0 oy
142 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (264 puan) tarafından
10 Günlük minik bebeğim var emzirirken çok zorlanıyorum göğüslerim çok ama çok fena yara oldu öyle böyle değil. Resmen şekli bozuldu uçların. Krem sürüyorum fayda etmiyor, plastik ucla emziriyorum artık , acısı azaldı emzirirken ama göğüs uçlarım geçmedi. Sütümü sağıp biberonla mi versem?

13 Cevaplar

0 oy
(710 puan) tarafından
Benimde açıyordu  8 gun oldu doğum yapalı kaynanam gil eskiden soğan surerlermis soğanı kesip suyunu sürdüm gogsume o yarayı gecirdi ilk kizimdada yapmıştım yara olmamıştı . Yada tahinin üste çıkan yağı var ya onu sur o yara olmasını engelliyor bacım  
(264 puan) tarafından
Soğanın sadece suyunu sürmem lazım? Ne kadar sürede geçer?
(710 puan) tarafından
Bacım bı kere suruyorsun zaten ben kızı emzirdim yatmadan sürdüm o şekilde uyudum kızım acıkınca kalktım göğsümu yıkadım emzirdim şimdi o yara kayboldu çok açıyordu emzirirken . İlk kızımda da kaynanam sürdürmüştü ilk başta inanmamıştım ama faydası oluyor ben bi kere sürdüm geçti ama seninki nasıl olur bilmem ileri boyutta yara olduysa belki 3 4 kez tekrarlanan gerekir belkide
-Reklam-
0 oy
(11,265 puan) tarafından
Emzirmeyi kesme zamanla iyi oluyor ve Biberon meme reddi yapabilir silikon uc hakkında fikrim tok bazen onaalisan bebeler de almıyor memeyi diyorlar ben sıktım dişimi emzirdim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Sağarkende aynı acı olur emzir zeytinyağı sür krem sür kapat memeni bi daha emzirene kadar öyle öyle geçer yaralae
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Biberonla verirsen büyük ihtimalle emmeyi bırakır sağarak da muhtemelen 4-5 aya sütün biter canım. Çok kötü bişey eminim ki ama vazgeçme iyileşmenin tek yolu doğru emzirmek memenin kahverengi kısmını olabildiğince bebeğin ağzına koy
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Sadece ucunu verirsen yara oluyor kahverengi kısmı vermeyi dene tabi önce iyileşsin bilemedim ama 
0 oy
tarafından
Ne krem ne bişey canim sen en emzirdiginde göğsünü sık parmaginla sutunle gosgus ucunu islat öyle emzir 2ve 3aciyacak geçer 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Hayır canım canın yansada ağlaya ağlaya gene emzir yoksa bırakır emmez. Göğüs ucu için gümüş kapak var onu tavsiye ederim nemli bırakıp koruyor göğüs ucunu oğlum 7 aylık oldu sayılır hâlâ kullanıyorum. GARMASTON POMAT çok iyi tavsiye ederim 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Pes etme canım zamanla geçecek bende neler çektim biliyorum o acıyı ama sabret 
0 oy
tarafından
Hepimiz aynı şeylerden geçtik. Göğüs uçlarım kanardı, emzirirken gözümden yaş gelirdi ama yinede bırakmadım.  Biraz sabretmek lazım 
(264 puan) tarafından
Ne kadar sürer böyle peki
tarafından
1 ay içinde geçer inşallah canım,  biraz dişini sık.  Bu zamanlar çok güzel oğlum 6 aylık oldu emerken aşk yaşıyoruz resmen
(264 puan) tarafından
Ne güzel Allah bağışlasın. Bende huzur içinde emzirmek istiyorum. Ne kadar canım yansada bebeğimin doyduğunu görmek herşeye bedel
tarafından
Kessinlikle canım,  oğlumun ağzına kan dolardı ilk zamanlar o kadar canım yanardı ki ağzını silip tekrar emzirmeye devam ederdim.  O sırada eşim elimi tutardı o can yangınıyla o kadar sıkardım ki adamın eli mosmor olurdu ama herşeye değer o süt bebeğin hakkı her damlasını onun için çok önemli
0 oy
(435 puan) tarafından
Aynisi bendede oldu emzirirk3n resmen agliyodumm ama emzirmeye devam et zamanla geçiyor 
(264 puan) tarafından
Ay inşallah... ne kadar sürede geçer peki
(435 puan) tarafından
1 ay icinde gecer gider kendi sutunlede yara olan yerlere sur oda iyi geliyor
0 oy
(3,876 puan) tarafından
Başlarda acır canım devam et düzelir. Bi de garmaston pomat mı be öyle bi krem çom iyi gelmşyi bana bi dene istersen
(264 puan) tarafından
Sağol canım. Ne kadar sürede geçti?
0 oy
(7,603 puan) tarafından
Ahhh o acı insan birtek yavrusu için katlanır dimi ama bir süre sonra geçiyor merak etme sonra hiç acımıyor.
(264 puan) tarafından
Kesinlikle evladım olmasa asla ama asla çekilmez. Doğum dan bile daha zor
0 oy
(169 puan) tarafından
Kuzum sana tek tavsiyem şu kendi sütün devamlı göğsüne sür onun dışında soğan sürebilirsin benim annem hep öyle yapmış eczaneden göğüs ucu için krem alabilirsin çok işe yarıyor ama lütfen göğüs ucu kullanma o hatayı benle ablam yaptık göğüs ucuna alıştığı için çocuk bir daha normal göz ucumu tutmadı ne yazık ki o kadar da istiyordun benim kendi göğüs ucuma tutsun tutmadı nereye gidersem gideyim göğüs ucuna dolaşmak zorunda kaldım yani birkaç ay düşünsene bir yerde emzireceğim çıkartıyorum önce göğüs ucunu güzel bir temizliyorum yıkıyorum Sonra takıyorum falan bir de göğüs ucu sürekli böyle hava alıyor demek emdikçe çektikçe hava boşluk doluyor süt aşağıdan akıyor sütünü hepsini bazen çocuğun ağzına gitmiyor hava olduğu için yani ben yaşadım da söylüyorum sana aynısını Ablam da yaşadığı belli bir süre sonra silikonların yapışkanlığı azalıyor silikon değiştirmek zorunda kalıyorsun yani göğüs ucu silikonunu değiştirmek zorunda kalıyorsun öyle işte sana tavsiyem krem sür soğan sür kendi sütünü sür bir şekilde idare et ama kendimi meme emzir bence
(264 puan) tarafından
Tesekur ederim canım ama uçsuz nasıl emzireceğim çok kötüler... iyileşene kadar böyle yapayım bari olmaz mı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 83 göst.
6 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zlyh-a 22& (1,073 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
18 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esema (410 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 103 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,181 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
30 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,834 soru

11,370,088 cevap

34,853 kullanıcı

...