0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (437 puan) tarafından
Kızlar aranızda bulgaristan göçmeni muhacir olan varmı törelerinizi ve geleneklerinizi sürdürüyormusunuz hala 

Benim annem yörük babam bulgar göcmeni muhacirlıkta var mesela bizim kahvaltı kültürümüz hamur işleri çorba vs şeklinde kandillerde bayramlarda hamur kızartır dağıtırız bayram sabahları sütlü çorba yeriz yemeklerini hala yaparız sizde sürdürüyormusunuz?

9 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz değiliz ama bizde kandillerde hamur kızartıp dagıtırız, şuan ne alakaysa :D 
(437 puan) tarafından
Nenem şey derdi sevap kokutmak lazim
-Reklam-
0 oy
(48,761 puan) tarafından
biz macir deriz annem cok eskilerinden bal kabakli börek falan yapiyo hamur kizartmasi hamur işleri bizdede var da sutlu çorba icmedim.hic
(437 puan) tarafından
Bizde turunculukta var babamın dedesi turuncuymuş amcalarımın ikiside turuncu babam mavi gozlü sarışın kirpiklerine kadar annem tam tersi esmer ela gözlu 3 kardesiz 3 umuzde sarışınız benim saçlarim kumral ama doğuştan aralarında parça parca sarılar var
(48,761 puan) tarafından
o sari saç olmasada sarı tüy illa olacak ☺️☺️☺️
(437 puan) tarafından
Kız sarı tüğ iyidir evde tek erkek babamdı ben yerde hic onun kılını gormezdim anamm kocam urfalı esmer bir kıl dökülüyor 1 buçik senedir temizleye temizleye bitiremedim :)))
(48,761 puan) tarafından
yok o anlamda demedim küçükken sari damari tuttu sari tüylü derdi abim☺️
(437 puan) tarafından
Biz hala kullanıyoruz :) o lafi
0 oy
(1,995 puan) tarafından

bulgaristanlı olan ben :D

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Gürcü olmazmı bacım
(437 puan) tarafından
Senin canın sagolsun oda olur :)
0 oy
(2,607 puan) tarafından

Selanik muhaciriyim. Eşim de o taraflardan sayılır. Töre denmez de gelenekler var öyle. Bayram sabahı sütlü çorba illa değil ama sütlü çorba falan çok geçiyor çorbalarda.

Bizim burası küçük bi yer ama yozlaşmış biraz. Ne modaysa onu yapıyor artık genç nesil.:silly::sideways:

(437 puan) tarafından
Yok biz saf süt yiyoruz bildigin kaynamış süte pirinç atarız biraz tuz uzerine terayağ pul biber yakariz
(48,761 puan) tarafından
o nasil corba kiz ☺️ annem sutu isitir seker koyar icine ekmek dograr yedirirdi bayilirdik
(437 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bacım sütlacın tuzlusu diyip gülüyorum :)) annemde kizar dalga gecme diye
(1,455 puan) tarafından
Göçmenlikle alakamız yok ama annemde çok yapar bu çorbayı :)
0 oy
(1,092 puan) tarafından

Baba tarafim Selanik göçmeni ama Tekirdağ malkaraliyiz kabaklı börek tavuklu Bulgurlu mantı hamur kızartması akıtma Girit ezmesi çok tüketilir ve tabiki olmazsa olmazimiz rakı :))

(1,092 puan) tarafından
Bide rahmetli babam ve ablam(hayatta çok şükür ) turuncu kafa ben kumralım ahshsh :D
(437 puan) tarafından
Benimde babamın dedesi turuncuymuş birde amcam turuncu digerleri civciv gibi sarı
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bizde Bulgaristan göçmeniyiz canım şivemiz yemeklerimiz aynı şekil devam ☺️sütlü çorba daha dün yaptım mesela ☺️ dızmanalar fırında sütlü biber dolmaları kırmalar hepsini yaparız oturdugum şehir de göçmen evleri var orda ki markette Bulgaristan ürünü olan herşeyi de bulabiliyoruz eski kaşardır sucuktur gofrettir hepsi Bulgaristan'dan geliyor 
(1,105 puan) tarafından
Bende pek denk gelmedim Eskişehir'li birine bende bir sevdayı biliyordum ☺️
tarafından
Tarifine bakarim onun da merak ettim balım
(1,105 puan) tarafından
Tamam kuşum ❤️
(437 puan) tarafından
Hic o taraftan akrabaniz varmi bizim sadece babamın babası var baska kimse görünmüyir soyağacında :)
(1,105 puan) tarafından
Var evet dayılarım annemin kuzenleri halası orda yaşıyorlar hala
0 oy
(817 puan) tarafından

Eşim Bulgaristan göçmeni ama gelenekleri kalmamış eskisi gibi öyle illa da şunu yapıyım demezler ama pesmet yarımca dızmana çeyrek yemeğini çok yaparlar :) bu arada macır gofreti çok güzel yaa canım çekti :D

(1,105 puan) tarafından
Bimde satılıyor o gofretten canım geçen gün aldım hatta ordan alabılırsın ☺️
(437 puan) tarafından
Acaba akrabalık varmıdır babamın tarafindan bizim hic akrabamız yok soyağacında sadece dedem görünüyor onun dışında yok cok merak ediyorum :)
(817 puan) tarafından
Olabilir cnm soyadınız ne lakabınız ne belki ordan çıkar akrabalık falan :)
0 oy
(340 puan) tarafından
Muacirim Bulgaristan göçmesi derler ama gelenek sürdürüyoruz 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 78 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu

381,490 soru

11,421,553 cevap

34,977 kullanıcı

...