+1 oy
717 göst.
Diğer kategorisinde (5,391 puan) tarafından
Gerçekten bune yaa dün alışveriş yapalım bimde dedik çnkü evde bişey kalmamıştı gttik temizlik ürünleri olarak hiç bişey almadık sadce kıza bir bez aldık meyve sebze zaten almadık kahvaltı olarak da küçücuk bir reçel cukalata peynir almışız sadece gıda aldk salça tavuk yoğurt yumurta makrana vs yemin ederim iki poşet bile dolmadi aboo 900 tutu Allahin cezlaaru salça teneke olandan 10 TL degilmiydi 38 40 olmuş fişe bakıyorum herşey 60 70 80 Allah cezalarını versin ne aldığımizda  blmiyorum vala dolab dolmadi bile calisamayanlar alamayanlar kesin millet aç yatıyor yazıklar olsun nye denetleme yapmıyorlar önüne geçilmiyor yıldık artık yaa Allah kabul etmesin 

21 Cevaplar

+4 oy
(2,291 puan) tarafından
Bu kadar günaha ve israfa 1 lokma ekmek buldugumuza şükür etmeli
tarafından
Gerçek mi diyorsun? Her halimize çok şükür ama kadın burda herşeyin ederinden fazla pahalı olmasindan bahsediyor.
(5,391 puan) tarafından
Demeki kadının tuzu kuru fakir israf etmez Zengin şımarık lar israf eder onalra git şükret de şükür şükür Allaha şükrümuz oldu vala aç yatalım cocugumuza bez alamayalim evimize ekmek alamayalim kira ödeyemeyecek duruma gelelim şükür dyelim emriniz olur sizin gbi zihniyetsizler yüzünden bu haldeyiz...
(10,429 puan) tarafından
Evet İsveç, Fransa, Hollanda Almanya vs zaten günahsız :) alay edecekseniz milletin rızkı üzerine etmeyin.
(3,758 puan) tarafından
Senin gibi yalancılara, intihar ediyorum deyip milleti kandırıp hakkına girenlere rağmen rabbim bir şeyler veriyor diye de şükür edelim mi?
(2,291 puan) tarafından
Fkolgun umrumda mısın?
-Reklam-
0 oy
(119,461 puan) tarafından
varya getirden falan kodla indirimden almaya cakis bak dun gece 5bucuk kilo omoyu 55mi 57 minne o fiyata aldim
tarafından
Tm esmam haberlesiriz
tarafından
Esmaaa migrosta içki satılıyor haberin var mi
(119,461 puan) tarafından
seymos aldimda anam uyumus bana bagirdi bide gece hece uykumu boldun uyuyamiyom simdi diye sjsjsjs azar yedim
tarafından
Ahahaha klasik anne.
Bizde abimlerle yazın memlekete beraber gittik. Gece anca eve gidebildik, bir daha geç gelmeyin bu saate kalmayın dedi kadın bize sjsjsjs
tarafından
Yok kız öyle değil. Gece geç saatte memlekete vardık. Oda uykudan uyandı diyo gece gelmeyin gündüz gelin bundan sonra sjsjsj
0 oy
tarafından
Herşey ateş pahası Allah yardımcımız olsun 

Getir ve trendyol indirimlerini kullanıyorum ben iyi oluyor 
(5,391 puan) tarafından
Esim de normalde getirden aliyri ama ben pek beğenmiyorum hep küçük biyutlar meyve sebze çürük koyiyorlar
tarafından
Vallah bizde arada meyve alıyoruz taze geliyor hiç denk gelmedim çürüğe
0 oy
(7,979 puan) tarafından
Öyle valla eve 2 aydır kaşar felan  alamadım bende hep ertelemek zorunda kaldık malesef 
(5,391 puan) tarafından
Kız vallahi öyle bnmm evimde menemen eksik olmazdı yumurta haslmasi et yapardım haftada iki defa şuan yuzunu goremiyiruz
(7,979 puan) tarafından
Ben geçen 15 li yumurta aldım şoktan 36.50 TL olmus o bile şok oldum daha ne deyim hiç biseyi alıp yiyemez olduk
(5,391 puan) tarafından
Bazı insanlarda şükredin dyor dengesiz çok var vala millet aç
(2,291 puan) tarafından
He açlıktan nefesiniz kokuyor :D kesin açsinizdir
(5,391 puan) tarafından
Evet senin kokmuyor organik besleniyor aç değilsekte gecinemiyiruz kısa ve öz
0 oy
tarafından
Valla bende teneke salca 32 okudum ya yanlis buyugunu gecmisler diyom eşime koy kucugun fiyati o diyoo ben şookkk
(5,391 puan) tarafından
Ben iki ay önce 75 almıştım gercektn sürekli zam yapyrolar ha
tarafından
Allah yardimcimiz olsun valla bende senin gibi koydeki insanlari dusunuyom ne yapiyolar valla en azindan bizim duzenli bir maaşimiz var onlarin oda yok
(5,391 puan) tarafından
Yemin ederim öyle bizim ev kira bide adam çıkın dyri
tarafından
Canım sen kendini düşün köyde herşey elinin altinda
tarafından
Yok valla öyle degil artik koydekiler ne yem alabiliyolar nede ot kiz ordada hayat zor
0 oy
tarafından
Getir bi mutluluk getir bi mutluluk hem uygun hem pratik gerçekten baya mantıklı bi alisveris:) tavsiye ederim
(5,391 puan) tarafından
İndirim kodu mu veryro eşim de önceden ordan alıyordu sylucem eyer indirim kodu falan varsa artık ordan alalım dye
tarafından
Evt hergun indirim var ben kendim numaramdan eşimin numarasından gorumcelerimin numarasından hep yapıyorum çok tavsiye ederim gerçekten baya karlı oluyor 60 tl alışveriş yap 30 tl öde ;)
(5,391 puan) tarafından
Kız ama meyve sebze alınmaz bnce ordan hep çürük geliyri ondan
tarafından
Ben sebze alıyorum meyve daha hiç almadım pazardan alıyoruz gerisi hepsi getir karpuz falan aldık baya güzel geldi
(5,391 puan) tarafından
Sağol canım bizde dyer aya öyle yapalım
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Geçen Bi marketten 830 gram salçayı 30 tl ye aldım en ucuzuda o eşim diyo ki pahalı almışsın bimde ucuzdur diyo dedim heryer artık boyle
(5,391 puan) tarafından
Kız bin a 101 hepsi aynı ateş pahası
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Bugün eşim 2 tavuk göğsü 

2 salça 

1 helva 

1 peynir 

1 pekmez 

1 koli yumurta 

Kabartma tozu 

Vanilya 

Kuru maya 

4 kakaolu süt çocuklar için 

3 kilo patates 

3 kilo soğan 

Bir kaç tane sigara 

Ayrı yerden de 25 kilo un almış bir milyar para gitti diyor ortada da bişey yok 
(5,391 puan) tarafından
He vala ne temizlik malzemeleri nede meyve sebze sadce acil olanlar bizde öyle aldk yani şok oldum bende bu ne ya
(6,233 puan) tarafından
Valla bizde öyle yetişmiyor ki birini alsan diğeri kalıyor:(
(5,391 puan) tarafından
Yemin ederim bzdede öyle daha meyve sebze hiç bişey almadık patates bitti bı taraftan
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Valla markamete gitmeye korkar oldum hic uygun birsey yokki herşey cok pahalı 
(5,391 puan) tarafından
Vallahi önünden geçilmiyor ne aldimi da blmiyorum ha
(2,474 puan) tarafından
Haklisin verdiğin paraya göre evde yemeğe birseyde olmuyo allah yardımcımız olsun
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Amin amin amin bugün 3 parca elbise kendime 1 pijama çocukla ra çorap aldım 10 çift 850 tuttu ben sok ya kızıma külot alayım dedim 3 parça 80 tl ne demek ya
(5,391 puan) tarafından
Ayy oha bir parça çamaşır yaa vala ben de geçen aylarda iç camasuru tanaesu 25 e almism
0 oy
tarafından
Kizma demin bez mama bide kaşık maması siprs verdm Allah inandrsn 1750 tutu 

Kış geldi ilk kışı kıyafet alınacak

Markt 2 bin veryorz ay sonuna birşey kalmıyor 
(5,391 puan) tarafından
Ay cnm benm bende şükrediyorum dyrium Allah'tan kızımı emzsrdidm mamalar aşırı pahalı  Allah alanlara yardım etsin biz doğru düzgün yemiyoruz meyve deb kış yumurta dan kıs derken vutaminsz de kaliyoruz
tarafından
Öyle canm 6 aylık 6ayda hicsn koyden süt yollar kaynnmm linc eden gelir ama 1yasnda sut verilmz diye mecbur vercm
(5,391 puan) tarafından
Valahi çok zor bnm kizda iki yaşında süt icmedi hiç bazen aç yatiyiruz vala Allah yardım etsin
0 oy
tarafından
Bu duruma getirenler utansın halkı fakirlestirip manda yogurduna kestane balı koyanlar utansın...
(5,391 puan) tarafından
He vala organik besleniyorlar bizde kısmaktan vutaminsz kaldik
0 oy
tarafından
1 ay önce salça 15 tldi şu an 30 tlye aldım..bugün bime ben de gittim 5li yufka rafta 10 tl yazıyor kasadan geçti 25 tl olarak .sonra bir çalışan fiyata baktırdı 19 tl dedi hangisi doğru.ben de iade ettim paramı aldım
(5,391 puan) tarafından
İyi yptn bunları kazikliyir insani
0 oy
(1,257 puan) tarafından
O kadar haklısın kii Ne olacak böyle bilmiyorum 
(5,391 puan) tarafından
Vallahi 900 New yaa ben çok iyi hatırlıyorum 2018 de kasiyerdim adam geldi iki alışveriş arabayı tıka basa doldurdu 300 tutu ayy smdi bırak yarım  poşet bile dolmadan bir milyara yakın para gdyir
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Hep getirden alıyordum ilk çıktığında vs ama duyuldukca o da fiyatları uçurdu. Herurunde değil ama bazılarında denk geliyorum dışarıdan daha pahalı fiyat yaziyolar sonra kuponla güya indirim yapıyorlar halbuki normal market fiyatina denk geliyor. Ben ordan her ürünü almıyorum kontrol edip işime geleni alıyorum. Geçen mesela 4 tane lt su aldım bide Dalin sıvı deterjan aldım 1,5lt hepsi normalde 120 kusur bişey tutmuştu kuponla 80e aldım mesela markete gitsem 80tl ile hem Dalin deterjan hemde 20 lt damacana su alamam.
(5,391 puan) tarafından
Vala evte onalrda uçmuş aynı fiyatlar hemn hemen
(3,151 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun çok zor bir çikolata yemek bile lüks olmuş canım cekiyor alamıyorum fuzuli diye
(5,391 puan) tarafından
He vala markete 5 TL'lik bişey bile bulamıyorsun vala bnm de canım ceikiyor pahalı dye alamıyorum
(3,151 puan) tarafından
Fakirin yemeği yumurta ekmekti o bile şuan 8tl ediyor yumurtanın tanesi 2 TL olmuş ekmek zaten 4 TL. İki yumurta kırıp yiyim desen her sabah sadece 8tl kahvaltı öğleni akşami Allah kerim. İnşallah feraha çıkarız yakın zamanda
0 oy
(455 puan) tarafından
Canım ben dün markette 1300 harcadım ama 10 poşet şey aldım temizlik malzemesinden tuttun gıda pirinç herşey salça 23 TL verdim bizim market var her yerde şubesi oraya gidebilirsin uygun
(5,391 puan) tarafından
Vala bilmiyorum ki bizim market dye burda hiç yok
(455 puan) tarafından
Sizin orası neresi hangi il
(5,391 puan) tarafından
İstanbul Pendik
(455 puan) tarafından
Pendik'te iki şubesi var Kurtköy ile Pendik marina bizim toptan market ismi her yerde şubesi var kurumsal bir firma
(5,391 puan) tarafından
Uzaktır yasa ben bska mahaledym
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Canım sukurculer gelir şimdi aman alabiliyorsun edebiliyorsun diyenler bir sene önce ya herşeyi alabiliyorlar simdi nerdeyse kuru ekmek yiycez diycem ama ekmek bile dört lira oldu sen düşün 
(5,391 puan) tarafından
Gelmiş zaten şükrümuz Allah'a vala kmse kusura bakmasın demeki imkanı var tuzu kuruki konuşuyor fakir fukara yi düşünen yok
(1,321 puan) tarafından
Aynen öyle valla
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Offf hemde ne biçim kız geçen üç tane bişey aldık 500 yaa zıkkım olsn ya
(5,391 puan) tarafından
Yazık vala sürekli artış oluyri yazıklar olsun
(1,975 puan) tarafından
Aynn vala
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Eşim diyor boşa kürek çekiyor gibi çalışıyorum. Emek boş yorgunluk boş. Karşılığı yok yani
(5,391 puan) tarafından
Vala çok haklı adam eşimde gece 9a kadr calisyri Pazar mesai yapyri yetmiyor vallahi billahi yetmiyr ay sonunu getiremiyiruz
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Geçen gün ben de öyle temel ihtiyaç aldım ki o dahepsi değil 2 polet anca oldu 700 tl verdim. Eskiden market arabası dolardı 200-300 tlye. 
(5,391 puan) tarafından
Vala ben kasiyerdim 2018 de iki araba full doldurduk 300 bilemedin 350 tutardı smdi bir poset dolmadan ne aldığında blmiyon bir milyara yakın para gdyir
(1,886 puan) tarafından
Çok doğru canım ay sonunda elde bir şey kalmıyor hiç para biriktiremiyoruz
(5,391 puan) tarafından
Vala bende biriktrmek istiyorum ev kira borç var hiç bişey yetmiyor
(1,886 puan) tarafından
Bizim de öyle canım kira faturalar yetiyor zaten

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 268 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Kaderakbas (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 364 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 442 göst.
31 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mutluyum (566 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 431 göst.
6 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,405 cevap

34,944 kullanıcı

...