0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
Kendi kazandığımla yaptığım bi kaç şey var. Evde durmasını istemiyorum. Ne oturduğum mahalleye ne de kocama güvenmiyorum. Kocama güvenmeme sebebim elimizde olduğunu bilirse onunla planlar yapar sürekli harcamak için yollar arar. O yüzden bankadan ya da kuyumcudan kasa kiralamak istiyorum ama hangisi mantıklı. İşlemleri nasıl oluyor bilmiyorum. Kuyumcu gram hesabı alıyomuş sanırım ama ben gelinlik kolyemi felan bozdurmak istemiyorum açıkcası hem hatırası var hem takmam gereken yerde gidip alıp takmak istiyorum. Nasıl yapmalıyım sizce? Siz bu yollardan birine başvurduysanız nasıl yol izlediniz?

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Banka hesabın varsa altın hesabı açabilirsin kiralamana gerek yok..uygulamalarında bile altın hesabı var.ben evde saklıyorum kartımda sıkıntı var yoksa öyle yapacaktım
(6,441 puan) tarafından
Evet sen gidip açıosun onlar içinde ne var bilmiyor ama kira parası yıllık galiba küçük bğyğk diye bak internetten yazıo fiyat
(114 puan) tarafından
Evet baktım ama etrafımda hiç öyle yapan yok olumsuz görülen bir durumla karşılaşan oluyo mu bilmiyorum o yüzden sorayım dedim.
(6,441 puan) tarafından
Onu evet bilmiyorum canım ama kuyumcuya güvenme eve saklasan eşin bulur mu eve kasa alsan ikeada satılıyor
(114 puan) tarafından
Eşim benden habersiz almaz ama onu harcamak için sürekli bi teklifle gelir. Ona güvenerek millete peşkeş çeker. Daha önce 6 tane çeyreğimi bizde var deyip patronuna borç verdi. O yüzden güvenmiyorum ona. Bi de mahalle problem hırsız kaynıyo. Nereye koyarsam koyayım bi dedektöre bakar bulmaları
(6,441 puan) tarafından
Evet en iyisini sen bilirsin internetten araştır sonra bankalara sorarsın olmadı
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Benim cantamdadir genelde guvenmedigimyere gittiğinde takarım ama göstermem üstümde durur 
(114 puan) tarafından
Yüzüğü kolyeyi takıyım da çeyreği gramı yanımda gezdirememki dikkatsizim kaybederim
(7,121 puan) tarafından
Canım kuyumcudan minik çantalar var bütün gram ceyrekleri ona koyuyorum bazen kitap içene bazen kuran poşetine koyarım toplu bir yerde olur ... 3 yer belirle eşinin bilmediği senin unutmayacağın
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Evde saklarim komsularima sonuna kadar guvenirim bide en son kattayim hirsiz girmesi imkansiz ama bankadan kirala derim sana kasayi kuyumcuya guvenmem
(114 puan) tarafından
Burda güvenilir büyük bi kuyumcu var ama kuyumcular her şeyi bozup gram olarak hesabınızda saklıyolarmış ben öyle istemiyorum. Ziynetleri bozdurursam zarar eder bi daha zararına ziynet alırım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani bankadan kasa kirala o zaman ama yatırımın için altın hesabı aç kuyumcuya güvenme burda bi kuyumcu milleti dolandırdı
(7,768 puan) tarafından
Bozdur altın hesabına at canım tek çare
Hırsız nasıl girmiş ?
(114 puan) tarafından
Kapıları eski kız uyuyomuş bi de hamile haliyle. Kocası geldi sanmış yataktan sen mi geldin diye seslenmiş kapının önünden koşarak kaçmış biri evden
(7,768 puan) tarafından
Allahım korusun yaa evde tutma canım bnm 2 bileziğimi tanıdık biri çalmıştı tabi biz çook snra farkettik onun yaptığınıda biliyodum polisede gitmiştik ispatlayamadk snra kurana el bas dedik şaka gibi bastı basmadan çk konuştuk basma hata ettim de affedelim dedik bastı büyük araba kazaları yaptı ölümlerden döndü tehdit ettik korkup aldı bilezikleri tanıdığa bile güven yk
(114 puan) tarafından
Allah korkusu olsa zaten çalmazdı. Aynen devir çok kötü
(7,768 puan) tarafından
Öyle tabii kii sen garantiye al
0 oy
tarafından
Birikim yapmayarak 3 yılık evlym yüzüğüm bile yok 1 tle bile yok maas neyse o anca yetiyor 
(114 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Ben 2,5 yıl çalıştım evlendikten sonra bütün maaşımı biriktirdim. Eşim bütün birikimimizi borsada harcadı o yüzden bunları onun gözünün önünden almam lazım
tarafından
Anldim canım şükür eşim akildr öyle seyle işi olmazda işte hayat şartları
0 oy
(12,700 puan) tarafından
Banka derim çünkü ben kuyumcuya güvenipte altin emanet etmem geçen haberde gördüm 30 yıllık mahalle esnafıymış kuyumcu kiralama işi yapıyormuş voleyi vurup toz olmuş evime hırsız girer ona bir şey diyemem ama o sekil dolandırılsam ben kafayı yerim 
(114 puan) tarafından
Bankada işlem nasıl oluyor biliyo musunuz. Kuyumcu var burda büyük güvenilir baya. Ama kuyumcu gram hesabı alıyormuş ben ziynetleri bozmak istemiyorum
0 oy
(3,352 puan) tarafından
Kuyumcu dolandirmalari cok bence banka daha guvenli 
(114 puan) tarafından
Yaptınız mı daha önce artıları eksileri nedir
(3,352 puan) tarafından
Ben degilde kuzenim kiraladi o memnundu canim dugun takilarinin hepsi kasadaydi onun
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Hangi birirkim =D kuyumcıyada guven olmuyor vallaha bosaltıp gidiceriyor. Kasaya koysan bankaya zart zart alıp takamazsın. Mecbur evde guvenli bir yer bulacaksın
(114 puan) tarafından
2.5 yıl çalıştım hep biriktirdim kötü gün param. Sağolsun kocam bilezik vs. Bırakmadığı için kendime kötü gün birikimim :D olmadı gözden çıkardıklarımı bankaya atıcam. Kolyemi vs. Kendim saklıycam
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Bankadan kasa kiraladık ıstedıgım zaman alıp takip tkrr yerine koyuyorz. Eger takmayacagın ceyrek flnsa altın hesabı ac gram gram at :) 
(114 puan) tarafından
Yıllık ne kadar masraf ediyosunuz kasaya
(4,098 puan) tarafından
400 depozito oluyor 6 ayda 360 TL
0 oy
tarafından
15 yıllık evlilikte ilk defa geçen gün bir gram aldım onuda nereye saklicagimi bilemedim hajsjsjsj malinmi var derdin var arkadaş hsjsjjs
(114 puan) tarafından
Varlığı ayrı yokluğu ayrı dert

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 172 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ht (2,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 629 göst.
8 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 55 göst.
9 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi. anne (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
3 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Meleksss (4,604 puan) tarafından soruldu

377,994 soru

11,314,035 cevap

34,753 kullanıcı

...