0 oy
371 göst.
Diğer kategorisinde (1,248 puan) tarafından
Kızlar hamileyim 3,5 yaşında oğlum var kardeşim ünv mezun oldu yeni annemler yakın bize evden sogumuş sürekli orada burada gezer sonra eve gitmemek için bize gelir yada diger ablasına gider orada her iş yapar bana gelince yer içer gider geçen gün eşim oğlum ben grip olduk yine geldi hadi gelsin dedim ben o halimle hizmet ettim yiyor içiyor masa ortada ben ablama gidiyorum diyor herşey bana bakıyor iz normalde çay icmeyiz ovar diye yaparım mısır patlat der yaparım birbardak kaldırmaz hastayken görümcem geldi yaşları aynı yediler içtiler ben orada ağlıyorum resmen yatıyorum yatak döşek yediler mutfağın içine sicip bırakıp gitmişler ya insan makineyi boşaltıp doldursa ölmez zaten hastayım gitmiş hem oğlumun hemde diğer yeğenimin eline cips vermişler ikisi oturup konuşurken u çocuklar oğlumun odasında yatağın üzerine boşaltıp batırmislar bütün odalar cips lego oyuncaklar dolu ben ağrıdan uyuya kalmışım görümcem buluşmaya gitmiş ark. Benimkide çarşıya çıktı kalktım bir baktım ev 56 ya sanki düşman evi neyse dedim bugünde cenaze vardı teyzelerim uzaktan geldi. Yemek yap köy kaldır küçük teyzemle annem bana yaptırmıyorlar yorulmuyim diye akşam hanımefendi geldi ablasından gitti odada oturuyor köy kaldır sabahtan beri geberdim isteyerek yapıyorm ama annemlere gidince iş yapmadan oturmam bu sa.lak laf ediyor diye bana geliyor resmen ben hizmetçi gibi keyfine bbakar az öncede bulaşık Makinesi dolu bir o kadar elimle yıkıyorum annem zaten kötü geliyor ben istemiyorum ama bu hiç gelmedi el insaf dedim artık birde gelmiş bana eskisiyle ilgili konular anlattı dinlemedim değildir 

15 Cevaplar

+2 oy
(6,047 puan) tarafından
Peki sen hiç kardeşine kalk mutfağı topla dedin mi? Yada mısır patlat dediğinde sen yap ikimizde yiyelim falan dedin mi? Yoksa o sana emir verdi sende hep ikiletmeden yaptın mi
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani ben kardeşim olsun görümcem olsun iş beklemem ha cips konusunda haklısında o yokkende yemek koyuyosun fazladan yaptığın bi çayla mısırada laf etme
(462 puan) tarafından
Kız iş beklemekle ne alaka kocca üniversite mezunu kız  onun akıl etmesi lazım "abla sen otur ben yaparım demesi lazım , canı mısır istiyorsa ablasına demeden kalkıp kendi kızartmalı. Ben hamileyken son 2 hafta annemde kaldım ablamın iş yeri se karlı binada hemen, yemin ederim  iş yerinde buna pasta almışlar yememiş bana getirmiş sen ye canın ceker diye
(3,084 puan) tarafından
Kadin hamile olmasa tamam dicem de hamileyim dedi. Ayıp yani bacinin evi bile olsa yediysen içtiysen kalkip bulaşıklara yardım etmen lazım
(7,768 puan) tarafından
Soruda hamile durumu yazmıypr ?
(7,768 puan) tarafından
Bnm görümcem ve ablamda yardım etmez alışkınım ben hamileykende camlarıma kdr kendim sildim son ayımda bn alıştım yani kendim yapmaya herşeyimi
(462 puan) tarafından
Kuzum hamileyim yazmış ya. Bende kendim yaptım temizliğimi falan ,  ama kimse de gelip evimi dağıtıp benden hizmet beklemedi. Bu  kızın yazdığı durum çok farklı
0 oy
(79 puan) tarafından
Fazla sabırlı davranmışsın ben olsam derim kalk yap diye hem hastasın hem hamilesin sanalda yazık evimde kalıyorsa bi işin ucundan tutacak 
0 oy
tarafından
Benim kardeşim asla yediği yeri kaldırmaz abasi varya alışmış bana . Markete gitmez asla ekmek almaya gitmez ayy ben oğlan çocuğu gibi yetistirdiler bunuda matmazel . Yani resmen çocuk bana emir veriyor. Hamile halimle koşturmaya çalısıyorm herşeye annemle birlikte
0 oy
(198 puan) tarafından
Görümcemin kızları yerler içerler iş yapmaya geldimi ortadan kaybolurlar. Her toplulukda hep adet olurlar ağrıları vardır yedikleri gibi yatarlar. Valla sen baya sabırlısın galiba ben hiç dayanamıyorum. Tavrını koy sen onun hizmetçisimisin kırkyılda bir gelse neyse
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Ağzına s.çrim. ki krdesim de öyle değildir Allah razi olsun. Kardeşime öyle bişey yapsa kalk dagittigin yeri topla diyebilirim. O da bunu götürür. 
0 oy
(813 puan) tarafından
Kardeşin sonuçta canım çekinecek bişey yok sana gelip aynı şeyi yaptığında söyle açıkça halimi görüyorsun hem hamileyim hem küçük çocuğum var yeyip içip gidiyorsun bari toplada de 

Ay benim kardeşim cazgır falan ama çok şükür halden anlar ablamında benim de çocuğumuz var gidin siz çocuklara bakın ben toplarım mutfağı der hamileyken de hiç sokmazdı zaten 
0 oy
(774 puan) tarafından
Valla tebrik ederim çok sabırlıymışsın maşaallah kardeşin de bir o kadar gamsız...

Benimde ablam var her gittiğimde o yapma dese bile yardımcı olurum ya ablam değil kime gidersem duramam ben öyle.. annemden öyle gördük öyle öğrendik çünkü... Kardeşine kalk biraz yardımcı ol desen nolucak ben senin yerinde olsam derdim şunu da sen yap diye hamileymişsin bide insan ablasına da alınıp gücenmez heralde diye düşünüyorum her seferinde alttan alma kalksın biraz yardımcı olsun bişey olmaz
0 oy
tarafından
Yapmam kı yuzune bıle bakmam o ne oyle azcık edep ya hıc mı terbiye etmıyo ailelerınız burda cok okuyorum boyle postlar benım 15 yasında erkek kardesım var bulasık yıkıyosam durulamaya gecer ev supuruyosam arkamdan vıleda yapar oglumu alır parka cıkarır sen ısını hallet abla der ne yese toplar mutfaga kaldırır bırde kız cocugu bunlar ya sok oluyorum 
0 oy
(86 puan) tarafından
Kız senin kardeşin öyle benim kardeşimde gittigmde aynı binadayz gece gündüz onlardayim bana dioki sen sırf is yapamamk icin hamile kaldin demi :D arkadaşım belim ağrıyor yorgunum ne yapayım yani 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim kız kardeşimde aynı. Öyle tembel ki. Hamileyken birkaç kez geldi bana. Bardağını bile kaldırmaz. Sofrayı kurmaya kaldırmaya yardım etmez. Evi temizlerdim kalkıp yardım etmezdi. Evinde de aynı annem çalışıyo bide gelip onun arkasını topluyo 
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Biz dört kardeşiz şükür hiç birimiz öyle değiliz en rahatına düşkünü benim annemlerde iş yapmadığım zamanlarda bile ablama gittiğimde iş yapardım ha benim kardeşim birkaç günlüğüne misafir gelse en güzel şekilde ağırlar yollarim ama sık gelen bir kardeş ise az işin ucundan tut derim kahvaltı mı yapıyor kalkınca bulaşıkları makineye doldur derim zoruna gidiyorsa gelmesin 
0 oy
tarafından

Valla kardeşim bana geldiğinde tüm işleri ona yaptırırım :D

Sen de yaptır 

0 oy
tarafından
Valla ben tahammül edemem koy mesafeni 
0 oy
(48,690 puan) tarafından
sana gelince hizmet etme gittiginde çocuğun ve kendinin arkasini topla yeter o sananlsf ediyoda sende ona laf et

İlgili bir soru bulunamadı

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...