0 oy
696 göst.
Diğer kategorisinde (333 puan) tarafından

Evi tertemiz yapsam bile ev kirli gibi geliyor hergun temizliyorum deli gibi temizlik yapıyorum sabahtan akşama kadar evi kontrol ediyorum acaba yine kirlendi mi diye sabah süpürüyorum halıların altına kadar ama saat başı kontrol ediyorum yine kirlendi mi diye eşim eve geliyor peşinde dolanıyorum bir yeri kirleticek mi diye napicam böyle iyice kafayı yedim evde tek düşündüğüm şey temizlik oldu hem hamileyim hemde 1 buçuk yaşında bebeğim var hergun hergun yoruluyorum artık ev temiz olmasina rağmen yine temizliyorum eşim aşırı kızdı bana neden halıların altını sürekli kontrol ediyorsun diye ama sanki kirleniyor gibi geliyor napicam böyle biri bişey desin :(

27 Cevaplar

0 oy
(2,769 puan) tarafından
Psiklojik belli bi dr. A git daha fazla ilerlemesin 
(333 puan) tarafından
Eşimde aynı şeyi söyledi ya
(2,769 puan) tarafından
Git git bekleme yazık edersin kendine
(333 puan) tarafından
Gidicem zaten öyle görünüyor teşekkür ederim bu arada cevabınız için
-Reklam-
0 oy
(382 puan) tarafından
)))Allah iyliyni versin kirlensin nolucaq ki Vallah temizliyirem oglum hemen kirletir dunyanin sonu diyil ya az da kirli olsun
(333 puan) tarafından
Evet öyle ama içim aşırı sıkılıyor kirlenince :(
0 oy
(3,665 puan) tarafından
Psikiyatriste gidiceksin canm burdan kimse yardım edemez maalesef 
(333 puan) tarafından
İlerlememesi için ne yapmam gerekiyor acaba çok yoruluyorum artık
0 oy
(626 puan) tarafından
piskiyatriye gitmen lazım canım ama hamilesin ilaç veremeyecek o yüzden bol bol abdest alıp namaz kılacak Allah tan isteyeceksin başka türlü olmaz 
(333 puan) tarafından
İşin içinden çıkamıyorum bir türlü kafamı yastığa koyana kadar evi kontrol ediyorum çok zor bir durumdayim off
(626 puan) tarafından
seni çok iyi anlıyorum ben çok takıtılı değilim ama taktığımda tam takarım en son bugün küçük ebebeyin banyosu domestos döktüm heryerini fırçaladım milim milim en son gözüm fqlan görmemeye başldı bulanıklaştı yıkadım çıktım banyodan hala burnuma domestos kokusu geliyo o yüzden Rabbine sığın canım evin pis olsa be olacak yarın öldüğümüzde derli toplu bıraksak yeter arkamızdan aaa kapının üstünü silmemiş halının altında toz varmış demez kimse o yüzden biraz gevşe canım 1 buçuk yaşında bebeğinde varmış şimdiden mikroplara bağışıklığını kırarsan yarın hafif esinti de hasta olur yazık değilmi karnındaki bebeğe yarın bişey olsa ağrın sızın olsa bebeğin sana demez mi anne sen beni düşünmedin kendini zorladın hem kendine eziyet ettin hemde bana demez mi bırak biraz rahatla eşinde evde diken üstünde durmasın eşin akşama kadar çalışıp evinde huzur bulmaya geliyor akşamda diken üstünde duracak olduktan sonra sürekli her yaptığını kontrol eden bi eşi olursa bu adam nasıl huzurlu olsun o yüzden Rabbine teslim ol canım şifan Allah ta
(333 puan) tarafından
O kadar güzel yazdınız ki elinize sağlık çok teşekkür ediyorum çok doğru söylüyorsunuz kendimi biraz geri çekmem lazım artık haklısınız çok sağolun tekrardan ❤️
(626 puan) tarafından
rica ederim canım umarım faydam olur sana ne zaman darda hissetsen dur düşün Allah a dön yönünü o sana yol gösterecektir
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bende öyleydim ama şimdi biraz saldım. Şeytanın vesvesesi bu. İnsanın elinde olmuyo 
(333 puan) tarafından
Ne yaptın peki nasıl başa çıktın
(2,387 puan) tarafından
Çocukların peşinde koşmaktan yetişemiyorum artık. Yapıyorum ama bitmiyo. Birde komple bi temizlik yapıcm onun için saldım şuan biraz
0 oy
(10,572 puan) tarafından
Merak etme cnm iki çocuktan sonra asla o aklına gelmez 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
OKB rahatsızlığın var hayırlı olsun yıllarca tedavi  oldum düzelme az. Ellerini de zırt pırt yıkamaya baslarsan sende bendensin hemen doktora gitmelisin 
(333 puan) tarafından
Evet sürekli yıkıyorum nereye sürersem elimi direk yıkarım:(
(9,247 puan) tarafından
Allah yardım etsin ilerlemiş seninki baya cok zor bir hayat yasıyorım ben sadece ew degıl hersey pis.
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Hamileliğinden önce de böylemiydin? Bende hamileyken aşırı bir temizlik takıntısı olmuştu halı altlarına bakmasam da elimde bez vileda hiç eksik olmazdı eşim gece su içmeye kalkardı uyanırdım suyu içip bardağı tezgaha koyduğu gibi arkasından gider çamaşır suyuyla yıkar makinaya atar sonra tekrar geri yatardım wc ve banyo da aynı şekılde biri girip çıksın arkasında hemen girerdim ellerimde deterjanla ellerim kanardı deterjan kullanımından hamileliğimden spnra şükür normale döndüm yine tertip düzen ister hergün siler süpürürüm ama hastalık boyutunda değil 
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Kirlenince ne olacak ne düşünüyorsun neden bu kadar korkuyorsun kirlenmesinden bunlara cevap verip o sorunlarını cozmelisin 
0 oy
tarafından
Vücudun virüse bakteriye toza, hepsine ihtiyacı var. Böyle yaparak bebeğiniz için hiç iyi bir şey yapmıyorsunuz aslında. İlerde kreşe okula başladığında çok çabuk hastalanir Allah korusun. Hamilelikte de çok ağır kaldırmak, itip çekmek, eğilmek çok sağlıklı bir şey değil. Bunları düşünerek kendinizi biraz rahatlatin, her şeyin fazlası zarar. 

Psikolojik destek almalısınız bence de, hayat temizlik yaparak geçirmek için fazla kısa..
0 oy
(462 puan) tarafından

Kız sen benim eve gelsen kafayı yersin :):) yan taraf inşaat evin içindem toz duman eksik olmuyor ve benim fanyaslarım o kadar kötü ki silsrn de silinmemiş gibi sanki üstüne yapışkan birşey dökülmüşte leke kalmış gibi :):):) banyomun yeri siyah sildiğin zaman ıslakken çok güzel ama kuruyunca sanki on gündür silmemiş gibi  :D bu gün arkadaşım geldi selin seni bilmesem bu evi 2 haftadıe temizlemedin sanarım dedi :)')

0 oy
(1,766 puan) tarafından
Bende öyleydim şükür biraz iyileşti
0 oy
(423 puan) tarafından
Hayata benim bakış acimdan bak:) kirlensinnnn o eşyalar kirlenemez diye bir kural mi var yooo eşya bu kirlenmedikten sonra içinde yaşadığının anılar biriktirdiğinn ne anlamı var ki hadi doğmuş çocuğununun vaktinden çalıyorsun da içerdeki çocuğa ne diye eziyet ediyorsun yat dinlen oda dinlensin doğmuş cocugunla ilgilen (bunları sana diyen ben hergun makineye tutuyom evleri ama bnm kız evin içinden geçiyor ) :)
0 oy
tarafından
Obsesif bozukluk büyük ihtimalle 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
İlerlemeden tedavi ol normal bir durum değil
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Evde durma dışarda zaman gexir yoksa hepten kafayı eve takarsın yemeğini yap evini süpür çık dışarı 
0 oy
tarafından
Canim bnde sen gbiyim  ama olsun ya yoruluyorm sırtımi ovduruyorm geçiyor . Kafama takilmiyor bu durumum :)
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım belin falan ağrımıyor mu 
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Bu ben olabilir im:)
0 oy
(431 puan) tarafından

Aynı ben aynı ya.kafayi yiyom bende sabah ilk işim kahvaltı yapıp temizliğe başlamak,ondan sonra akşama doğru tekrar yapiyorum kirlendi diye,sabah tekrar ,artık böyle rutin oldu benim için kendimden sıkıldım bnde.esimde kızıyor bana en sonunda psikoloji ga gittim.de ilaca başladım artik:dizzy:

(333 puan) tarafından
Aynen benimde hergun aynı geçiyor sıkıldım bende ama yapmasam içime dert oluyor
(747 puan) tarafından
Doktor ne dedi peki ..
(431 puan) tarafından
Vallahi devlete gittim sadece dinledi ilacı verdi yolladı ☺️

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Merve5656 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 210 göst.