0 oy
82 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (839 puan) tarafından
Kızlar dün gece başladı burun akıntısı ateş hafif öksürük boğazları şişmiş kızımın doktorun verdiği ilaçlardan antibiyotik verdim oda zorla ateş düşürücü veremedim kusardı çünkü en azından antibiyotik verdim diye düşündüm şimdi uyuyornhafif ateşi var ateş ölçer im yok maalesef size sorum odanın sıcaklığı kaç derece olmalı antalyada yaşıyorum çok sıcak klimayı açsam kızıma zararlı mı olur yararlı mı bilemedim 23 aylık ilk defa ateşledi lütfen yardımcı olun sirkeli bez denedim ama uykusundan uyanıyor huysuz birde izin vermedi bezlere ne yapabilirim yardımcı olun lütfen 

4 Cevaplar

0 oy
(232 puan) tarafından
Ne yaparsan yap uyanir. Ilık bir duş aldır giydir ama çok kalın giydirme baktın düşmüyor soy üstünü. Pedifen ver ateş için de birebirdir
(839 puan) tarafından
Aşkım bu saatten sonra uyandırıp uykusunu bölmek istemiyorum burun tıkanıklığı dan zar zor dalıyor zaten uykuya klimayı açsam sorun olur mu
-Reklam-
0 oy
(218 puan) tarafından
Rabbım şifa versin canım.  Odanın içi 21-22 derece arasi iyi olur ama ateş olcerin olsa kaç olmuş atesi rahat bilirdik yani çok yüksek değilse bir kaşık colpol onu rahatlatırdi.  ama sanırım usutmus kızınız eğer ilaçları doktorunuz yeni verdiyse düzenli kullanın . Tekrar doktora gidecekseniz de şimdilik ayaklarının altına limon sürebilirsin. Sirkeli su pek tavsiye edilmiyor. Öksürük için de zeytin yağı veya çörek otu yağıyla karabiberi karıştır göğsüne sür sar iyi geliyor Allahin izniyle ılık olsun 
(839 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ilaçları bugün aldım düzenli kullanıcam tabi ben limonu yapiyim de biraz klimayı da açayım saol aşkım
(218 puan) tarafından
Ne demek canım geçmiş olsun en korktuğum çocuklarda ateş insan ne yapacağını şaşırıyor
0 oy
tarafından
Sirke ile müdahale etme canım.

Uyandır ılık duş aldır. Evde varsa sarımsak ez zeytinyağı ile karıştır ayak tabanına sür ince çorap giydir yatır birebir ateş düşürmede 
0 oy
(62 puan) tarafından
Sirke kullanmasaydin keşke anlık düşürür sonra daha çok çıkar ayaklarına limon surebilirsin biraz ıslak çorap giydirebilirsin klima yerine cami açman yeterli olur

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 103 göst.
5 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze1609 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 75 göst.
12 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 138 göst.
12 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simayyy (1,775 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 283 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu

379,527 soru

11,361,554 cevap

34,839 kullanıcı

...