0 oy
260 göst.
Aile kategorisinde (2,097 puan) tarafından
Merhabalar...

Hatırlayan olur belki bu konuda daha önce yine yazmıştım. Kızım 4.5 yaşında. Dönem başında güvenilir bir anaokuluna başlattık. Okul konusunda içim çok rahat ama ben kızımı çok özlüyorum... Evde bir bebeğim daha var ben bebeğe baktığım için çalışmıyorum. Gönül isterdi ki hazır ben evdeyken kızımı yarım gün bir anaokuluna vereyim ancak bu okulu çok araştırdık ve beğendik. Ancak okul bize uzak olduğu ve benim alma imkanım olmadığı için de mecburen babasının işten çıkış saatine kadar orda. Aslında 4.5 yaş anaokulu için iyi bir yaş ama gün boyu kızımı görememek, geldikten sonra da birkaç saat içinde yatmasi beni çok üzüyor. Tüm gün bebeğimle ilgilenip sanki kızıma haksızlık ediyormuşum gibi hissediyorum. Belki birileri içimi rahatlatacak bir şeyler yazar diye paylaşmak istedim bu konuda deneyimi tecrübesi olan var mı acaba?

14 Cevaplar

+1 oy
(3,198 puan) tarafından
Icini rahatlatacak o kişi  bulsun seni ☺️ post yukari  canım 
-Reklam-
+1 oy
(770 puan) tarafından
Tecrübesizim benmki daha 9 aylık uyusa diye gözüne bakıp uyuyunca özlüyorum ahahaha yani sonuc olarak yaşı gelmis okul için böyle düşünmen normal ama onu oraya başından atmak için değil gelişimi için yolladiginu düşün 
0 oy
(1,618 puan) tarafından

Bende kızımı özlicem sanırım :) geçen gün ona diyorum sen okula gidince napcam ben ya çok özlerim diyor napim ya arkadaşlarım beni özler gitmem lazım özleme özleme canım annem diyor :D

tarafından
Laflara bak :) kac yaşında. Masallah
(1,618 puan) tarafından
3 yaşında daha teyzesi :)
tarafından
Masallah Allah bağışlasın. Benim kızım da 1.5 yaşında
0 oy
(1,955 puan) tarafından
Aynı durumdayız, evde bebiş kızım okulda. Tek fark ben yakın olmasını tercih ettim ,ki kendim götürüp getireyim. Kardeşiyle birlikte bırakıp geliyoruz. Almaya da birlikte gidiyoruz. 5 buçuk saat okulda kalıyor.  Bir yandan sosyallesiyor.  Hemen hemen bütün okullar aynı benim gözümde. İyi insanlarla çalıştıktan sonra. Büyüğün canı sıkılacak kendini kötü hissedecek diye küçüğü kucağımıza bile almıyoruz bazen. Seversek birlikte seviyoruz birlikte uyutma alt değiştirme ,maksat kardeşinden soğumasın kötü davranmasın doğduğu için ne ona ne bize. Küçükte benim evladım doğduğundan beri onada haksızlık oldu.  İlk günler çok özledim çok üzüldüm mutsuz olsaydı göndermeyecektim. Ama çok mutlu. Okulu da seviyor. Kardeşini özlemiş olarak geliyor oyunlar oynuyor öğrendiklerini anlatıyor. Bence güzel oldu. 
0 oy
(1,385 puan) tarafından
Ben 9aylik olunca ise baslicam birde burdan düşün ./
0 oy
(598 puan) tarafından
Çalışıyorum ben de gün boyu çocuğumu göremiyorum annem bakıyordu bir senedir fakat bu ay kreşe başlattım güvenilir bir yer şimdi bıraktım oğlumu işe gidiyorum ben de çok özlüyorum ama napalım 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bende bakıyorum canım ama dediğin gibi özlerim diye yarım gün vermek istiyorum bide içimizdeki bu sesler hiç bitmiyor ya diyorum aklı ererse derse ki kardeşim oldu diye beni evden uzaklaştırıyorsun falan filan gibi kafada kuruyorum sürekli aslında onlar için en iyisi o evde daha ne öğrtebiliriz ki 
0 oy
(9,504 puan) tarafından
7 den 5 e kadar mıydı okul saati sanki paylaşmıştın
0 oy
(1,572 puan) tarafından

1 tane oglum var 3 yasina 3 gun once geldi evin ust tarafında kreş buldum babası bırakıyo ben alıyorum 7 bucuktan 12 bucuk 1e kadar duruyo ve evdeyim yatiyorum o gelene kadar zerre de vicdan yapmiyorum:D 

0 oy
(626 puan) tarafından
büyük 6 yaşında küçük 5 aylık oğlum okula gitse diye gözünün içine bakıyorum resmen okul saatleri biz anneler için nefes alma saatleri ayrıca çocukların annelerine ihtiyacı olan yaş aralığı 0.3 yaş arasıdır sorasında çocuklar bir birey olarak vakit geçirebilirler
0 oy
(10,245 puan) tarafından
Saatler tam gün çok uzun değil mi? Servisi vardır özelse eğer anaokulu canım bence yarım gün ve servisle gidiş geliş yapabilirsiniz. 7 5 ise uzun baya. 
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Onun için böylesi iyi canım evde olsa bebekte var sen çok verimli olamayacaksın belki ama orada okul öncesi eğitim alır, arkadaşlar edinir, özgüven kazanır her açıdan faydalı zaten çocukları kendimize çok bağımlı yetiştirmemeliyiz.
0 oy
(6,669 puan) tarafından
O bu yaşta yaşıtları ile birşeyler öğrenmeli böyle düşün 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 641 göst.
13 Eylül 2020 Diğer kategorisinde sumram (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 530 göst.
2 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Nagiii (170 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 460 göst.