0 oy
164 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (770 puan) tarafından
Burdaki doktor emin olamadi sanki vardı flan dedi hemşire var dedi yeni duzenliyolar dedi verem demiş olabilir ne aşısı olduğundan tam emin degilim ama arkadaşlarımın bebeklerine yapılmamış yaptıran var mı 9. Ayda asi

19 Cevaplar

0 oy
(3,141 puan) tarafından
9 aylıkken asi olmadı canım 
(770 puan) tarafından
Smdi kaç aylık çocuğunuz
(3,141 puan) tarafından
15 aylık
-Reklam-
0 oy
(1,569 puan) tarafından
9 ay aşısı zorunlu değil zaten 1 yasinda aynı aşısı tekrar vuruyorlar 1 yaşındaki zorunlu kılınmış 

Ben 9 ayda vurmadım 1yasindakini vurudurdum
(770 puan) tarafından
Olabilir doktor düzenleme yapılıyor asilarda flan dedi
0 oy
(403 puan) tarafından
Bizede 9 aylıkken asi var ama 1 yaşında da olabilir dedi biz 1 yaşında yaptırdık 
(770 puan) tarafından
Sanırım dediğiniz gibi oluyor ama bize seçenek sunmadi olacak dedi
0 oy
(7,731 puan) tarafından
Yok 3 çocuğuma da o ayda aşı yaptırmadık
(770 puan) tarafından
Sizinkiler büyük mu
(7,731 puan) tarafından
En küçüğü 1 yaşında
0 oy
(49 puan) tarafından
İki gün önce yaptırdım kızamık aşısı dedi canlı aşı olduğu için ateş yapabilir dedi iki gün banyo yaptırmayın dedi ama hiç bir sorun yaşamadık 
(49 puan) tarafından
Sekizinci ay da kontrolde yaptık kan tahlilini vitamin değerlerine falan bakıyorlar
(13,821 puan) tarafından
Evet bakalım diğer ay nasipse☺️
(770 puan) tarafından
Anladım yaptirm o zmn bnde siz hangi ildesinz
(13,821 puan) tarafından
İstanbul'dayım ben
(49 puan) tarafından
Elbistan'dayım
0 oy
(693 puan) tarafından
Bize randevu verdiler 9 ay aşısı için...3 Ekim'de olacagiz
(770 puan) tarafından
Anladm bzede 9.aya griince gel dedi de kmse yaptirmams iki hafta doğan arkadaşımın cocugunada dememsler yaptr diye sasirdim
(693 puan) tarafından
Ya ben yorumları okuyunca şüpheye düştüm doktorumuzu arayacagim
(770 puan) tarafından
Buraya da yazar misn arayınca bende başka bı doktorla görüşüp yaptrcn ama iki hafta var
(693 puan) tarafından
Merhaba sordum doktora yaptırmam gerektiğini söyledi.suriyeli sayısı arttığı için aşı takvimine eklenmis
(770 puan) tarafından
Anladım canm bende yaptırayım o zmn
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ben dün yaptırdım canım ne aşısı olduğunu sordum kabakulak kızamık dedi hemşire 
(770 puan) tarafından
Siz nerde oturyorsunuz benm sorduklarim Ankara'da Ankara'da yok henüz sanırım biz şuan diyarbakirdayz burda yapılacak dediler
(1,105 puan) tarafından
Eskişehir canım
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Kızamık aşısı 9 aylık yapılıyor artık. Eskiden 1 yastı şimdi öne çekildi.
(770 puan) tarafından
Doktorda düzenleme yapılıyor dedi demekki oyle
0 oy
tarafından
Kızımı bu sabah sağlık ocağına götürdüm 9 ay aşısı olduk kanda alındı bi daha 30 aralık 'ta gidecez o zaman 1 yaşında olacak
(770 puan) tarafından
Bzde 27 Aralık dogumluyuz kaç kilo şuan boyu kaç hemen yakın tarihli birini bulmsken soraym :D
tarafından
Kız biz prematüreyiz 33 haftalık 1900 doğduk , 7 kilo boyu da 69 cm çıktı bize göre irisinizdir
(770 puan) tarafından
Bizde 36yla uyumlu doğduk 2450ydi boyuda 45.5du :) boyu aynı aşağı yukarı kilosu 8 oldu sağlıklari yerinde olshnda ama yakaladimi dye de takıntı oldu bende :D
tarafından
Kızçem 44 cm doğdu haftana göre seninki de çok minik doğmuş bende  de takıntı olmuştu  emzirdiğim zamanlar o zaman hiç kilo alamıyordu meme reddi oldu mama takviye ettik beni bıraktı sadece mamayla şuan besleniyor o da bu toparlamış hali 6 aylıkken 5400 dü bu kiloya şükrediyorum yani :D
(770 puan) tarafından
Ben minyonm :D bana çekmiş olabilir
0 oy
(409 puan) tarafından
9. Ayda kızamık aşısı eklendi takvime ama aileye bırakıyorlar tercihi, normalde  12. Ay aşılarında kızamık var ve biz 9. Ayda yaptırdık, 12. Ayda da hatırlatma dozu olarak tekrar yapıldı.

Yakın zaman 7 aylık bebekte bile kızamık görülmesinin üzerine erkene çekildiğini duydum ülkemize farklı ülke vatandaşlarının gelmesi ile ülkemizin unuttuğu aşılarla kontrol sağladığı bir hastalıktı aslında.
(770 puan) tarafından
Teşekkür ederim baya güzel açıklamışsiniz
0 oy
tarafından
Nerede yaşıyorsun  canjm. 9 ay aşısı mi var bende ilk defa duydum 
(770 puan) tarafından
Diyarbakirdayz var diyolar ankaradakk kmseye yapilmams
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İki cocugumda da 9. Ayda aşı yapılmadı o aşı zaten 1 

Yasinda da yapılıyo 
0 oy
(979 puan) tarafından
Bn yartrdim kızıma dktr söyledi sağlık ocagndaki ebe de tekrar aşısı yeni çıktı dedi
(3,730 puan) tarafından
Bende yaptırdım var bence ben var diye biliyorum
(979 puan) tarafından
Oğlum 4yasinda onun zamanında yoktu kızım 1yasinda ona yptrdik
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Yapılmadi 1 yaşında var
(770 puan) tarafından
Siz nerde oturyorsunuz
(2,562 puan) tarafından
Konya'da
Ben sormuştum 9 ay asi varmı diye yok dediler
0 oy
(3,205 puan) tarafından
9.ay var ama isteyen 1 yaş olunca da yapabilir dedi o yuzden istemedim doğum gününe tarih verdi 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bizim kıza yapıldı 9 ay aşısı
0 oy
(507 puan) tarafından
Geçen ay olduk 9. Ay aşısını 12. Ayda tekrar aşısı var 
0 oy
(811 puan) tarafından
9. Aydaki bir aşının hatırlamadıydı galiba.doktorumuz bize yaptırmanız gerek yok dedi. Yaptırmadık biz de.
0 oy
(1,141 puan) tarafından
9.ay aşısı yeni düzenlenen bir aşı fakat farklı bir aşı değil ülkemizde birkaç senedir uygulanıyor göçmen sayısı arttığı için kızamık aşısını 2 doza çıkardı devlet 9.ayda olan isteğe bağlı 1 yaştaki aşı yaptırıyorsanız zorunlu 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 170 göst.
9 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EymenikonunAnnesi (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 70 göst.
23 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kbrayalcn (465 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 99 göst.
6 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ZeuS ve HeRa (158 puan) tarafından soruldu

379,745 soru

11,368,074 cevap

34,850 kullanıcı

...