0 oy
457 göst.
Aile kategorisinde (207 puan) tarafından
Kızlar iki çocuğum var eşim altı aydır çalışmıyor kiradayiz kredi çekti 70 milyar altı ayda bitti borçlara ona buna zaten asgari ücretle çalışıyor 3500 kredinin aylık ödemesi 2 bin kira hicbisey kalmıyor faturalar çocukların ihtiyaçları ne yapıcam bilmiyorum ailesiyle görüşmüyorum ailesi ise git oğlum demiyorlar hicbiseye yardım etmediler benim evimin eşyasını bile ailem aldı  bende onlarla bağlantıyı kestim ama sinirden ölmek üzereyim sabah çıkıp arkadaşlarıyla oturup akşam eve geliyor iddia oynuyor bende iki çocukla evde herşeye yetisicem diye canım çıkıyor  bıktım artık siz olsaniz napardiniz

12 Cevaplar

0 oy
(1,082 puan) tarafından
Sizin aileniz size sahip çıkıyorsa bosanin. 

Çalışmıyor veya iş bulamıyor olmasını anlarım ama cabalamasini isterim. Benim isimde işsiz kaldı ama gidip pazarda biseyler sattı etti. Çabaladı yoruldu .. 

Allah yardımcınız olsun
(207 puan) tarafından
Amin sağol canım öğlene kadar uyuyor çaba falan hicbisey yok
-Reklam-
0 oy
(199 puan) tarafından
Bosanirdim..... İki cocuguda ne diye yapmışsın ard arda. 
(207 puan) tarafından
Çocuklari yapana kadar pazar günü bile çalışırdı bazen sonradan çalışmamaya başladı böyle olsa zaten yapmazdım birinci isteyerek oldu ama ikinci kazayla oldu kıyıp aldiramadim
0 oy
(199 puan) tarafından
Ailen sahip cikti çıkmadı boşan. Nafaka talep et. Çocuğu ver babanesine birini canı çıksın baksın

Diyerinide ananeye ver. Kendin çalış. 

Allah belalarini versin boylelerinin
(207 puan) tarafından
Malesef anneannede babaannede bakmıyor işe girmek için çok teklif ettim
(199 puan) tarafından
Turk vatandaşısin sığınma evine gidebilirsin orda sana her turlu imkan saglarlar
0 oy
(473 puan) tarafından
Kusura bakma ama , sen çok büyük bir gaflet içindesin.Bu adamın zaten sana bir faydasi yok , hem seni aldatıyor , hem de evine bakmıyor , çocuklarına bile acımıyor , sen neyin peşindesin ki hala onunla birliktesin ? Ailen arkandaysa bir dk durma boşan , arkanda degillseler de git kadın sığınma evinde kal .Sana bir faydası olmayan bir asalagin hizmetini etme bari.
(207 puan) tarafından
Haklısın ama ailem arkamda değil çocuklarım çok küçük büyümelerini bekliyorum sığınma evinde kadınları assagiliyorlar kullanıyorlar diyor burda giden bı komsu
(473 puan) tarafından
Canim munferit olayların yaşandığı yerler illa ki vardır , ben bu konuda yorum yapamam ama sokakta kalacagin günler yakın gibi gözüküyor , ev sahibinin sizi sonsuza kadar idare etmez.Ya ailenin yanına ya da devlete sığınacaksin bunun sonunda çünkü kocandan sana hayır yok .Her kadın sığınma evinde de aynı olaylar yaşanmıyor , orada hayatını düzene koyup sıfırdan başlayan , kullerinden doğan birsuru kadın var.Cok gençsin , bir yerden baslamalisin.Cocuklarin çok küçük evet , ama yapacak bişey yok.Ayrica bıçak kemiğe dayandı ise gerekirse ailene de baskı kuracaksın , sizi sokağa atacak kadar vicdansızsalar da kadın sığınma evine gideceksin. Postlarıni okudum , hep aynı konulardan dertlisin ve işin gerçeği senin çözümün burada değil , kendi göbeğini kendin keseceksin gerekirse. Allah sana yardım etsin.
(207 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(2,463 puan) tarafından
Böyle devam ederse mecburi ayrılık görünüyo zaten kredi bitmiş borcu her ay ödenecek 2 bin kira nerden bulacaksınız bu kadar parayı her ay ev sahibi kac ay tutar kira vermeden sizi bir an evvel iş bulup toparlanmazsa sokakta kalirsiniz sonra herkez k3ndi yoluna
(207 puan) tarafından
Çocuklar için duruyorum çoktan bitmişti bu evlilik
(2,463 puan) tarafından
Tamamda canim nereye  kadar çalışmazsa ne yiyecek o cocuklar parayla saadet olmaz diyolar ama inanki parasız hic olmuyo konuş bak ne olacak nereye kadar çalışmayacaksın iş ara illaki bulursun de 6 ay bu pahalılikta çalışmamak ne demek
0 oy
tarafından
Boşan demek kolay senin bir düzenin var 2 de çocuğun var eşinle konuş değişmezse o zaman annemin yanına gidiyorum çocuklarla de
(207 puan) tarafından
Anlamıyor canım ailem arkamda değil çocuklarım küçük napicam bilmiyorum
tarafından
İnşallah eşinin aklı başına gelir canım konuştun mu eşinle iki çocuğumuz oluyor git çalış diye
Dua et canım bol bol Allah yardımcın olur inşallah
(207 puan) tarafından
Söyledim ama hep kavga hep kavga yalandan hastayım diyor gidip geziyor
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kafasına vura vura çalışması gerektiğini anlat. Öğlene kadar uyuyan iş mi bulur çalışır.nasıl yediriyor gururuna böyle yaşamayı
(207 puan) tarafından
Hastayım diyor bişey diyince ama değil sabah akşam geziyor disarda
(4,651 puan) tarafından
Olmaz seni dinlemiyorsa kendi ailesinden biri bi büyük otursun adam akıllı konuşsun nereye kadar gidecek böyle. Tamam ha deyince bulunmuyor iş ama insan biletler için gayret göstermeli.
Allah yardımcın olsun kuzu sıkıntın bir an önce feraha çıkar inşallah
(207 puan) tarafından
Allah razı olsun isallah
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Eşin sizlere bakmakla mükellef. Sorumsuz bir koca, ilgisiz ve gamsız bir baba.. Bi de işin içine haram girmiş evliliğini yürütmek için uğraşma. Ailen arkandaymış mis gibi. Yükünden kurtulmalısın. 
(207 puan) tarafından
Ailem iki çocukla arkamda olmaz çocukları ver gel derler tek korkum o
(1,928 puan) tarafından
Çok ağır bir imtihan Allah yardımcın olsun canım
(207 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(3 puan) tarafından
Önceden çalışıyordu şimdi ne oldu canım bi durum mu oldu da çalışamıyor.ben de eşimle böyle Bi dönem yaşamıştım. Iskolik Bi insandı hep ama Bi dönem bildiğin battı. Ve fazlaca yalan konuşan Bi insan olduğu için ben Bi süre inanmadım buna akşama kadar evde yatıyordu .sinir krizleri geçirdim .ama toparlandı yanına sermaye ortağı bulup tekrardan dükkan açtı yavaş yavaş topladı 

Hala durumlar iyi değil ama calismamasindan iyidir berbat bisey o bilirim ...senin eşin baştan çalışmasa tamam derim bu adam nanay ama önce çalışıp şimdi çalışmadığına göre Bi sıkıntı olmuş canım ne oldu 
(207 puan) tarafından
Bişey olmadı canım en yakın arkadaşı dükkan açtı sabah akşam onun yanında oturuyor
(3 puan) tarafından
Öğlene kadar uyuma muhabbeti de psikolojik bisey sanırım. Benim eşim iskolik Bi insan düşünün. Dükkan battı. Öyle battı ki elektrik borcundan elektrikli kepenk kapandığı için dükkana gidemiyordu .bi süre akşama kadar uyuyordu. Başını yerden kaldıramıyordu sanırım depresyon yasadi o evre .Bende evden online çalışıyordum 2000 tl Bi para alıyordum. Bi kaşık su da boğmak geliyordu içimden onu .git limon sat yine de bu eve 5 kuruş getir dedim Bi gün. Anlarım seni çok zor .hatta ayrıldık bile biz .Ev Sahibi çıkardı bizi ailemin evine gittim 1 -2 ay kaldım. Ayrılmak istedim çünkü zaten problemlerimizde çok fazlaydı
Ama o kendini topladı ev tuttu .ve vicdan yaptım bu durumda yüz üstü bırakmış gibi olurum dedim. Kabul ettim...Allah hayırlısını versin senin içinde .hayırlısı neyse o olsun .kendin ölç tart bıçak kemiğe dayanınca zaten kendini belli eder o .ama dikkat et çok üzerine gitme .allahim yardımcın olsun .hepimizin yardımcısı olsun
(3 puan) tarafından
Ee en yakın arkası para veriyor mu .Allah akıl fikir versin ne diyim .rabbim senin ve çocuklarının yüzüne gülsün. Yaşadığını ben yaşadım ve çok zor biliyorum...çok dua et hayırlısını iste allahtan .hayırlısı neyse o olsun artık. Bıçak kemiğe dayanınca zaten belli eder kendini .sonuçta maalesef kira diye bi gerçek var .ona göre sende yoluna yön verirsin kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun .
(207 puan) tarafından
Canım online iş nasıl bilgi verirmisin bende yapsam en azından kiramı öderim kiram 2 bin
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Bir erkeğin en temel görevi evini geçindirmek, ailesini kimseye muhtaç etmemektir. Yani en temel görevini yerine getirmiyor eşin. Burda söyleyecek çok bir şey yok ne yazık ki bosanacagini söylediğin halde düzelmiyorsa ve ailen arkanda ise boşanacaksin.
(207 puan) tarafından
Kimse yok arkamda. Gitsende çocukları getirme derler
0 oy
(496 puan) tarafından
Ben olsam ne yapardım karşıma alıp ciddi bir şekilde konuşursun ya çalış adam gibi ya da ben aileme gidicem derdim. Çalışmadımi giderdim aileme girerdim bı ise o kadar ev kira çocukların ihtiyacı ne yapıcam diye düşünmek yerine aileme maddi destekte bulunurdum annemde çocuklara bakardı. Ben böyle düşünüyorum. Benim eşim iki işte calisiyor borclarimiz var diye yine zor geciniruoruz bu devirde çalışmadan nolur dusunemiyorim
(207 puan) tarafından
Annem bakmaz çocukları bırak oylebgel der
0 oy
(537 puan) tarafından
E kavga çıkar konu komşuya rezil et polis çağırsinlar kavgayı duyunca onlara da anlat herkese anlat rezil et kusura bakma babaları keyfine çalışmıyor kari kızla geziyor diye kimse de yardım edecek değil çalışsın essek gibi baksın evine sessiz durma kavga çıkar evde rezil olsun herkese 
(2,097 puan) tarafından
Kocası konu komşuya rezil olunca ne olacak ah neyse bundan sonra dikkat edeyim mi diyecek nasıl akıl veriyorsunuz ya
(537 puan) tarafından
Tabiki de öyle olacak en azından rezil olunca çoluk çocuk evde aç olduğunu herkes bilecek sence yapsın sessizce beklesij o zmaan konu komşu yardım edecek ekmek geitrcek diye kusura bakma da yok öyle bir dünya gerçekten çocuklarım evde açsa dünyayı yakarım ne komşusu boş yapma maydonoz olma
(2,097 puan) tarafından
Saygısız saygısız konuşma sensin maydanoz yukarıda ben fikrimi belirttim otur çocukların aç kalsın mı dedim, ama siz anca çirkeflikten anlarsınız böyle başka yolu yok sizin zihninizde

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 271 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı

...