0 oy
660 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde tarafından
7 -8 yıllık kapalıyim çok çok içimden gelerek kapandım ailem kapanmami istemiyodu ama ben kapandım çok güzel gidiyordu ama bir iki yıldır o kadar bunalmışımki bahceye çıksam yazma takınca bile ağır geliyor halbuki bu ben değilim ben çok dinine bağlı biriydim şeytan çok vesvese veriyor yani açılmam ama çok ağır geliyor artık eşarp hep Allah i düşünüyorum affet diye dua ediyorum ama vicdanım sızlıyor çok karmaşık bı durum icerisindeyim. Mesela bir yere gidecem hazırlanıyorum en son şal takmak kalıyor açık saçıma bakıyorum çok guzel geliyor bana hemen tövbe ediyorum şeytana uymamak için . Geçenlerde düğüne gittik çok güzel elbise giydim üzerine açık sac denedim o kadar güzel oldu eşarp taktım düğünde sürekli düzeltiyordum açık saçlılara baktım o kadar rahatlarki Allah beni affeder mi böyle bir düşüncem olduğu için hiç kimseye söylemedim böyle bişey ilk defa size yazıyorum içimden çıkarmak istedim 

17 Cevaplar

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Evde açık gez maç saçı baskalalrina gostermekse aç zaten 
tarafından
Anlamadım yorumunu
(6,671 puan) tarafından
Saçın açık gormek istersen evde aç gez yok baskalarina gostermek se kasıt aç zaten
tarafından
Aslında başkalarına göstermek değil sadece eşarpla rahat değilim yoksa millete güzel gorunmek değil asıl amacim
(6,671 puan) tarafından
O açıdan dusunmuceksin işte bu bı gorev zorlukları var Allah için buna katlanmalisin
-Reklam-
0 oy
(2,451 puan) tarafından
Şeytana uyma....
tarafından
Bazen düşünüyorum bu hayat herşey gelip geçici bı heves için neden öbür dünyamı yakayim
0 oy
tarafından
Evde giy süslen sürekli açık elbiseler makyaj saçını yap belki bu şekilde hevesin gitmiş olur biraz daha
tarafından
Evin içinde kaynım var diye açık saçık gezemiyorum mesela tek yaşasam eşimle o zaman içimden çıkarırdim eşime karşı öyle giyinsem zaten yeter bana yinede
tarafından
O zaman bişey diyemiycem canım yanında biri oldu mu herşey kısıtlanıyor
(3,244 puan) tarafından
Eşine söyle evde rahat olmak istiyorum de. Kaynının geliş gidiş saatleri belli olsun . Hiç diğilse o saatlerde rahat et.
0 oy
(7,650 puan) tarafından
Kendinde demissin şeytan vesvese verior die kapalilarin kiyafetleri cok pahali bende kapanmak isdiorum ama isdedigim tarzda olan kiyafetler 300 400 cok hanim hanimcik geliorlar bana 
tarafından
Evet çok pahalı malesef kiyafetleri
(812 puan) tarafından
O kıyafetleri 1 kere alıyorlar enfazla 3 kere ama diğer türlü her yere girerken başka kıyafete de para veriyoruz yani öyle daha pahalı
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor canım.

Düşüncelerin yüzünden günaha girmiyorsun çünkü şeytana uyup acilmamissin.

Allah içine ferahlık versin bol bol inşirah oku.
tarafından
Amin canım çok çok sağol
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor canım  demekki dinine baya bağlı birisinki sürekli vesvese veriyor sana 
tarafından
Evet sürekli ölüm aklimda çok çok düşünüyorum ahireti kabiri etrafımızda sürekli birileri ölüyor gencecik insanlar ölüyor dile kolay yani diyoruz ölmüş acaba biz ölsek ne yapacaz
(6,512 puan) tarafından
Bende açık halimi çok beğenirim canım ama seninde dediğin gibi bu dünyanın bı sonu var
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bende sonradan kapandım ama ben rahatsız da olsam böyle biseyi hemen aklımdan silerim başka bişey düşünürüm. Erkek zihniyetini tanıdıkça ise hiç açıklara özenmiyorum açıkçası. 
tarafından
Ben elbise olarak açık gezmeyi zaten sevmiyorum sadece eşarp sürekli düzelt falan artık yoruyor beni ama yinede şeytana uymiyacam
0 oy
(15,709 puan) tarafından

Şöyle düşün bu dünya geçici ahiret önemli buı dunyada ne yaparsan yap hepsinin bir bir  sorulacak ve cehennem atesini düşün :( şeytana fırsat verme estağfurullah getir tükür yüzüne bismillah çek unutma güzelliğin hiç bir önemi yok ne yaparsak onu ölünce goturecegiz kendimizle rabbim bizlere merhamet eylesin 

tarafından
Çok sağol böyle yorumlar görünce içim ferahliyor
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Evde al hevesini, bi süre mecbur kalmadıkça dışarı çıkma, geçici bi durum bence. 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Ben de kendi isteğimle sonradan tesettüre girdim. Yorumunuzda gördüm, kayniniz sizde olduğu için evde de kapalı duruyormussunuz. Ben bununla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bize misafir gelince çok daralıyorum, gittikleri gibi hemen başımı açıyorum. Yani evde de kapalı olmak sizi çok yorar. 
tarafından
Evet valla özellikle kaynım konusunda çok daraliyorum mesela kendi evim olsa çok rahat olurum dışarı çıkınca eşarp taksam pek farketmez ama evdede sürekli uzun kollu eşarplı o yüzden psikolojikmen yorulmusum
0 oy
tarafından
Bende kapalıyım ama evde istediğim gibi yapıyorum saçımı. Giyiniyorum. 

Duzlestiriyirum kiviriyorum. Makyaj yapıyorum vs. O yüzden dışarı çıkarken hiç aciklara ozenmedim. Zaten evde eşime yaoiyorum. 

Hemde kapalı olmak bence büyük kolaylik. Eskiden her sabah saatlerce saçımı yapmaya ugrasirdim. Birde takintiliyim öyle millet gibi saçını bağla çok asla yapamıyordum. İlla modelli saç ile cikiyordum
0 oy
tarafından
Valla bende çok pişmamım ama çok dindar değilim açıkcası imam hatipe giderken öyle bir akılla kapandım pişmanım eşim diyo beni boşa öyle açıl zaten kendimi kapalı çok çirkin ve çok koca karı gibi hissediyorum 30 yaşında bazen böyle magaza çalışanları oluyo abla diyolar bana çok üzülüyorum bende daha 24  yaşındayım valla imkanım olsa açılırım hiç mutlu degilim çünkü
(6,221 puan) tarafından
Allahin emri için yaşlı duruyorum çirkin duruyorum deyip örtüyü böyle lanse etmen de bilemedim doğrusu
Zaten böyle düşündüğün de kapalı olmamın bir faydası olmayacak gibime geliyor
Ve dindar değilim ne demek çok saçma cok
(2,688 puan) tarafından
Şöyle düşün mezarın altına girene kadar bu dünyada hicbirsey bizi tamamen mutlu etmeyecek. Taa ki öleceğiz eyvah diyeceğiz dünyada daha çok yaşasaydim Allah'a daha iyi kulluk yapsaydım
Gençliğim boşa gitti vaktini öldürdüm.
Açılamadim diye kahroldum hep ama ahiret var imiş ben düşünemedim  diyeceğiz.. evet kendi nefsime de diyorum elindekini sukret Allah'a her gün bir adım daha at daha fazla şey kat kendine onun katında kıymetlisin çünkü . Nefsinin dediğini yaptığında insanlar için yaşadığında asla mutlu olamayacaksin. . sevgiler..
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Isteyen linclesin istedigini soylesin ama dusuncem şu, ki zaten sadece sana gore demiyorum kendim de dahil herkes icin dunya heveslerine aldanip şeytanın vesvesesine uyup ebedi cenneti elimizin tersiyle itmeyelim. Amac basi kapatmak degil tesettur sadece esarp ortmekle olmuyo bunun farzlari var nasil giyinmelisin nasil ortunmelisin vs elimden geldigince uymaya calisiyorum sende dunya hevesi icin ebedi guzel bi yasami kaybetme
0 oy
(692 puan) tarafından
Yapma canım şeytan vesvese yapıyor sana akıl vermiş gibi olmuyumda  bende eskiden öyle oluyordum acıksam saçlarimi  savurup gezsem  ama o fikirden vazgeçtim Allah a sığındım şimdi rüyamda açıldığını görüyorum ağlıyorum asla açılmam
0 oy
tarafından
Şeytan ve nefis ASLA peşimizi bırakmayacak.

İnşallah onlara uymazsin güzel kardeşim. 

Bu dünya da bize ağır gelen şeylerin ahirette çok güzel bir karşılığı var, Allah bunu bize ayetlerle vaad ediyor ☺️

Altlarından ırmaklar akan cennet bahçeleri nasip olacak inşallah. Burası gelip geçici Rabbim ahirette bizi cennetle müjdelenenlerden eylesin ❤️
0 oy
(590 puan) tarafından
Canım seytan vesvese veriyo aa bak açık saçın daha güzel oldu falan diye ne güzel kapanmissin aklına öyle şeyler getirme
0 oy
(626 puan) tarafından
bende kapanmak istiyorum ama kapalı olup dar giyenlerden olmak istemiyorum tam tessettürlü olmak istiyorum ama kıaiyafetleri o kadar pahalı ki dolap yenilemek külfet resmen fRabbim sana da bana da yardım etsin canım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 810 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fatmacelik01 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 551 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 170 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda34 (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 103 göst.