0 oy
554 göst.
Diğer kategorisinde (13,202 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bugün ebeden duydun aşıya gidince 2 yaşa. Aslı astarını bilen duyan var mı? Şahsen 4 yaşta ilkokul fazla erken geldi gözüme 

15 Cevaplar

+1 oy
(10,342 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ebe yanlış bilgi vermiş. 48 ay aşısı sağlık ocağında yapılıyor. Tarihe kadar not aldı en son bizim ebe.okul yaşı falan düşmedi. Az keşke değişimleri araştırsalar. İlkokuldan 48 aya çekildi aşı
(13,202 puan) tarafından
Tabi sen öğretmensin daha iyi bilirsin Nagişim. Çok erken geldi gözüme benim de. Çok sağ ol aydınlattın beni ❤️ ama aşı tarihini not düşmedi karta
(10,342 puan) tarafından
Canım doğum gününün 1 gün sonrası götür miniğini bizim hep öyle düşüyor notu ileri geri yaptığım da oldu. 1 ay falan çok fark etmıyor. Rica ederim canım benim ❤️
(13,202 puan) tarafından
Çok sağ ol kuzum belli bir miktar süresi oluyor zaten aşıların 1 ay falan sanırım. Mümkün olduğunca hemen götürüyorum tabi ben de ❤️
-Reklam-
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Anaokulu yaşıdır diye düşünüyorum 
(13,202 puan) tarafından
Yok birinci sınıfta dedi üstüne basa basa diğer aşılar ilkokulda mı olacak dedim evet 48. Ayda yaşı düşürdüler dedi
(2,132 puan) tarafından
Yanlış söylemiştir. Öyle bir şey olsa haberlerde duyulurdu yani ben öğretmenim eşim de öğretmen ama duymadık böyle bir şey
(13,202 puan) tarafından
O yüzden sordum ben de. Annemler de yanımdaydı hatta biz de şaşırdık hep beraber
(2,132 puan) tarafından
Hemşirenin aklı bayağı karışmış :) ısrar edip sorsan ters cevap verebiliyorlar ben de çok uzatmam o yüzden
(13,202 puan) tarafından
Kibar birisi de uzatmadım inan
0 oy
(9,579 puan) tarafından
4 yaş anaokul yaşı ilkokula mı düşmüş anlamadım 
(13,202 puan) tarafından
İlkokul birinci sınıf
0 oy
(1,410 puan) tarafından
Ilkokul olmaz aşırı küçük o yasta ki 6 bile küçük  geliyor bana
(13,202 puan) tarafından
Bana da öyle. Özellikle sordum bir sonraki aşı ilkokulda değil mi diye evet 48. Ayda ilkokula başlayacak yine düzenleme yapıldı dedi
(1,410 puan) tarafından
Kimse gondermez:))))
(13,202 puan) tarafından
Şimdi ana okulunda harfler sayılar öğretiliyor, İngilizce diğer diller yurt dışından komşum var ona sordum yurt dışında öyle zaten uyum sağlamak içindir dedi.
0 oy
(154 puan) tarafından
Yok artık 4 yaş ilk okul olmaz olursada kimsenin göndereceğini sanmıyorum oglum 5 bucuk yaşında üç ay sonra 6 yaşına basicak ona rağmen göndermedim anaokulunda yine
(13,202 puan) tarafından
Ben de göndermen de özellikle üstüne basa basa söyledi kadın
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Hayir oyle bir şey yok 48 ay 4 yaş grubuna gidebilir anaokuluna. Bir de bazı qnasiniflari eğer 5 yaş yeterli değilse sayı olarak 4 yaşı da alabiliyor. Onu da demiş olabilir
(13,202 puan) tarafından
Yok üstüne basa basa söyledi. İhmal etmeyin aşısını diye
(2,938 puan) tarafından
Hayir yok o mutlaka yanlış anlamıştır. Ben öğretmenim oyle bir şey yok yaslarda bir değişiklik olmadı. Dediğim gibi okul oncesi eğitimin yaygınlaştırmaya çalışıyorlar odur büyük ihtimalle
(13,202 puan) tarafından
Ebe yanlış anladı herhalde ben de doğrusunu öğrenmek için sordum sizin gibi öğretmen anneler var neticede. Aşırı erken geldi. Nagişim açıklama yaptı çok şükür. Üste iliştirdim
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Yok yaa yanlış duymuşsundur 4 buçuk yaşında kızım öyle bir şey varsa göndermem inşallah seneye gidecek.
(13,202 puan) tarafından
Üstüne basa basa söyledi. Annemler de yanımdaydı çok iyi anladığıma eminim
0 oy
tarafından
Direk doğunca verek 
(13,202 puan) tarafından
En güzeli valla
0 oy
tarafından
Yanlış anlamışsındır kuzum olmaz yani olamaz öğretmenler ayağa kalkar :) 
(13,202 puan) tarafından
Eminim öyle söyledi annemler de vardı. Nagiş açıkladı sağolsun üste iliştirdim yorumunu.
0 oy
(1,995 puan) tarafından

yurt dışındayım 

burdada ilkokul 4 yaş 
en geç 5 
(13,202 puan) tarafından
Evet komşum Hollanda vatandaşı uyum sağlamak içindir dedi ama aşı yaşını düşürmüşler Nagişim öyle dedi
0 oy
tarafından
onun dediği ilkokulda 1.sınıfta yapılan aşının 4 yaşta yapılacak olmasıdır
(13,202 puan) tarafından
Hah işte ama yok ısrarla okulu öne çektiler deyince sordum mutlaka bilen vardır diye
tarafından
bzimki de 1.sınıfa başlarken gelsin demişlerdi..5 yaşındayken yaptılar o sene öne çekilmişti.geçen sene 1.sınıftı aşı olmadı okuldan da yazı geldi yaptırmayan yaptırsın diye..4 yaş çok küçük 5 yaş anaokuluna bile anca gider yani
(13,202 puan) tarafından
Aynen yurt dışında yaşayan bir arkadaşa sordum o da Hollandada öyle uyum içindir dedi de çok şükür aşı çekilmiş öne
0 oy
(14 puan) tarafından
Ondan bahsetmiyor yanlış anlaşılma olmuştur. İdareciyim, normalde 1.sinifta okullarda yapılan aşılar vardı hatırlarsınız, pandemiden sonra okullarda yapılan aşılar kalktı şimdi sağlık ocağına herkes kendi si götürüp yaptırıyor çocuklarının aşısını. Onu da 48 aydan itibaren yapılabilir diye düşürmüşler o kadar. Yani 70 aylıkken okulda yapılan aşılar artık 50 aylıktan itibaren sağlık ocağı veya hastane ortamında yapılabilecek 
(13,202 puan) tarafından
Hah işte o yüzden sordum bende burada eğitimciler var diye. Ebe yanlış öğrenmiş ısrarla sordum evet ilkokul yaşı dedi.
0 oy
(13,821 puan) tarafından
O asi yasindan bahsetmiş asi yaşı dörde dustu
(13,202 puan) tarafından
Öyleymiş çok şükür
(13,821 puan) tarafından
Daha minnaklar kiz(⁠◔⁠‿⁠◔⁠)
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bence ideal. Tabi çocuktan çocuğa değişir. Ama ben okul öncesi öğretmeniyim 5 yaş grubu için hazırlanan etkinliklere bakıyorum da 2.5 yaşındaki kızımın gereksinim duyduğu şeyler bunlar. Yanlış anlaşılmasın kızım üstün zekalı falan değil yada zekasıyla ovunmuyorum bazen babası kızım çok zeki der ben derim hatta bütün cocuklar bu dönemde bunu yapabiliyor ekstra bir yeteneği yok diye normal diye. Çocuklar çok zeki çok akıllı. Ama burda bahsettiğim şey tamamen çocuğun zeka alanıyla ilgili. Okul çok başka bir boyut. Benim için de 4 için okul çok fazla 
(13,202 puan) tarafından
Hayır aynı fikirdeyim sizle tamamen
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Yanliş anlamişsin yada ebe yanliş anlamiş canim. Eskiden okula başlayinca vurulan aşi 4 yaşinda vurulacakmiş onu demiştir. 
(13,202 puan) tarafından
Yok kuzu ebe yanlış biliyor annem de yanımdaydı. Israrla sordum ısrarla öyle dedi
(13,852 puan) tarafından
Benide geçen hafta çağirdi. Kizimin boyuna kilosuna falan bakti. Eskiden ilkokul aşisi diye geçen aşi şimdi 4 yaşinda vuruluyor. Aşi yaptiracaksaniz doğum gününden 1 gün sonra mutlaka getir dedi. Senin ebe yanliş biliyor demekki.
(13,202 puan) tarafından
Öyleymiş kuzum bizimki yanlış anlattı ısrarla sordum annem de yanımdaydı

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 617 göst.
12 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Hanifemm (1,489 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 227 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 236 göst.
0 oy