+1 oy
1,502 göst.
Diğer kategorisinde (143 puan) tarafından
Kizlar eşimin abisi evleniyo kız 33 yaşında ben 22 yaşındayım ve iki senedir de evliyim iki kızım var sizce ne diye hitap etmeliyim ismiyle mi yoksa abla mi demeliyim 

64 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Kız bayaaa fark varmış,abisi neden sizden sonra evlendi,adamın sırasını almışsınız :D

-Reklam-
+8 oy
(11,217 puan) tarafından
  • Sayginlik evlilik tecrubesine bagli degil bence 11 yas kucumsenecek bir hayat tecrubesi degil abla de brnce eger rahatsiz olmuyacaksa. Bende son gelinim 34 yasindayim 25 yasinda ki Eltim adimla cagiriyir ve hic hosuma gitmiyor cnku ondan buyuk kiz kardeslerim var ve bana abla diyorlar

tarafından
Eşim en küçükleri haliyle küçük gelin ben oluyorum esimin bir büyüğü evli kız benle yaşıt ismiyle hitap ediyorum onun büyüğü bekar evlenirse kız büyük olursa abla yaşıt olursa isimle seslenirim onun da büyüğü evli ona da abla diyorum yani Zelal in dediği doğru
Sadece bende küçük gelin o mu olur dedim annemde evin en küçüğüyle sen evlisin diye sen kalırsın dedi
Aman zaten bunlarn hiçbirinin bi önemi yok kimse kimseye madalya da vermiyor herkesin evi yuvası ayrı önemli olan saygı-sevgi  çerçevesinde yaşamak
(1,541 puan) tarafından
Bizde şöyle yengem 45 yaşında ben yenge diyorum ben 25 yaşındayım eşim 37 yaşında bekar olan 30 yaşında bana yenge diyor ben abi ama evlenirse kiz benden büyük olursa abla derim diye düşündüm ama annem sen ilk önce evlendin diyor abla demezsin isimle seslenirsin diyor
(7,202 puan) tarafından
İsimle hitap etmek marifet mi ki ben anlamadım küçük gelin büyük gelin olmanın bir önemi yok insan olarak senden buyukse saygı olarak abla denmeli
(1,541 puan) tarafından
Eltime yenge diyorum gorumcem abla onada yenge denmez demi
(7,202 puan) tarafından
Ben yenge demeyi mantıklı bulmuyorum bizde dayı amca hanımlarına yenge denir sadece .
+5 oy
(1,776 puan) tarafından
Yılannn.    
(1,776 puan) tarafından
Yani benimki öyle senin iyi olursa  abla dersin
(4,390 puan) tarafından
istemsizce güldüm =)
(48,708 puan) tarafından
ne denir diye sorunca benimde aklima bu cevap gelmişti çok alaka olmuş ☺️
(802 puan) tarafından
kiz valla benimde aklimdan direk oyle gecti oyle sorunca
(48,708 puan) tarafından
☺️☺️☺️
+2 oy
tarafından
Bende bu nikah büyüklüğünü hiç anlamıyorum,sırf erken evlenildi diye kendinden ¹1 yaş büyük birine de adıyla hitap edilmez bence 
+1 oy
tarafından
Ben abla diyorum benden 10,15 yaş büyükler 
(143 puan) tarafından
Bazılarında  nikahta sen büyüksün abla denmez diyo ondan sordum
+1 oy
tarafından
Yaşça büyük bence abla demelisin
(143 puan) tarafından
Bazilarida nikahta sen büyüksün abla denmez diyo ondan sordum
0 oy
tarafından
Ben yenge diyorum en uygun olanida bu sanırım 
tarafından
Ve bizde böyle yani eltiye yenge diyoruz tabiki bizden büyükse
tarafından
Valla ilk defa duydum cnm ama yorumlara baktım bir çoğu öyle diyormuş
Bı ben bilmiyom:)
tarafından
Doğrudur canım ama mantıken düşündüğün zaman yol onu gosterir :)
(966 puan) tarafından
Benjm annemde amcamin esine yani eltisine yenge diyo hep
(48,708 puan) tarafından
bizdede yenge denir de ben abla diyorum
0 oy
tarafından
Eşinin abisine abi diyorsan eltine de abla demende bi sakınca yok bence. Aranızda 2 3 yaş olsa ismiyle hitap ederdin de 10 yaştan fazla büyükmüş senden
0 oy
(437 puan) tarafından
Bizde yenge derler yada abla 
0 oy
(7,968 puan) tarafından
Ektim yok ama 3 tane olacak izin vermem bana abla deseler derim bana yenge diyin:)
tarafından
Bencede yenge en uygun olanı bende en küçük gelinim eltilerime yenge derim :)
(7,968 puan) tarafından
Aynen öyle yenge desin
0 oy
(2,945 puan) tarafından
11 yaş bayağı büyük bence abla demelisin 
0 oy
tarafından
Tabikide abla demelisin 2 3 yaş farkı olsa ismiyle hitap et diyecem ama 11 yaş fark var buda az değil 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Ben olsaydım abla derdim ismiyle hitap saygısızlık olur bence 2-3 yaş değil aradaki fark 
0 oy
(150 puan) tarafından
Yenge denir canim sonuçta eşinin yengesi oluyor seninde yengen
0 oy
(2,537 puan) tarafından
11 yaş büyük diyrosun sence ayıp değil mi adıyla hitap etmen. Elti kim olursa olsun abla derim diyorum da . Yenge de diyebilirsin. 
0 oy
(10,053 puan) tarafından
11 yas var canim aranizda once sonra evlenmek degilki onemli olan. Abla denmeli yani bence
0 oy
tarafından
Abla yada yenge demelisin , önce sen evlenmiş olabilirsin ama yaş farkı çok fazla 
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Bunu kendisine sormanda fayda var derim kendisi nasıl istiyorsa öyle hitap et derim
0 oy
(811 puan) tarafından
Bunu kendiniz de sorabilirsiniz hangisiyle hitap etmenizi isterse öyle davranırsınız.
0 oy
tarafından
Eşimde bende yenge diyoruz çünkü abisi de yengesi de bizden bayağı büyükler . Benim annemden eltim ve kaynim 3 yaş küçükler 

İlgili sorular

+1 oy
93 cevap 3,577 göst.
16 Haziran 2022 Aile kategorisinde ezber (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 630 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 337 göst.
0 oy
8 cevap 193 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Tavsiginannesi (194 puan) tarafından soruldu