0 oy
164 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar 30 yaşındayım. Tek çocuğum var 17 aylık. Adet düzensizliğim olurdu evlenmeden önce sürekli. Evlennce düzensizlik için gittim sadece ultrasonda baktı doktor kist falan yok dedi hormon testi yaptı normal dedi o kadar. Sonra hamile kaldım düşük sonucu kürtaj oldumm. Sonra yine hamile kaldım şuan kızım 17 aylık. Doğumdan sonra da doktor çağırmadi kontrole ben de gitmedim. Bugun arkadaşimla konuşuyoruz simir testine gitcem bu kaçıncı oldu falan dedi. Şikayeti varmış gidecekmis.Ben de ben hiç simir testi olmadım dedim. O da çok şaşırdı nasıl yaa dedi nasıl olmaZsin bu yasa kadar. Sen bu çocuğu tesadüfen mı dogurdun Allah aşkına falan dedi. Resmen cahil muamelesi yaptı. Yani bnm simir testine gitmemiş olmam çok mu anormal kızlar bir şikayetim olmadı ki gitmedim. Gitmem gerekiyor mu ?

12 Cevaplar

+1 oy
(4,937 puan) tarafından
Evet gitmen gerekiyor canım benim Dr um 25 yaşından sonra her kadın senede 1 kere yapmalı dedi ben 25 yaşındayım 1 kez yaptırdım hersene yapmak gerekiyormuş çok önemli 
(2,148 puan) tarafından
Nelere bakiliyor canim
(4,937 puan) tarafından
Canım alttan muayene ile oluyor, örnek alıyor oradaki akıntıdan onu patoloji ye yolluyor ve kadın hastalıkları,kanserleri, enfeksiyon,yara vs eğer varsa Allah korusun onlar biliniyor ve ona göre erken teşhis oluyor enfeksiyon çıkarsa tedavi oluyorsun,yad temiz çıkıyor bidahaki seneye tekrar yapiyorsun
(2,148 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim açıkladığın için. Gercekten onemli bir muayeneymiş. Devlette sıra bulursak gidelim
(4,937 puan) tarafından
Evet canım gerçekten önemli ve bence ihmal edilmemeli, rica ederim canim
-Reklam-
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Bende gitmedim bir bilgim yok açıkçası duyduğum kadariyla 30dan sonra mutlaka gidin deniliyor
0 oy
tarafından
Ben yaptırmıştım yaklaşık bir 4 sene oldu bence yaptır canım ben şuan 26 yaşındayım bu sene tekrar yaptırmayı düşünüyorum 
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Ben de hiç gitmedim hiçbir doktordan öneri   almadım Yani gerekliliğini bilmiyordum iki tane doğum yaptım demediler belki de ondan gitmedim 
(1,271 puan) tarafından
Aynen bana da demediler gitmedim. Yani çok iyi bir özel hastanede doğum yaptım oradaki doktorum bile demedi
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben sağlıkta yaptırdım canım doktorum ebeye gönderdi ebe haftaiçi şu gün gel dedi ve pozitif çıktı 6ayda bir yaptırmam gerekiyor 
(1,271 puan) tarafından
Yaa nasıl pozitif canim
(6,441 puan) tarafından
Rahim ağzı kanserim pozitif işte 6 ayda bir kontrol yapılacak hemen hamile kaldım korkuyorum çünkü başka çocuğum olmaz diye
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bi şikayetin olmasına gerek yok o testin normalde 6 ayda bi kere yapılması gerekiyo 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Sizden ziyade doktorun hatası. Normalde kadın doğum doktoruna gittiğinizde size sormadan zaten yapıyorlar o testi devlette 
0 oy
tarafından
2 düşük 2 normal doğum yaptım..her doğum sonrası yaptılar..sadece örnek alıyorlar rahimden hissetmezsin bile.sonuç geç çıkıyor benimkiler hep temizdi..erken teşhis için ysptırmak gerekiyor
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Ben 24 yaşındayım bir defa yaptırmıştım ama belli bı yaştan sonra her sene yapılması gerekiyo şuana kadar şikayetin olmadığı için yaptirmamis olabilirsin ama yine de yaptırmakta fayda olduğunu düşünüyorum 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bende hiç yaptırmadım. Doğumdan sonra pandemi falan hiç kontrolde gitmedim. Açıkçası doğum beni o kadar etkiledi ki gitmeye korkuyorum
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Dogum sonrasu 40. Kontrolune cagirmisti dr um. Bana soylemisti yapilmasi gerek diye. Şu ay gel dedi ben korkup gitmemistim. Her sene yapilmasi gerekmis ben hic yaptirmadim ama yaptiricam artik korkulacak bisey degilmis
0 oy
(622 puan) tarafından
Şikayete gerek yok meme ultrasonu ve smesr testi kontrol amaçlıdır ve her kadının senede 1 kez yaptırması gereken biseydir yaşım henüz 22 20 yaşında evlendim 21 de anne oldum evlendigim günden sonra her sene giderim yani 2. Ye smear testi ve meme ultrasonu da girdim bazıları gerek yok desede tedbir bizden gerisi Allah'tan ben yaptırılması dan yanayım 40 kontrolumde yapıldı en son 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 64 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Defnebus (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
24 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2prens.annesi (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 113 göst.
27 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Ercey__ (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.

379,174 soru

11,350,116 cevap

34,818 kullanıcı

...