0 oy
154 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (75 puan) tarafından

Kızımda gelişim geriliği var doktor bazı tahliller yaptı sonuçlarına bakar mısınız kaç gündür bunları bekliyorum doktora en erken randevu 12de alabildik o zamanda kadar k

image

image

image

image

image

image

image

afayı yicem 

4 Cevaplar

+1 oy
(19 puan) tarafından
Wbc yüksek enfeksyon var diye biliyorum B12 çok az düşük onun haricinde iyi görünüyor ama şeker sınırda çocukta 110 çıkmış çünkü 
-Reklam-
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla çocuğunda biraz beslenme yetersizliği ve D vitamini düşüklüğü var onun dışında çok bir sıkıntı yok gibi fazla abur cubur meyve vesaire yiyip bir de fazla mı süt içiyor? Daha protein ağırlıklı beslemeye çalış.
(75 puan) tarafından
Genel olarak herseyi vermeye çalışıyorum hepsinden çok az yiyor abur cuburq engel olamıyorum bari onunla doysun kafasındayım artık yesin büyüsün değilde sadece karnı doysun diyorum
(2,097 puan) tarafından
İşte çocuklarda gelişim geriliğinin en büyük sebebi o bakış açın. Kesinlikle kısır bir döngüye sokuyor abur cubur olan iştahı da iyice kesiyor. Böylece ortaya sık hastalanan bağışıklığı düşük ve yeterince gelişemeyen bir çocuk çıkıyor
(75 puan) tarafından
Canım hiç süt vermiyorum çünkü alerji yapıyor ama abur cubur çok iyiyir bunu hangi değerlerinden anladın
(75 puan) tarafından
Bazen hiç vermiyorum belki yemek yer diye ama iki gün yemese bana misin demiyor hiç mi açılmaz yemez hiç açlık hissetmiyor
(2,097 puan) tarafından
Çocuklarda en sık iştahsızlığa ve beslenme yetersizliğine sebep olan şey abur cubur ve aşırı süt tüketimi. Yani iki gün abur cuburu unutmak için yeterli bir süre değil ne yazık ki dirayetli olman maksimum haftada iki kez abur cubur günü yapman lazım. Birlikte alışverişe çıkın birlikte yemek pişirin seveceği farklı şekilli tabaklar al tabağı birlikte hazırlayın porsiyonlarını çok çok küçük gerekirse birer kaşık koyarak başla bitirdikçe mutlu olsun. Bunu hem mesleğim olduğu hem de benzer tecrübeleri yaşadığım için söylüyorum abur cuburu hayatından çıkarmadan/en azından ciddi kısıtlamadan maalesef bu iş çözülmez
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kafayı yiyecek kadar birşey yok ki enfeksiyonu var biraz B12 si düşük herşeyi gayet normal 
(75 puan) tarafından
Hiç büyümüyor yaşıtlarına göre çok küçük hiç büyümüyor
(13,202 puan) tarafından
Sizler minyon musunuz?
0 oy
(48,695 puan) tarafından
b12 ve kan dusuk konusmayla alakasi olacagini sanmiyorum
(75 puan) tarafından
Gelişmesine engel birsey yok değil mi canım
(48,695 puan) tarafından
erken mi doğdu
(75 puan) tarafından
38 haftalık 3 buçuk kilo doğdu şimdi 3 yaşında 13 kilo boyu 85 santim
(48,695 puan) tarafından
minyondur o zaman

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 89 göst.
20 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde G.ll0 (1,542 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
2 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nimet34 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu

380,180 soru

11,381,516 cevap

34,874 kullanıcı

...