0 oy
145 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (741 puan) tarafından

Şuan haşlıyorum düdüklüde yapıcam ama ne kadar su koysam sulu oluyor :ermm: 1 subardağı ısşattım ne kadat koysam suyunu

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nohutu akşamdan ıslatıp sabah haşlamadan  normal bir şekilde düdüklüde yapsan daha güzel olur ben öyle yapıyorum 
(741 puan) tarafından
Hazı çıksın diye mutlaka haşlarım ben :)

Ama dün ıslatmaayı unuttum sabah ıslattım 5 saat durdu
tarafından
He onu bilmiyordum ama gazı yapmasını önlemek için pişirirken içine kimyon katiyorlar genel
-Reklam-
0 oy
(4,187 puan) tarafından
Canim once soganini salcagini guzelce kavur salcasini biraz fazla koy, kısık ateste kavur guzelce. Varsa kemik suyu kat cok yakisiyo. Ne kadar hasladin az haslaman lazim, hemen 1-2 dk haslansin kapa altini, uzerinde ki kopuklerini kasikla al at. 

Ben olculu yapmiyorum ama nohutlarin ustunu 2-3 parmak gececek kadar koyuyorum. Once az su koy. Baktin pismedi suyu azaldi,kaynamis su bulundur az az ekle. Bi de cok kısık ateste pisireceksin. Hizli ateste guzel olmuyo. Suyu copu ayri oluyo
0 oy
tarafından
Bir su bardağı nohut neye yeter kız:)
(741 puan) tarafından
2 kişiyiz :)
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Akşamdan suya koyarsan güzel olur ben hiç böyle denemedim nohut yemeğimi beğeniler 
0 oy
tarafından
Ben ölcü kullanmam tam olculu tarif veremem ama bi puf nokta verebilirim sulu nohut yemegi yapacagin zaman salca ve sogan ve eti kavururken uzerine bi kasik un ekleyip unu da kavurduktan sonra nohut baharatlar ve tuzu eklersen sulu kalmaz daha kivamli olur
tarafından
Eti de genelde  kusbasi kullanmam ben once kemikli eti haşlarim etlerini didikler ayirir suyunu da etini de kullanirim nohut yemeginde
(741 puan) tarafından
Aaa yakışıyor mu peki
tarafından
Yani bizim damak tadimiza uygun yakistigini dusunuyoruz ama denemeni tavsiye ederim :) hatta hatta yazdan kuru kirmizi biberleri ipe dizip kuruturum pul biberlik olanlardan kisin kuru fasulye ve nohut yemegine bir tane atarim ezmeden o da ayri bi aroma veriyor hos oluyor
(741 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsun istanbulda kurumuyor
tarafından
İzmirde canm ben memleketten getiriyorum belki firinda kurutulabilir ama denemedim :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 263 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 738 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Linkin (14,979 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.