0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde (10,975 puan) tarafından
Yani yedigimizden içtigimizden mi, yoksa cocuk mu yetiştiremiyoruz bilmiyorum. Bu gun ya allah diyerek cocuklarla avm ye gittim. Cocuklara kıslık almak zorundayım cunku. Yagmurlar basladı. Otobusle aramız 40 dk filan en yakın avm ile. Giderken oglanı bir sekilde oyaladım. 20 aylık. Ve asırı insan yabancılıyor. Birde sanırım arabaya binmekten korkuyor cunku taksi otobus vs neye. Binsek durmaz emmek vs ister. Donus te zaten huzursuzdu. Otobuse bindim. Otobusun yızde 90 ı genc cocuklar. 15 24 arası filan. Ayakta da 5kişi filan vardı genc. 20 aylık bebegim aglıyor bir taraftan kızım anne ben yoruldum oturmak istiyorum diyor bagıra bagıra. Bebeknarabası yanımda onca poset. Bir allahın kuluda kalkıp abla cocuklar suraya otursun demedi ya. Her firende gazda savrulduk. 3 kere kucagımda cocukla dusuyordum. Oglanı arabaya oturtmaya calıstıkca kriz gecirdi oturmadı. Kucagımdan inmedi. Aglarken sacımı basımı yoldu. Oturabilseydik bir yere oyalamak kolaydı. Eline birsey verip. Yani bu kadar mı vicdansız oldu bu yeni nesil. Şimdiki gelinlere laf ediyor kaynanalar gebe haliyle neden gdlip bana iş yapmadı diye. Bizim gelinlerimiz kafamıza tencere vuracak bu nasıl yemek yapmak diye bak görecrksinz. 

27 Cevaplar

+8 oy
(12,494 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Öyle deme ablası z kuşağı onlar

Kuşaklarına sıç.tıklarım
(4,988 puan) tarafından
Aynen bence şımarık,dinsiiz,saygısız,ahlaksız bir kuşak
tarafından
Z kuşağı diye diye hep götlerini kaldırdılar böyle böyle tepemize çıktılar
(10,975 puan) tarafından
Bunun kusaklada vallahi billahi dogum yılıyla da alakası yok. Anne babalar yapıyor boyle. Sen cocugunu sende bilet parası veriyorsun o da boa buldugunda kap sakın kalkma diye tembihlersen boyle olur
tarafından
Valla ne z kuşagiymiş bende z kuşagiyim ama asla z kuşağının z si bile yok bende o kadar diyeyim cidden aşırı terbiyesiz saygısız olmuşlar ve bu yorumu ayakta alkışlıyorum
(12,494 puan) tarafından
Aynen öyle kızlar sorsan geleceği onlar kurtaracak arsızlıklarına edepsizliklerine hal hareketlerine  bakmadan
-Reklam-
+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Sen daha dur o çok umut ettikleri z kuşağı okuyacak onların canlarına haberleri yok. Z kuşağından umutluyuz diye diye böyle nesil yetiştirdiler işte
(10,975 puan) tarafından
Ne umudu be. Gtlerini toparlamayı basaramayan akılları fikirleri cinsellik olan vicdansız ahlaksız bir nesil yetişti. Anaya babaya saygı dinleme sıfır. 15 yasında kızlar elde sigara bir elde koca telefon. Altlatında daracık sort üstte gögsleri orten birsey crop mu be diyorlar ondan. Bu mu umut
(25,224 puan) tarafından
Evet o zihniyete göre umut bu malesef :)
(10,975 puan) tarafından
Ahlaksız daşga gecmeyi cooluk sanan imansız bir nesil geliyor
+1 oy
(1,092 puan) tarafından
Yer vermeleri gerekirdi evet saygıdan ama mecbur değiller ve bacım kendi adıma konuşayım 19 yaşındayken köpekk gibi çalışıyordum 3 metro değiştirip eve gitmeye çalışıyordum yorgunluktan geberiyordum kimseye yer vermeye mecalim kalmiyordu bide böyle dusunmek lazım 
(10,975 puan) tarafından
Hepsi mi işten geliyordu bacım. Hadi biri ikisi. Hepsi mi?
0 oy
(5,364 puan) tarafından
Genelde yer veriyorlar çocuk olunca sen bütün vicdansızlarla aynı otobüse binmissin galiba. Benim kızda otobüse binince kusuyor bide
(10,975 puan) tarafından
Sanırım artık bicdansızlar kafilesi mi binmişti ne. Vallahi billahi ta inene kadar 40 dk yakta savrularak geldik o cocuk aglıya aglıya
0 oy
tarafından
Ya öğrenciler de çok yoruluyor gerçekten. Ama ben senin durumunda olsam musade edin diye kaldirirdim. Öğrencilik yıllarında senin gibi bayan gördüğüm zaman ayaktayken falan kaldırıyordum oturanın. Duymazliktan gelenleri bozuyordum bir rahatsızlığınız yoksa kalkın lütfen oturma önceliği onların var diye. 
(10,975 puan) tarafından
Canım pazar gunu ne okulu. Kakara kikiri anca gezmek.
tarafından
Ay doğru ya :)) valla hata etmişsin kaldıracaktın birini
(10,975 puan) tarafından
Bacım savruldum da bir kızla göz göze geldik sak diye kafasını yandaki oglanın omzuna koyup uyuma numarası yaptı göz göre göre. Burnuna da takmış bir halka. Aynı ayılar gibi. Eskiden ayılara takılırdı oradan halka gezdirmek kolay olsun diye
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Vala bnd 22 yaşındayım geçen ikiz bebekli bir abla bindi servise kucağımda çocukla kalkıp ben yer verdim bende 1 taneydi onda iki tane onu oturtum yerime aslında gençlikle alakai yok bununvicdan merhamet meselesi sadece :/ 
(10,975 puan) tarafından
Aynen oyle vicdan vicdan. Ama buna sebep veren ne yazıkkı bizleriz. Cocukalrımızı aklımızda özguvenli yetiştircez diye ahlaksız yaptık
(7,036 puan) tarafından
Malesef çocuklarım daha küçük Allah izin verirse önce Allah'ın merhametini ve vicdanını ogretecem çocuklarıma saygıyı sevgiyi asilmayacam inşallah ağaç yaşken eğilir çıkıp Tv'de baş bas bagiryorlar Z kusagida Z kuşağı diye batsın yere Z kuşağı 16 yaşında kızlar kuaförlerde gezip evli sevgilim ne zaman bosanacakk acaba diye sohbet ediyorlar
0 oy
(3,279 puan) tarafından
Evet bende mecbur tek çıktığımda bi Allahın kulu yardım etmiyor arabayla zor inip biniyorum 
(10,975 puan) tarafından
Kızmsavruluyorum da yandaki bir el etmiyor cekiliyor kucagımda bebek
0 oy
tarafından
Kusura bakma onlar küçük dusuncesiz olabilir sen rica etseydin biri bana yer verebilir mi deseydin yani ben İstanbul'dayım çocukla her bindiğimde yer vermek istiyorlar bebek arabası olduğu halde 
(10,975 puan) tarafından
Bacım demeye hal mi var.onu gectim biriyle göz göze geldikte yandami oglana kafasını koyup gözünü kapattı
tarafından
Yol boyu o çocukları helak etmişsin bence o çocukların hakkına en az o oturanlar kadar sen de giriyorsun ya çocuğun bir sarsintida sağa sola çarpsa sen isteyeceksin gerekirse grurunu ayaklar altına alacaksın evladın için
(6,233 puan) tarafından
Küçük mü kusura bakma da 15 yaşındaki bir nesli dönder bak bilmediği fesatlık yok ve ko.pek gibi de kapiyorlar
(10,975 puan) tarafından
Bacım ne gururu allah askına. Diyorum ya göz göze geldigim ya uyuma numarası ya arkasını dönüyor.
tarafından
Tamam sen ortaya şöyle 50 kişilik otobüsten biri yer verir
0 oy
(974 puan) tarafından
Kusaklarina sıçtıklarim aykırı olacaklar diye iyice edepsiz oldular Z kuşağı dediler alkışladılar salaklar neden böyle dediler diye sormadılar dahi ***** ***** 15 yaşındaki çocuklar ekonomiyi eleştirmeye çalışıyor valla doğru diyorsunuz bizim gelinler tencereyi başımıza vuracak
(10,975 puan) tarafından
Yok kuzum bende senin yırumuna devam olarak yazdım onları
(974 puan) tarafından
Pardon yanlış anlamışım
(974 puan) tarafından
Ayrıca benimde 13 yaşında oğlum var biraz eski usül yetiştiriyorum çok şükür şimdi başarılı iyi bir çocuk inşallah böyle de devam eder
(10,975 puan) tarafından
İnşallah kuzum alklı basında vicdanlı merhametli empati yapabilen en rn onemlisi içinde allah korkusu olan bir evlat olur
(974 puan) tarafından
İnşallah cümlemizin evladı
0 oy
(402 puan) tarafından
Yaşlı engelli Hamile ve çocuklular için koltuklar farklı renkte ankarada. En olmadı söylerim kalksınlar kendileri düşünmezse. Ama geçen bindiğim dolmuşta ayakta duran genç oturan genci uyardı abla hamile sen kalk o otursun diye. Yine başka bir gün benden yaşşa büyük bir abi kalktı kusura bakma farketmedim önce dedi hatta. Yani allah iyilerle karşılaştırsın herzman. Bir keresindede bir kadın engelliymiş sanırım fiziki bir engel olmadığından anlamadık tabi ben hamileyim yan koltuğada iki çocuğumu oturttum. Bana bağırmıştı buralar bizim için ayakta dursun çocuklar diye. Ses etmedik tabi ama özellikle çocuklara onlar çocuk ayakta dursun mantığını anlayamıyorum.
(10,975 puan) tarafından
Kız nere. Cullanmışlar. Otobuste tas catlasın bak 65 yas ustu 5 tane var yoktu. Gerisi hep genc
(402 puan) tarafından
İşte empati yapamıyorlarmı biz mi öğretmiyoruz bilmiyorum ki. Bencil bir nesil yetiştiği doğru.
(10,975 puan) tarafından
Yok anne babalar olarak cok yuz verdik.
0 oy
tarafından
Z kuşağı olarak onlari kategorizelendirdiler. Sonra da Z kuşağı şöyle olur böyle olur gibi sacma sapan kaliplara soktular. Daha yeni başlıyor. Adamlar da sorumluluk ve insani bilinç yok ki.
(10,975 puan) tarafından
Yok. Vallahi billahi yok. Ot kafalı bir neail oldular
0 oy
tarafından
Bütün vijdan sızlar aynı otobüse denk gelmiş demek ki :) iki oğlum var ikiside hemen yer verir mutlaka asla oturmazlar 
(10,975 puan) tarafından
Yok bacım yok ta gelene kadar 40 dk savrularak geldik
tarafından
Kız niye sustun birine kalk deseydin
(10,975 puan) tarafından
Dur oglum sus demekten helak oldum cocuk kendini atıyor kycagımdan bir taraftan savruluyor
0 oy
(2,012 puan) tarafından
Bende bi ara otobuste bebegim kucağımda savrula savrula gitmstim bir Allah in kuluda demedi yaziktr en azindan bana deil bebeğe resmem agalamaktn parcaladi kendini ayy o gunu hatirlamak bile istemiyom
(10,975 puan) tarafından
Aha oyle oldum bende.
0 oy
(3,371 puan) tarafından
Belli bir kısmı böyle maalesef ama ben genelde vicdanlı Z kuşağına denk geliyorum bebek arabasına yardım ediyorlar hemen yer veriyorlar genci yaşlısı bizim burada çocuklu birine hemen yer verir ama ben yaşlılardan yer almam orası ayrı

Ama sizin adınıza üzüldüm çoğu genç umursamaz maalesef..
(10,975 puan) tarafından
Bacım ne olacak boyle bilmiyorum allah sonumuzu hayır etsin
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Kendini bilmez psikologların/ pedagogların marifeti bunlar, çocuklarınızla arkadaş olun aman psikolojileri bozulmasın, söz hakkı verin koşulsuz sevin vs zırvalar uydurdular, saygı sevgi bilmez narsist benciller ortaya çıktı, şu da var ki bizim nesil anne babasından doyasıya sevgi saygı görmedi, kendi çocuğum yokluk çekmesin biz görmedik o görsün ne istediyse olsun vs düşüncesiyle şımarttıkça şımarttı, verdikçe verdi, sonuç ortada. 
(10,975 puan) tarafından
Dibine kadar katılıyorum bacım. Dibine kadar. Ne munasebet arkadas olmak. Ben onun annesiyim.
(3,491 puan) tarafından
Kesinlikle. Sınırını bilmeyen çocuk yetişkin olunca da bilmiyor.
(10,975 puan) tarafından
Ya eskiden annelerimiz bizi uyarmazmıydı allah askına. Sakın bak yavrum hamile yaslı cocuklu engelli görünce yer ver. Bak sana saygısız derler vicdansız derler kiöse seni cocugunla arkadas etmek istemez diye.
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Bencede  istisnalar vardır elbet,ama yeni nesil çok saygısız,Allah inancı olmayan,şımarıklardan oluşuyor birçoğunu, gerçekten bazen hayretle bakıyorum bunlarda nasıl ana baba olacak ta evlat yetiştirecek yazık ülkeme 
(10,975 puan) tarafından
Aynen oyle bacım. Tabi kı pırlanta gibi evlatlar var. Ama vallahi cok az.
0 oy
(119,456 puan) tarafından
kiz kislik giyim alisverisi ne kadar tuttu
yuuh yaa 899 nedir
(10,975 puan) tarafından
Vallaha bak. Ta gözler gördü bunu el kadar bebe montu.
hic duzelce benzemiyo baci hergin dahada beter oluyo hersey
(10,975 puan) tarafından
Bacım aşlah askına sen de 2 sene once 500 e montuna kadar donatırdık. Bu ne allahnaskına ya
ülke bitmis baci icine ettiler ülkenin
0 oy
tarafından
Valla herkesi içine katmayin Z kuşağı diye bende 18 yaşındayım hamile olduğum halde yaşlı amca görmüştüm kalkıp oturmasını söyledim orda bir bayan benim hamile olduğumu fark etti sağ olsun yer verdi 

Vicdanla alakalı ben ne zaman yaşlı insanlari görürsem aklıma benim dedem ninem gelir
(10,975 puan) tarafından
Bu dogum yılıyla alakalı degil bu aile yetiştirmesi ile alakalı
tarafından
Çok haklısınız gerçekten aile nasıl yetistirirse öyle gider
(10,975 puan) tarafından
Pedegog pedegog derken içimizden gecildi
0 oy
(10,556 puan) tarafından
Bende de aynısı oldu herkes tiktok izliyor vallahi önümde kimse abla sen gel demedi 
(10,975 puan) tarafından
Kız uyuyor numarası yapıyorlar uyuyor numarası ya
0 oy
(81 puan) tarafından
Çocuğunuzdan seni opebilir miyim diye izin alin diyen pedagoglar sayesinde bu hale geldik.. annesi bile izin aliyor cocuktan opmek icin..kendine guvenmenin istemediginiz seyleri size kimse yaptiramaz demenin b.kunu cikardilar afedersin. Iyice saygisiz dunya umrumda olmayan bir nesil geliyor. 
(10,975 puan) tarafından
Bacım ana babamız bizi sakınnsaygısız olma diye buyuttu. Şimdikiler sende para veriyorsun sakın kalkma diye büyüyor. Ama sosyal medyanımda cok buyuk oayı var bunda
(81 puan) tarafından
Aynen kesinlikle oyle
(10,975 puan) tarafından
Tictoc mudur ne allahın belasıdır ne yuvar yıktı artık cocukların ahlakıyla oynadı. Orada görüyor yaslıya yer verir gibi yapıp takla atıp tekrar oturmayı onu bir halt sanıyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 177 göst.
8 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,136 puan) tarafından soruldu
+8 oy
13 cevap 9,336 göst.
0 oy
5 cevap 250 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yusuf 427 (689 puan) tarafından soruldu
+3 oy
19 cevap 924 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ravzahumaa22 (17 puan) tarafından soruldu