaj ya.
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ben direk öğretmeni ararim çocuğum yok haberiniz var mı diye?
(10,920 puan) tarafından
Yavrum tam aklıma geldi aramak cocuk cıktı o panikle etrafa kosarken bebek arabasıyla ne yapacagımı sasırdım
0 oy
(48,671 puan) tarafından
birsey demedin mi öğretmene 20 dakika cok uzun bir zaman bes dakika bile cok 
(10,920 puan) tarafından
Görmedim ki. Görsem diyecektim.
(48,671 puan) tarafından
arasaydin keske bulamıyorum diye
(10,920 puan) tarafından
Ah bacım ah o kosturmamı görecektin.
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Öğretmeni arasaydın. 
(10,920 puan) tarafından
Kostururken guvenlige kosarken demekki aklıma gelmedi.
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Hocaya söyle bu tür durumlarda haber vermesi gerektiğini öyle bir devirdeyiz ki korkuyoruz 
(10,920 puan) tarafından
Sinirlendigim nokta o bir mesaj. Cıkmayan veliler merakmetmeyin ceza verdim bu.
(6,671 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 279 göst.
26 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 157 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 193 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu