0 oy
1,478 göst.
Aile kategorisinde (411 puan) tarafından
Kizlar benim kaynim bosandi kayinvalidemle birlikte bakiyo iki cocuguna.kizlarimiz yasit okullari bu yil ayni oldu.benim kizimin okulundan arkadaslarim var bugun toplanicaz esimde imada bulunuyo yigeninide goturmem icin ama hic icimden gelmiyo istemiyorum surekli onlarla olmak istemiyorum kotu kalpli hissediyorum kendimi cocuk kendi kizim gibi laf dinleyen uysal biri degil temizde degil kendi evime bile gelmelerini istemiyorum 2.sinif cocugu lavobayada su dokmeyi bilmezmi :(

53 Cevaplar

0 oy
(9,242 puan) tarafından
Yazıklar olsun diyorum baska bişey e gerek yok
-Reklam-
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Küçücük çocuğu asla ama asla dışlamazdım. Tabikide öfkelenecek. Kızacak. Çünkü annesi yok. Duygularını nasıl ifade edeceğini bilmiyor. Ne demek bir çocuğu dışlamak. Elimden geleni yapardım onun için. Kayırmazdım. Arkadaşlarına küçük düşürmezdim. Tırnaklarına kadar keserdim. Yaptığın çok ama çok yanlış. Tam bir merhametsizlik. Allah düşürmesin eline 
(411 puan) tarafından
Bencede dusurmesin amin..
0 oy
(7,138 puan) tarafından
Annesi varken neden sorumluluğu bu kadın alsın ki? Annesi ölmüştür o zaman eğitir tabi. 
(411 puan) tarafından
Agzina saglik..kafalari kalin anlamiyolar
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Allah kalbinize merhamet versin
(411 puan) tarafından
Amin sanada versin artarsa
0 oy
(863 puan) tarafından
Yani o yaşlarda inatlasmasi anlamak istememesi normal olabilir birde aile dağılmış travma var bi destek aldirsin kayinvaliden. İçinden gelmiyorsa yapsan bile sevgi dolu yapamazsın ki madem kayinvaliden ilgileniyor o zaman oda gelsin lavaboya girince anlatsın öğretsin ne bileyim ben 28 aylik oğluma her tuvalete gidince lazimligindaki tuvaletini beraber dökmeyi gösteriyorum sifona basmayı filan demekki eltin sorumsuzmus. Üzüldüm çocuğa ama o hırçınligi filan hep sevgi gormemektendir 
0 oy
(3,239 puan) tarafından
SEN KÖTÜ BIR INSANSIN
(411 puan) tarafından
Sen harikasinnnnn :))
(3,239 puan) tarafından
Evet öyleyim ben seni sen beni çok iyi çözmüşsün ♡
(3,239 puan) tarafından
Hahha kendini her türlü belli ediyorsun. O çocukların da ahlâkı acısından senin yanına gelmemeleri daha hayırlı en güzeli uzak durman
0 oy
(974 puan) tarafından
Mecburiyetin yok gittiğin yere de götürmek zorunda değilsin ama elinden geldiği kadar ilgilenebilirsin 2. Sınıf çocuğu çok küçük nasıl anlasın temizlikten siz kızınızın temizlemeseniz temiz olabilirmi disipline etmeseniz laf söz dinlermi sadece şunu unutmayın bu dünyada ölüm var Allah hayırlısıyla çocuklarımızı büyütmeyi nasip etsin diyorum Allah kimseyi anasız babasiz bırakmasın 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun.O kadar zor ki sorumluluk almak,bu devirde insana kendi çocuğunun sorumluluğu bile zor geliyor. Şimdiye kadar sen bakmış olsan şimdi sana suç bulurdu esin,bu çocuk senin yüzünden böyle hırçın diye.bir evde iki kardeşi anlastiramiyorken kardeş gibi büyütmek imkansız. Ben onu evladım gibi seviyorum diyenler falan hikaye hepimiz anneyiz kendimizi bile evladimiz kadar sevemezken başka bir çocuk çok zor.Birde annesi babası ölse evet vicdansız derdim. Ama ikisi de hayatta böyle büyümek çocuğun seçimi değil evet ama mecburi durumda babası iç camasirlari giyinik halde her akşam babaannesini de alsa yanına banyo yaptırsa,çocuğun kirlileri atsa yıkasam hadi kaynanan yapamıyor diyelim. Akşamdan akşama TV izleyip telefonla oynamak yerine çocuklarla ilgilense ertesi gün giyecegini gösterse vs. Çocuk hırçın da olmazdı, kendini de dislamazdi. Sorumluluk çok başka birseu şimdi kimse ilgilenmez sendeyken tırnağı kırılsa kıymete biner.ve zamanla yaptığın şeyler üzerine yapışır, görevin kabul edilir. Uzaktan uzağa takip edip korumak daha iyi bence 
(411 puan) tarafından
Agzina yuregine saglik cok sagol beni anladigin icin
tarafından
Rica ederim canım bir benzerini ben yaşadım. Birde kızımla aynı yaş dedin şimdi komşu çocuğu huysuzsa insan kendi çocuğunu gorusturmuyor bir evlat kolay yetismiyor kızın da ondan zamanla etkilenir ayni yerde kalsalar. İş kaynanana ve babasına düşüyor
(411 puan) tarafından
Aynen oyle kuzeni sonucta gorusturmeme luksum yok sevmedigim huylari kapiyor ondan.benim kizim 3 yasindan beri kapi calmadan odaya girmez rahmetli dedesi cok severdi bu huyunu.ama kuzenleri cok kaba anasi babasi birbiriyle ugasmaktan cocuklarla ilgilenmemisler
0 oy
tarafından
Yaşamayan bilemez ama bir yetimin başını bile okşamak sevapken keşke biraz daha ön yargısız olsan o bir çocuk sonuçta. Rabbim yardımcınız olsun o çocuğa da güç kuvvet versin anne eksikliği ile büyüyor ne bilsin anasinin öğretmesi gereken şeyleri ogrenemedigi için senin tarafından pis olarak algılanıyor anlayışlı ol canım empati kur imtihan bu kaybetmemek için yapıcı ol derim
0 oy
tarafından
Benimkilerde boşandı 4 cocugu bana tapuladi ben çocuklara birsey demiyorum ama anne babaya hakkımı helal etmiyorum hemde hiç evlendigim günden beridir hayatımı zindan ettiler 
(411 puan) tarafından
Zor Allah yardimcin olsun
0 oy
tarafından
El kadar cocugun annesinden sonra en büyük şanssızlıgı senin gibi bir yengesi olması bence yorumları hayretle okudum Allah herkesi vicdan sahibi insanlara rast getirsin annesi çok pis ise öğretmediyse elini vicdanına koyup kızına öğrettiğin kadar azıcık onuda temizleyip insanların arasına kazandırabilirsin haftada bir bile alıp yıkasan temizlesen elinemi yapışır bu ne duygusuzlukya bide utanmadan küçücük cocuga cadı şımarık bilmm ne diyosun senden daha temiz kalpli olduguna yemin edebilirim yazık günahya
(411 puan) tarafından
Laftann anlamayip ters ters cevap veriyosadami aynisini yaparsiniz...hic sanmiyorum bir olur iki olur ucuncude sinirlenirsiniz..elini sabunla yika diyorum kactir ben boyle yikiyorum diyo ukala ukala
0 oy
tarafından
Vala canim bence bakma çünkü sizler bakarsanız o bu bakarsa kaynım cocgu annesine vermez Allah hiç kimseyi annesiz birakmsin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 545 göst.
4 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Semos (382 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 197 göst.
7 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Sevcan05 (75 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 262 göst.
6 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 115 göst.