0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde (679 puan) tarafından
Annem gelinimizden borç almış 500 lira 1 ay oldu gelin her gün parayı istiyormuş dün konustum ne oldu ihtiyacın mi var diye yok faturami ödeyecem dedi tmm ben öderim şimdilik annemden istemem ondada yok stres yapmasın diyorum borç bu kalır mı diyor htiyacin varsa ben göndereyim diyorum benim param var diyor ve gerçekten var paraları ama aç gözlü verdiği parayı düşünüyor annemde su an elimde yok olsa zaten borcuna sadık kadını strese sokuyor sinir oluyorum ya

23 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Ee madem öyle sen verseydin annene 500ü ihtiyacın mı var demek ne alaka yani illa gelini kötüleme derdindesiniz madem paragöz istemeseydi annen 500ü 
(679 puan) tarafından
Kız annem istemedi kendi vermeyi teklif etmiş annende kabul etmiş ondan sonra sürekli istemiş ihtiyacı yok babamgile paraları ortak zaten kaldı ki bilsem ben verirdim zaten anneme
tarafından
Ee tamm o zaman şimdi ver annene ödesin borcunu
(679 puan) tarafından
Aynı yerde değiliz bugünde isterse gondericem kardesimin hesabına
-Reklam-
+2 oy
(1,462 puan) tarafından
İhtiyacın var mı filan demeye ne gerek var. Ver direk parasını sussun. Annen sana ödesin illa alınacaksa o para
(679 puan) tarafından
Bugün öyle yapicam kardesimden cevap bekliyorum eğer bugünde isterse kardeşime gondericem versin
(13,825 puan) tarafından
Bncede sussun  ne ayıp şey ya
+1 oy
(930 puan) tarafından
O parayı öyle verese ne olurmuş ki sonuçta eşinin annesi kendi annesi olsa alirmiydi bu kadar sıkıştırırmıydı acaba 

Şimdi erkes mecbur değil kimse vermek zorunda değil diyecek ama anneye babaya kızı veya oğlu yardım etmezse zor zamanlarında kim yardım ederki 
0 oy
(15,790 puan) tarafından
Gelinin huyunu biliyorsunuz annen ondan isteyene kadar kendi oğlundan isteseymiş ya. 
(679 puan) tarafından
Gelinin kendi vermeyi teklif etmis
0 oy
(811 puan) tarafından
İkisinin de düşünmesi gerek biri aldığı borcu diğeri de üslubunu karşısındaki kayınvalidesi

Bana göre paranın tekrar istenme zamanı 3. Aydır ilk ay işini halleder 2. ay diyelim ki yarısını 3. Ayda tammalar diye düşünüyorum  onu 1 kere üslupla isterim olmadı 3 ay sonra 

Borcuna da sağdiksa karşımdaki birdaha soyletmemeli
(679 puan) tarafından
Annemin elinde yok şu an olsa verir stres yapıyor tansiyon hastası ona sıkılıyor cnm yoksa Gelinin gerçekten ihtiyacı yok istemek için istiyor
(811 puan) tarafından
500 Annene ver versin gelinine bir daha da istemesin yazık kadına
0 oy
tarafından
Sen verde çenesi kapansın 
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Şen annene gönder madem oda verisb gelinin parasını annemde stres olmasın istiyor napcan işte 
0 oy
(584 puan) tarafından
Ne konusturuyorsun aç gözlüyü çarp parasını yüzüne fatura ödemek bahane şimdiye kadar bir ev parası yedirdim kaynanama Bir kuruş geri istemedim az edep ya huuu
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ayy ne ayipp ya olsa kadın verir zaten
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Annen de zamanında el kızından borç isteyeceğine keşke senden isteseymiş. Hiç böyle yüz göz olunmazdı. Yada oglu varken neden gelin?
(679 puan) tarafından
Ben evliyim diye cekindi heralde abimde annemi üzer sürekli ondanda istemez bizim gelin aynı zamanda annemin yeğeni teyzesi yani annem
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ahahahah kız başlığa ne güldüm koptum burda 

Allah seni güldürsün
0 oy
(12,566 puan) tarafından
Iban isteyip yapıştıraydın 500 tlyi açıklamaya da annemin almış oldugu borcu ödemek için yollanmıştır yazaydın büyük harflerle 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Annen bir daha 5 kuruş almasın bence gelin teklif etse de almasın. 500 tlyi de ihtiyacı yoksa bile verin borç kapansın bir daha lafı olup annenin başı ağrımaz.
(679 puan) tarafından
Dicem zaten alma bı daha diye
0 oy
(13,570 puan) tarafından
E sen gönder geline 500ü madem.
(679 puan) tarafından
Bugün gondericem
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Annende hata kızı dururken gelininden istemesi yanlış olmuş 
(679 puan) tarafından
Evliyim diye cekindi heralde kaldiki annemde istememiş o vermeyi teklif etmis
(25,224 puan) tarafından
Ama almış sonucta canım
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canim sen annene 500 verseydin oda geline borcunu odeseydi olmazmiydi  yani senin yaptığın mantık dışı niye senden para alsın ki kadın kendi parasını istiyo  bence böyle durumlarda sen hiç araya göre gorumcem bana böyle Bi teklifle gelse ven katılırdım 
0 oy
(232 puan) tarafından
Kadının parası ama var ama yok kimseyi ilgilendirmez ki bu tamam gelininiz ama onunda kendine göre bi hesabı var belki. İsteyen kaynanasi bile olsa borç borçtur senin madem paran var kızı kötüleyene kadar ihtiyacın mi var diyip sorana kadar kendin ver direkt en kötü annene ver o versin annen sana borçlu kalsın. Bence direkt damga yapıştırmak çok bencilce 
(679 puan) tarafından
Bu damga ona gelene neler yaptı neler paraları ortak zaten babam her ay kartlarına para yatırır altınlarını bozdurup bozdurup keyfi harcar çocukların harçlığını ayrı yere koyar hani birikim yapmıyor babam onlara ev vericek zaten annem pazar alışverişlerini yapar ihtiyaç olur babamdan ekstra para alır onun için şimdi bı anneme 500 vermiş diye her gün istiyor ayıp denen bişey var ama bilmem anlatabildim mi
(232 puan) tarafından
Ya bak işte sinir olduğum şey şu kadın istediğini yapar para onun mu onun. Bitti borcu alan kim olursa olsun sadık olmalı. Ayıp kendi malını isteyince olmuyor. Gelin olabilir ama sonuçta onun da bi ailesi var babanız da ona para verene kadar annenize versin öyleyse. Bu arada eşi nerede? O verseydi parayı annesine. Yine diyorum aman annedir aman kocamın annesi neyse ne benim param benim hesabım kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca annenize vermiş siz neden araya girdiniz?
0 oy
(7,519 puan) tarafından
Ee o zaman annen bi daha istemesin senden alsın borç 
(679 puan) tarafından
Annem istemedi kendi vermeyi teklif etmiş böyle yapicagini bilsem asla musade etmezdim Zaten
0 oy
(1,569 puan) tarafından
E ne diye konuşturuyor sun gönder parayı sussun annemin yerine yolladım de olayı kapt 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
E ne diye konuşturuyor sun gönder parayı sussun annemin yerine yolladım de olayı kapansın 

İlgili bir soru bulunamadı

377,327 soru

11,291,920 cevap

34,710 kullanıcı

...