0 oy
343 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşimin nerden aklına geldiyse geçen gün kendi gittigi sürücü kursunu aramis kurs fiyatini falan ogrenmis gecen aksam dedi ki cumartesi gidelimde seni kursa kayit ettirelim bi ehliyet al her yaz tatile giderken sen keyif yapiyorsun arkada azcikta sen kullanirsin dedi bi yandan cok sevindim bi yandan simdiden direksiyon sinavi stresi sardi beni bu arada bisey sormak istiyorum sizce otomatik vites ehliyeti almak mi daha mantikli yoksa manuel vites ehliyeti almak mi daha mantikli karar veremedim ucretleri ayni bu arada :) 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Manuel al otomatikte kullan
tarafından
Otomatik ehliyeti alırsan manuel kullanamazsın ama manuel ehliyeti alırsan otomatik de kullanabilirsin o ehliyetle
tarafından
Evet biliyorum bunu eger otomatik alirsak arabayi degistirip otomatik vites araba alcaz ama ben kararsiz kaldim eşim karar senin diyor
tarafından
Manuel al bence ilerde manuel almak zorunda kalırsanız sıkıntı yaşamazsın . En azından mantigini öğren otomatik araba kolay otomatik alıyosanız alırsınız yine
tarafından
Anladim canim en iyisi bencede manuel suan mantikli geldi en azindan eşimde kurs harici calistirir
tarafından
Otomatik kolay canım manuel gibi debriyaj vites falan yok kafan karışmamış olur en azından ilerde manuel araba almak zorunda kalırsan sıfırdan öğrenmek yerine bilgilerini unutmamış olur pekiştirme gibi düşünebilirsin .
Hayırlı olsun şimdiden
-Reklam-
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Manuel tabiki bence manuelin mantigini ogrenirsem otomatik cok kolay
tarafından
İste kolay oldugu icin otomatikten yana biraz gönlüm ama kararsizim
(1,021 puan) tarafından
Yok kiz manuelde kolay ogrenirsin nolcak
tarafından
O zaman cumartesi gidemde kayit olam ya seneye cok zamlanacakmis
(1,021 puan) tarafından
Tabi canim ne kadar erken o kadar iyi
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Manuel al bacım. Manuel alanlar bildigim kadarıyla ikisinide kullanma hakları var. Sor bir kursa
tarafından
Dogru biliyorsun kuzum manuel 2sinide kullanabiliyor ama otomatik sadece otomatik kullanabiliyor
(10,775 puan) tarafından
Hiç risje girme kuzum. Birde manuel araba alır esin sen gene kullanamazsın
tarafından
Dogru diyorsun
0 oy
(14,428 puan) tarafından
FFitess candır kuzum
tarafından
Oyle mi diyorsun ;)
0 oy
(1,402 puan) tarafından
Manuel canim. Otomatik alirsan trafikte manuel araba kullanmak yasak. 

Ben manuel aldim 2 sene önce şuan hem manuel hem otomatik kullaniyorum
tarafından
Suan ki arabamiz manuel ama ben otomatik almaya karar verirsek arac degisikligi yapacaz
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Arabanız otomatik mi sen yinede manuel al araba değiştirilir yada beğendiğin araba manuel olur kullanırsın 
tarafından
Aynen canim banada suan manuel mantikli geldi cumartesi gidelimde kayit olalim bakalim
(6,441 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı 1 sene oldu alalı derslere kitaptan değil youtubedan çalış hepsi hemen hemen aynı çıkıyor kitap zor yani direksiyonuda hem eşin hem hoca çalıştırsın bir kere de geç
tarafından
Tek korkum parktan yana sürmeyi babam bi kac kez gostermisti park aşamasindan cok korkuyorum tavsiyerin icin tesekkur ederim aplikasyon indirdim soru fln çözüyorum suan zaten bakalim insallah ilkte gecerim
(6,441 puan) tarafından
Geçersin ben 1 hafta ders aldım 2st son güne kadar hep kalıcam dedim hoca bile eşin neden yardımcı olmuyor dedi ama sınav günü tek seferde geçtim
tarafından
Yok benimki yardimci olur ondan yana sorun yok tek korkum park aşamasi onun disini hallederim diye dusunuyorum
0 oy
(13,786 puan) tarafından
Manuel aldim ben. Manuel alirsan otomatik araba kullanabiliyorsun. Otomatik alirsan manueli kullanamiyorsun dediler o yüzden manuel aldim bende. Benim kadar stresli olamazsin. Buna rağmen ilk sinavda aldim ehliyeti. Madem eşinde razi al sende hemen.. 
tarafından
Razi ya hemde kendi teklif etti ben hic konusunu acmamistim almak istiyorum diye supriz oldu banada herkes manuel tavsiye etti karar verdim bende manuel almaya hadi hakkimda hayirlisi :)
(13,786 puan) tarafından
Hadi hayirlisi canim. Benimde eşim bana söylemeden yazdirdi beni kursa. Ilk başta çok kizdim gitmiyorum dedim ama iyiki gidip almişim diyorum şimdi.
tarafından
Insallah bende alabilirim canim
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Tabikide manüel almalısın otomatik vites ehliyeti sadece otomatik vites araçlarda işine yarar manüel ile trafiğe çıkamazsın ama manüel vites ehliyeti ile otomatik de kullanabirsin 

Direksiyon sınavı icin de endişe etme bir kaç ders sonrası gayet rahat kullanmaya başlarsın 
tarafından
Anladim canim manuele yazilmaya karar verdim
(4,426 puan) tarafından
En iyisini yaparsın canım hem manüel kullanmak daha zevkli ve daha dikkat gerektiren bir iş trafikte daha atak olursun şahsi fikrim bu yönde vites gaz debriyaj fren vs bunları zaten çok çabuk kavrarsın motor bilgisine ağırlık ver mesela ne yaparsan arabaya zarar verir rölanti sürüş un amacı nedir hangi yol şartlarında gerekir motor freni nedir ne zaman niue yapılır ışıklarda kalkış zor olur genelde ve özellikle rampada kalkış sıkıntıdır bunlara çalış teorik olarak bunlar ezberletilir ama pratik de sıkıntı
0 oy
(811 puan) tarafından
Manüel al otomatik her türlü sürersin. Diğer türlü manüel kullanamazsın.
0 oy
(4,921 puan) tarafından
Manuel el ikisini de kullan. Otomatik arabayı kullanmak hiçbir şey değil çok kolay. Elin manuele alışsın otomatiği her türlü sürersin
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Ya bende alıcam bu kıs fiyat ne kadarmıs canm birde hangi sehir. Manuel al canm
tarafından
Ankara 3500 sadece kurs canim
(6,360 puan) tarafından
Baska neye para verecez :D
tarafından
Harc ve sinav ucretleri var bide canim tahmini 5 5500 fln tutuyormus toplamda

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 857 göst.