0 oy
680 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
Kizlar hamileyim 7 aylık kaynanam kayinpederden boşanıp buraya bizim yanımıza yerlesicekmis eşim 15 gün sonra gidip alicak kaynanayi ogluda bekar kizida var oğlu 18 yaşında kız da üniversite okuyor ben istemiyorum onlarla yaşamak ev kaynanagilin eşinden eziyet görüyor hep eşimde masrafların hepsini yükleniyor ben ayrı ev açamam diyor sizce ben mi haksizlik ediyorum burada yoksa onlarda mi var bı sıkıntı evlenmeden öncede kesinlikle kaynanagil ile yaşamam dediydim eşime ama durumlar bu şekilde değişti diyor yapacağım bişey yok diyor ailemde sesini çıkartma otur oturduğun yerde diyolar sahip cikmiyilar ne yapicam

20 Cevaplar

+4 oy
(1,314 puan) tarafından
Ev kaynananinmis kimin evine kimi almıyorsun diyebilir kaynanan iyiyse bence durulabilir
(1,314 puan) tarafından
Valla kaynanan en sonunda yeter demiş olabilir ne çektiğini bilemezsin dediğim iş kocanda bitiyor burda kadına bosaniyorsun diye kizamazsin colugunu çocuğunu büyütmüş bu saatten sonra dayak yemek onunda zoruna gider ben kaynanani haklı goruyorum
(113 puan) tarafından
Canım genckende kaynanain durumu iyiymiş evi varmış köydeki oturduğu evde kendisinin adamı def edemiyor başından buraya geliyor 3 katlı evi var orda 3 de dayalı döşeli kimsede yok öyle bı ev bı burayada gelse doğumdan sonra gelse keşke onu demek istiyorum
(113 puan) tarafından
Haksizlikmi ediyorum eşime sizce
(1,314 puan) tarafından
Eşine haksızlık değil eşin yapacak ayrı eve o çıkacak eşinin düşünmesi lazım diyorum kaynananın değil kadın kendine ait olan yere geliyor istediği evde kalır o onun isteği
(113 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim canim
-Reklam-
+1 oy
(6,516 puan) tarafından
Allah kurtarsın bacım sjsjsjs zor işin valla 
(113 puan) tarafından
Amin bacım
0 oy
(12,488 puan) tarafından
Kocaman oğlu var çalışıp baksın annesine kızıda mesleğini alınca destek olur gül gibi yaşayıp giderler işte 
(113 puan) tarafından
Şimdi plan ediyolar kendi kendileri beraber çalışırız para biriktirip bı iş kurarız felan filan deli olucam canım ya hamile hamile nasıl cekicem bilemiyorum
(12,488 puan) tarafından
O işler öyle olmuyor işte  ne kadar iyi anlaşırsan anlaş ev ev üstüne olmuyor illaki problemler çıkıyor yeni bebeğin olacak çok zorlanırsın kaynana tek olsa hadi neyse kaynın var görümcen var
Eşinle ciddi ciddi olacakları konuş
(113 puan) tarafından
Tek olsa sorun etmem zaten benim sıkıntım şu dönemde gelmeleri yazın gelseler Gine sesim cikmiycak ama doğumum olcak genç erkek hicmi odamdan cikmiycam dışarı
(337 puan) tarafından
Canım ben de senin gibi evim ayrıydi kaynanam iki bekar oğlunu aldı geldi yanıma ev benim yok ne kendi odalarına sobalar kurdular benim odamda soba yok çok üzüldüm düşündüm ağladım . Kalk iş yap hiç işim bitmedi hep ayakta kaldım misafirler bulaşıklar hiç rahat edemedim uzuntuden ve çok iş yapmaktan bebeğimi kaybettim .
(113 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım  ah bu Kaynanalar
0 oy
(285 puan) tarafından
Çocukları varmış yalnız kendi olsa neyse.. 18yaş erkek tam deli çağı. Bilemiyorum yani eşinin daha iyi düşünmesi lazım. Mantıksız geldi bana
(113 puan) tarafından
Daha cocukmus aklı ne kesicekmis ben Gine dedim doğumum geçsin öyle gelsinler ben bu halimle oğlanla evde ne edicem bilemiyorum
(285 puan) tarafından
Çocuk dediğin eline çocuk verir kusura bakmada.. En deli çağı ya benm 2 erkek kardeşim var şmdi büyüdüler tamam ama 15yasında başlıyor 20yasına kadar devam edyor delilikleri 25yasına kadar sürüyor hatta. Kolay değil gerçekten ben ablaları oldugum halde çok kavga ederdik güçlüyüm güçlendm dye dövmeye kalkardı büyük kardeşim, ben büyüdüm dye bana karısırdı herşeyime şuraya gitme gelme öyle yapma böle yapma.. Belki sana saygısı olur ama eşinle aranı açacak konular olablir. Yengem bunu yaptı şunu yaptı dyeblir eşine bilemyorum. Kızda aynı şekil kolay değil ya çok zor gerçekten çok büyük bir kargaşanlık olur evin içinde. Yapmasın öyle bşey
(113 puan) tarafından
Aynen canım bakicaz artık konusucam eşimle teşekkür ederim
0 oy
(2,003 puan) tarafından
Ay ben asla.kabul.etmem hani desen hastadir mecburdur falan neysede ama devamli.yasamasi olmaz 
(113 puan) tarafından
Bı ömür boyu çekmek zorundayim gibi konuşuyor kaynana birde temiz olsa valla sorun etmicem ama pisler temizlik etmez yemek etmez hiç biseye elini sürmez off bilmiyorum esimlede kavgaliyiz bu konu yüzüne
(2,003 puan) tarafından
Ya sonucta mecbur deiliz evlendik diye kaynanaya bakmaya ve rahat rahat takilmak varken simdi gelse hic rahat olmazsn devamli gozu üstünde olur keske esin anlasa
(113 puan) tarafından
Aynen canım hayırlısı herşeyin artık konusucam bakicaz artık
0 oy
tarafından
Sen evden çık maaşı varsa yada oğlu varms onlar geçinir 
(113 puan) tarafından
Oğlu çalışmıyor şimdi eşimde tek başıma nasil yetiştiren diyor kiralar pahalı bebek dogucak diyor yani masraf altında ezilmekten korkuyor
tarafından
Valaha herkz kirada ilk eşin olmycak istmiyosan cikarsn yada kabul edrsn
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ev onunmuş canım pek söz hakkın yok gibi ev onun olmasa hayır istemiyorum derdin alıştırma karıştırma işine gücüne yada empati yap kendi annen yerine koy devam et 
(113 puan) tarafından
Canım kaynana iyi ama bu dönemde istemiyorum evi hamile hamile tek bı başıma tertemiz ettim koltuklara varasiya kadar ellerimde sildim tek başıma ama temiz değiller pisler 3 4 ayda bir banyo ediyolar ben bunları bu dönemde evimde istemiyorum doğum edicem birde lohusa nasıl olucak
(6,441 puan) tarafından
Haklısın canım benim ama eşin anlamıyor demk ki bunu koltuklara örtü çek sürekli dile getir o evin hanımı sensin sen ne dersen o onu öğrensinler misafir sİz değil onlar gerçi tek kaynana olsa yine iyi 2 çoçukta var eşinle tekrar tekrar konuş ailenede sinir oldum aynı babam sus otur ne ya
(113 puan) tarafından
Kayinpederler sayesinde oldu evlilik arkadaşlar idi görücü usulü
(6,441 puan) tarafından
Al işte hakkında hayırlısı kuzu
(113 puan) tarafından
Sağol canim
0 oy
(7,671 puan) tarafından
Evimden taşının ben oturacam diyebilir inada binerse
(113 puan) tarafından
Bindi zaten canım kaynanain haberi yok ama eşimle konusmuyoruz şuan
0 oy
tarafından
Yani badta onların evinde yaşamaya baslayinca yarın birgün çıkıp gelmelerini göze almış oluyorsun. Keşke en başta başka eve ciksaydiniz. Ha edin cikamiyorsa da evlenmeyecekti. Bişey desen bedava bizim evde duruyordu biz gelince yük olduk dicekler. Ya da esin tarafindan düşün. O evde şiddet varsa eşin yaşananları biliyordur. Bırakamaz annesini de kardeşlerini de..ama senin için iş çok kötü. İnşallah başka eve cikarsiniz
(113 puan) tarafından
Doğum isim olmasa Gine bukadar sıkıntı etmicem kendime lohusa halimle genç bı oğlan evde temiz değiller bu düşünce beni yiyip bitiriyor
tarafından
Yahu ne alaka ki hamile olmasan bile. Ev ev üstünde olmaz. Her iş sana kalacak . Lohusalık bitince. Tüm masrafı da esin yaoacakmis . Birini okut birinin cep harçlığını köy. Kaynanana para ver. Çocuğunuza sana eve derken. Çok masraf. Esin de bı sure sonra anlar yetismeyecej hiç bisey
(113 puan) tarafından
Valla canım bunalttı iyice
tarafından
Bnce hiç masraf olmasın diye kısma kendini..alsın cocuguna da para kalmasın. Onlar biraz da keyif yapacaz diye geliyordur
(113 puan) tarafından
İnşallah öyledir canım
0 oy
(817 puan) tarafından
Cabım ya bende nefret ediyordum kaynanamdan başlarda gükse bile batardı doğumda gelmişti yardıma gitsin istedim ama oğlum oldu benimde empati yapabiliyorum artık sonuçta o kocamın annesi benim annem benim için ne ise onun içinde annesi o senin annen aynı durumda olsa sen kabul etmezmiydin. Şimdi oğlum 2 yaşında kaynanam gelsin istiyorum kalsın istediği kadar bana da destek olur istiyırum torununu çok sevsin istiyorum ki ben kucağına alsın bile istemezdim zamanla insanın düşünceleri değişiyor biraz empati yap kaynana olduğunu ve böyle bişeyin başına geldiğini oğlunun evine gittiğini düşün o zaman daha kolay oluyor anlamak
(113 puan) tarafından
Canım kaynana iyi ama çocuğuma bakmaz kızının çocuklarını hep tersliyor kesin sesinizi diye bağırıyor çocuklara yarın bı gün gelse benim çocuğumu da öyle olcak birşeye elini surmicek daha bana iş koşuyor gelmeden
(817 puan) tarafından
Ooo o zaman eşin nasıl biri bilmiyorum ama kendini ezdirme sen şuan naparsan yap kaynanan gelecek sanırım. O yüzden eşinin senin yanında olmasını arkanda durmasını sağla saygısızlık yapma kaynanana ama eşini yanına al çocuğunuda ezdirme sakın
(113 puan) tarafından
Eşim beni otarafa ezdirtmiyor Allah var ne desem ne istesem alır getirir bırak diyor pis olsada ev dökülsün yıpratma kendini diyor hatta ama beni üzen şey eşim nekadarda dese ki ev temizliği bana yemekler bana her şey bana bakicak sonuçta
(817 puan) tarafından
Sen yine rutinini yap canım üzülme nasılsa kendinize yemek yapıyorsun 1 tabak fazla olsun 2 çamaşır fazla olsun o gün temizlemek istemiyorsan da temizleme stres yapma kendine boşuna üzülme sadece dediğim gibi kaynananın seni sindirmesine seni ezmesine karışmasına izin verme
(113 puan) tarafından
Anladım canım sagol
0 oy
tarafından
Valla ben oturmam öyle biriyle evimi ayırır kiraya çıkarım gerekirse kavga çıkartırım ama oturmam asla ev üstüne ev olmaz 
(113 puan) tarafından
Bebeğime kim bakicak canım dusunmuyor değilim daha bebek nasıl çalışıp nasıl edicen ailemde destek çıkmıyor sana
tarafından
Bebeğine sen bakacaksın canım esinde çalışacak
(113 puan) tarafından
Eşim çıkamam diyo işte csnim annesigilin bı geliri yok hem onlar hem siz olmaz diyor hayırlısı artik
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Siz kiraya çıkın kayınvaliden gelsin evine otursun bence. En mantıklı bu görünüyor.
(113 puan) tarafından
Kaynanain geliri yok canım mecbur eşim bakicak onlarada
(7,118 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Canim ev zaten kaynananın.eger istemiyorsan siz kiraya çıkın,durumunuz yoksada oturcan mecbur 
(113 puan) tarafından
Ben evlenmeden önce söyledim ama oturmam etmem felan diye şimdi niye böyle ediyorlarsa anlamış değilim canım hamile olmasam Gine bı nebze çekilir ama 1 2 ay sonra doğumum olucak nasıl olcak evde genç erkek
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun inşallah bende olsam istemem bir süre kabul ederim elbette bence sisin durumda yapılması gereken birkaç ay oglu iş bulup düzenini kurunca ev tutup sizden ayriliriz bir süre bizi idare edin demeleri gerek yerleşmeleri sacmalik
(113 puan) tarafından
Öyle demiyolar işte hep beraber diyolar saçmalık tamamıyla
0 oy
(21 puan) tarafından
Bakıyorum da hiç güzel öneride bulunan yok nedense ya. İleri de biz de kaynana olcaz dünyanin ne getireceğini hiç bir zaman bilemeyiz. Allah korusun ileri de eşine bişi olmuş olsa onlar da sana sahip çıkar. Niye Boyle düşünüyosunuz anlamıyorum. Ben kaynana kayinbaba ve iki tane biri 18 biri 26 yaşında bekar kaynimla bir evde duruyorum. Eşim askeri personel hiç yanımda deil. Onun yokluğunda kayinbabam sahip çıkıyo ve eşimden bile çok koruyup kolluyo. Zatn eşim koruyup kolluyo seviyo ediyo ama bı de bunlara emanetim dha çok üzerime titriyolar. Hamileyim 9 aylık kaynanam kesinlikle hiç bı işe elimi sürdürmez. Ben de gücüm yettiğince yardım etmeye çalışırımm. Her şey karşılıklı iyilik yapın ki iyilik görün. Tabi istisna olan durumlar var siz ne kadar iyi olursanız olun kötülükle yaklaşan da var ama bu devirde çok nadir bana göre yani. Lutfn kötü yaklaşmayın bugünün yarını da var dünya hali başımıza ne geleceği belli olmaz. Allah korusun eşine bişi olmuş olsa sakatlansa işsiz güçsüz kalsa yine onlar kol kanat gerer size. Bu benm kendi naçizane düşüncem. Herkesin doğrusu farklı tabi
(113 puan) tarafından
Canım benim kaynana farklı işte biraz hiç bir iş etmez etmesinde istemiyorum ben hizmetimi ederim ama pisler örnek mandalina meyve felan yiyorlar kabuklar koltuklarda sakız cigniyorlar kabuklarını halılara atiyolar bı sofra yiyilar günlerce tezgahta bekliyor ve ben hamileyim uğraşamam gerçekten son aylar ağrılarım arttı evimi tek başıma temizledim ettim her yerini ama geldiklerinde hemen hafta sürmez kirlencek
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Senin yerine olsam kiraya giderim yine beraber oturmam 
0 oy
tarafından
Kocanın yaptığı yanlış annesi 30 senedir evli babasi ne yapmış dövmüş mu ne tür şiddeti var az buçuk bilir eğer duzelebilecek şeylerde aralarını yapın o kadına da adama da yazık sana gelince tabiki de birlikte yaşamama hakkın var ama insan da zor zamaninda ailesine bakamayacaksa gitsin ölsun aynı şey senin annenin başına gelseydi atar mıydın basindan sen şimdi onların zor zamaninda yanlarinda ol emin ol Allah işini gücünü rast getirir
(113 puan) tarafından
Canım köydeki evleride kaynanamın 3 katlı dayalı döşeli ordan niye şimdi çıkıp geliyor ki aç degil açıkta değil kayinbabayi göndermiyor evden buryaa geliyor
0 oy
tarafından
Ev kaynananın artı kocasından eziyet görüyor oğlu 18yasında kız üniversite okuyor birinin yanında kalacaksa bu sana düşer üç günlük dünya ben sesimi çıkarmazdım benimde kaynanam alt katımda oturuyo yalnız sabah 6da inerim akşama kdr beraberiz arkadas gibi bana
(113 puan) tarafından
Canım köydeki ev kaynanamın ve artı köyde şartları çok çok iyi niye şimdi bu hamile halimle çıkıp geliyor ki
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Şartlar değişti diye birşey yokki canım. 3-5 ay değil ömür boyu birlik oturmakdan bahsediyorlar bende olsam kabul etmezdim. Ev kaynaninsa siz kiraya çıkın o zaman. Yada normalde olması gereken kayınbaban gitsin kendine ev açsın. Kaynana o kadar yıl kahrını çektin kaç tane evlat verdin sen niye kendi düzenini bozuyorsun o gitsin kendine evden sen niye gidiyorsun falan gibi konuşa bilirsin. 
(113 puan) tarafından
Söylüyorum zaten kaldıkları evde kendilerinin 3 katlı ev canım dayalı döşeli herseyleri var köyde bilemiyorum
0 oy
tarafından
İyide kadın zor durumda kalmış üstelik evde onunmuş o zaman kiraya çıkın kadın evinde otursun 

Bide şu yönden düşün ailen sana sahip çıkmıyor diye kızıyorsun ee kocanda kaynananın ailesi napsın yüzmü çevirsin ailesine 
(113 puan) tarafından
Canım hamileyim artı geldiklerinde hiç bı iş etmicekler titiz değiller ben lohusa halimle o halimle nasıl ugrasicam bu dönemde

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 578 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 213 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde busra.b (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 222 göst.
0 oy
2 cevap 66 göst.

378,804 soru