0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Eşimi çok seviyorum. Onun da beni sevdiğini düsünüyorum. 3 yıllik evliyiz 21 aylık oğlumuz var. Kendisi ögretmen  bebegim 6 7 aylik olana kadar çok yardimci oldu gece gündüz bebek bakimina. Ama oğlumuz 4 aylik olduğundan beri ayri uyiyoruz ben bu durumdan çok etkileniyorum soğuyorum. Ama o bebeğin gece uyitmadiğini söyleyerek ayri uyuyo. Soğuduğumu da söyledim. Hatta çok ciddi kavgalarimiz oldu. Ama asla umursamiyo. Yani bana çock yapmadan önce deseydi ki ben geceleri uyuyamam bebekten ayri yatRim haberin olsun deseydi ben de bebek yapmak istemezdim. Böyle evli gibi hissetmiyorum kendimi. Gündüz zaten bizimle değil gece de ayri. Ayrica gurbetteyim hiç kimsem yok burda. Evimin çevresinde market bile yok.çok yalniz hissediyorum. Çok yoruldum. En ufak bi bozuşmada ondan nefret ediyomus gibi hissediyorum ama barisinca geçiyo. Peki bu durum düzelmez mi ayri yatmasini artik önemsememeli miyim yoksa başinı mi yemeliyim bilmiyorum . 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben ayrı yatmayı asla dogru bulmuyorum kızım dogdugu gunden ıtıbaren kolik gecelerı 10 dakıkada bır cıglık cıglıga aglayan bebektı ve benım eşim vardıyalı çalışan bır adam birgun olsun ben ıcerıde yatayım demedı, ben hatta yarın gececı olucaksın ıstersen ıcerıde yat dedım sacmalama beraber yaptıysak beraber bakıcaz dedı o olmasa kafayı yerdım odada heralde, ne yap et mutlaka beraber uyumaya ıkna et 
(63 puan) tarafından
Istemiyo sanirim sevmiyo yani rahat edemiyo herhalde bilmiyorum.
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ayrı yatmanın çözümü olabilir bence çözebilirsiniz gibime geliyo
(63 puan) tarafından
Ama gelmiyo yani bebeģimi de ayiramiyorum yanimdan ev küçk ona oda yapamiyorum kendi eşyamiz bile yok esyali evde oturuyoruz. Nasıl ikna edebilirm bilmiyorum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben hiç takmıyorum nedense yaz boyunca eşim klimalı odada yattı ben kızımla yatak odasında yattık hasta olmayalım diye bazen gece orada uyuya kalır seslenirim uyanmaz bende önemsemem yatarım çok takma yani eşinde takmıyor zaten kendini hiç üzme 
(63 puan) tarafından
Evlilik yıpranmıyo mu sevgi azalmiyo mi
(6,441 puan) tarafından
Sanmıyorum canım tartışma yok ki gülüp konuşup yatıyor hatta bazen kendi yatağa gelir güzel yatağım der sarılır yatar eşim 2 ay başka yerde çalıştı onda birZ yalnız kalınca tuhaf oldum hepsi o
(63 puan) tarafından
Keske ben de alısabilsem
0 oy
(612 puan) tarafından
Canım valla bizde 3,4 aydır bebiş yüzünden ayrı yatıyoruz oğlum 15 aylık, eşimde bende sıkıntı yapmıyoruz alıştık bu duruma çünkü geçici yani hep böyle kalmıcak inşallah
(63 puan) tarafından
Bi süre sonra ben de onu istemeyecem sanirim yanimda  ondan korkuyorum
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Canım ilk çocukta asla ayrı uyumadık ama 2. Çocukta ayrıydık çünkü kızım sabahlara kadar ağlıyordu uyumuyordu oğlumu uyutmaya diye farklı odalarda uyuduk

Eşim oğluma ben kızıma baktım geceleri

Ama asla soğumadım. Yanı neden soğuyayım eşim yine eşim hala seviyorum bence ayrı yatmak sevmeye bahane değil

Çok şükür şimdi tekrar aynı yatakta yatıyoruz ama 1 sene ye yakın ayrıydık mecbur 
(5,391 puan) tarafından
Normalde ayrı yatmak istese ki asla normalde ayrı yatmadık o zaman tepki verilirdi ama 2 bebek olduğu için ayrı yatmak zorunda kalmıştık.
(63 puan) tarafından
Maşallah Allah daim etsin insallah muhabbetinizi
(5,391 puan) tarafından
Allah razı olsun canım sizinde inşallah. Takma kafana bunun için üzme kendini
(63 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
(5,391 puan) tarafından
Rica ederim canım;)
0 oy
tarafından
Ayrı yatılmamalı o bebek yapıldıysa nasıl birlikte olduysa birlikte uykusuz kalınıp bakılacak diye düşünüyorum çalışıyormuş istediği kadar çalışsın anneler gün içinde oturuyor mu bebeğin peşinde koşmaktan hışı çıkıyor o halde bide gece uykusu uyumuyor benim eşim sabah 6 akşam 11 çalışıyor o halde demedi yatakları ayıralım ben uyuyamıyorum diye oğlum her uyandığında oda uyanır yanımda durur hiçbir şey yapmasa bile ninni söyler bebeğime uykuya çabuk geçsin diye
(63 puan) tarafından
Ilk aylar benm eşim de öyleydi hakkini yiyemem ama sonra böyle oldu .o zamanlar pandemiye denk gelmisti okullar kapaliydi yani hep evdeydi demek ondan öyle yardimci oluyodu
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Bu dediklerini esim yasiyor zaten evlilikte cok sıkıntılarımız var di da ayrı.yatmak hosuna gitmiyor daha kotu olduğunu söylüyor ama yanıma yatağına kızım alisti hastayken yanıma yatirmistim o arada alisti bu yatağa ben kizimi geri yatağına alistiramadim esim salonda yasiyor :) uyuyor ben şikayetçi değilim bu durumdan o şikayetçi 
(63 puan) tarafından
Ben de alısırım insallah:-/
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Ah canim seni en iyi ben anlarim cok dusundum bosanmayi bosaninca napicagimi filan o kadar soguyordum ki bir ara hic konusmadim yuzune bile bile bakasim gelmiyodu adami bogasim geliyodu resmen simdi o kadar degil hislerim ama yine de cok canim cicim degiliz kizim 2 bucuk yasinda odasina alissin diye odasina gecirdim bende onunla odasinda yatiyorum ayri yataklarda esim odamizda gece uyaninca oflayip pufluyor uyutmuyorsunuz diyor benimde artik hevesim filan kalmadi icimdende gitmek gelmiyor ne yalan söyleyim
(7,273 puan) tarafından
Ben baska cozum bulamadim kuzu yani adam anlamiyor ve sen sadece uzuldugunle kaliyorsun hayat kısa boşver bebeginle mutlu olmaya bak onun kokusuyla uyu yalan dunyada bi evlat herseye deger gerisi boş oda olmasa hic dusunmezdim zaten yasamayi ha bu iliskiyi etkiliyor çok afedersin ayda bir birliktelik oluyosa oluyo soguyorsun herseyden
(63 puan) tarafından
Evet bebeğim zaten tek yaşam sebebim artik
(7,273 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim duzelir sandim ama olmuyor sende alisiyorsun ve asla ikinci cocuk istemiyorum rabbim yuzume baksinda bi daha vermesin o kadar zor bi bebektiki öyle ağlardi en son komsulara ses gidiyo diye alip mutfaga gotururdum ciglik cigliga aglardi adam yarim saat sonra gelirdi noldu diye bebe çatlicak olurdu artik
(63 puan) tarafından
Allah vicdan merhamet versin insallah hepsine
(7,273 puan) tarafından
Amiin bacım amin
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Canım biz 9 ay ayri uyuduk iliskimiz bitmek uzereydi. Tabi ayri uyumak benim fikrimdi ne yaptiysam yatak odasina alistiramadim. Sonrasinda Tahammülsüzlük bas gösteriyor ve daha bi cok sorun. Anneyani besigine sigmayinca mecbur yatakodasina geçtik tam 21 gün ağladı ama öyle böyle değil. Dedim gitmeyeceksin kokuna odada ki varlığına uyurkende alisacak. Bide işi riskli yani elektirik trafolari yuksek gerilim hattinda. Saolsun o da beni dinledi suan odada uyuyorlar. Başının etini de yeme ama bi sekilde ikna et
(63 puan) tarafından
Ben başta kıyamadim yumusak durdum sanirim uyusun ben evdeyim dedim ama ipin ucu kaçti
(3,329 puan) tarafından
Bende en basta öyle düşündüm ama yapmamak lazımmış. Simdi ki aklim olsa asla.
(63 puan) tarafından
Aynen katılıyorm
0 oy
(79 puan) tarafından
Ben çok karşı değilim bu duruma. Eger bende çalışan bir anne olsaydim gece ikimizde bakardik cocuga ama onlari da anlamak lazım sabah erkenden ise gidjyorlar deliksiz bi uyku uyumak istiyorlar. Kizim 16 aylık bizde 4 5 aylikken falan yataklari ayırdık. pazar gunj tatili oldugu icin cumartesi gunleri yanimizda yatar. Baska gunlerde istedigimde gidiyorum yanina girip yatıyorum veya o diyor gel yanimda yat biraz diye. Bazen uyuyakaliyorum cocuk gece aglarsa cocugun yanina gidiyorum. Kesinlikle ayri yatilmaz diyenlere de katilmiyorum. Sen bu durumu idare etmeye çalış. Zaten 1 sene sonra illaki cocugun uyku duzeni yerine gelir gece uzun uyumaya başlar. O zaman soylersin artik cocuk uyuyor gece. Yanimda yatmamandan da rahatsiz oluyorum artik dersin.
(63 puan) tarafından
Zaten haftanin 3 günü okula gidiyo bir gün tam 2 gün yarim yani cok calismiyo
(79 puan) tarafından
Az gidiyormus baya cokta calismiyormus canim bilemedim bu durumda ben olsam darilirdim biraz
(79 puan) tarafından
Çocuğun 21 aylik oldugunu da okumamisim sanirim buyumus artik aslinda odasina gecmesi lazim daha nereye kadar surecvek böyle
(63 puan) tarafından
Ah bilsem. Çocuğa oda yapmak icin yeni bi eve çikip eşya almamiz lazim. O da pek mümkün değil şu an
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Hadi bebekken anlarım her insan bir deildir benim eşim bebek ağlamış ağlamamış rahatsız oluyorum demezdi hiç. Yanımızda yatardı. Ama sizin artık 21 aylık diyosun nesinden rahatsız oluyo da ayrı yatıyo. Valla büyükler bişey bilmese konuşmaz kayınvalidem olsun annem olsun hep çocuk oldu diye yatağını odanı ayırma her ayrı yattığında bir pirinç tanesi kadar soğukluk girer aranıza derler. Afedersin ama işini göreceğin zmn git gir koynuna sonra o başka odaya sen başka odaya ne kdr doğru sence. Bence çözmelisiniz bu durumu çocuğun büyümüş artık bebek değil o. 
(63 puan) tarafından
Pek gücüm ve isteğim kalmadi ama insallah düzeltebilirim
(1,389 puan) tarafından
Eşimi seviyorum ve sevdiğini düşünüyorum demişsin bu gücünü toplaman için yeterli bi sebep bence. Kendin söylüyosun ayrı yattıkça ufak şeylerde bile sinir oluyorum diye sonradan keşke dememek daha fazla soğumamak adına bence biran önce silkelen ve eşinle konuş. Evlilik böyle bişey deil.
(63 puan) tarafından
Teşekkür ederim dediğin gibi yapcam çok kararlı olcam yani bu kadar zor olmamali evli bi çift için birlikte uyumak
(1,389 puan) tarafından
Kararlı ol ve eşinle konuş ayrı yatıyorsa sadece ilişki için karı koca olmanın anlamı yok de kendine yazık böyle ömür mü geçer. Rabbim yardımcın olsun cnm ne diyim.
(63 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim amin
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Masi yani bir seneden fazladır ayrı yatıyor bu durum hiç normal değil bacım ne oluyor ya
(63 puan) tarafından
Deme valla hicte rahatsiz degil böyle evlilik olur mu
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Ayrı yatacak şak niye evlendik her zor anda yanımızda olmaları gerekir bebeği tek başımıza yapamadık onlarda kendilerinden ödün versinler biraz 
(63 puan) tarafından
Ben de öyle dusuyorum böyle olacaģini bilsem çocuk istemezdim belki  en ufak seyde kavga ediyoruz 2 hafta birbirimizin yüzüne bakmiyoruz
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Sen o çocuğu evden mi getirdin ne saçma ya onunda sen kadar ilgilenmesi lazım çalışıyorsa çalışıyor valla bakacak mecbur ne sacama yatak ayırmak falan
(63 puan) tarafından
Ben de çalisiyodum aslinda  ücretsiz izne çiktim. Şubatta başlamam lazim bakalim o zaman ne olacak
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Evlilikte böyle birşey doğru değil. Bı şekilde beraber yatin yoksa rahatlığa alisacaksiniz ben de ayrı yatmayı severdim zor alıştım alismasaydim rahatima öyle gelirdi öyle devam ederdim 
(63 puan) tarafından
Evet ben de alısıyorum
0 oy
(10,074 puan) tarafından
Bebeginin odasini neden ayirmiyosun canim gayet buyuk suan
(63 puan) tarafından
Ev kücük ve esyalar bziim değil  kullanmadiğimiz eşyalari diğer odalara yığdık. Afedersin bizim yatak odamiz bile yok salonda uyiyoruz. Ama kendisi diğer odalarda sıkış tıkıs uyuyo bi sekilde
(10,074 puan) tarafından
Anladim canim bence ogluna bi besiklik bi yer ayarla eger birazda mumkunse benim esim suan yanimda olmamasina ragmen yanima almiyorum kendi odasinda yatiyo
(63 puan) tarafından
Maşallah ne güzel. Insallah ben de ayirabilirim yoksa askere gidene kadar benle uyuyacak oğlum ondan korkuyorum:-)
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Eşim de öyle 7 aydır ayrı yatıyoruz şimdi de iş icabı uzakta tam oldu hâlâ da sıcak olsa hava gene ayrı yatar serin yer bulur kendine bende çok kavgalar ettim ama bi tarafında olmadı gene gene gene sıcakta uyuyamıyorum terden ölüyorum dedi ve kendi köşesine çekildi şimdi istese de biz yanında yokuz. 1 yaşına varana kadar ayrı yatarsn heralde dediğimde bana gülmüştü. Ona göre ben anlayissizlik yapıyorum. Kim ne derse desin araya soğukluk giriyor ve bu soğukluk devam ederse evlilik anlamsız oluyor. Kış geldi şimdi rahat rahat uyusun bir başına 
(63 puan) tarafından
Kesinlikle doğru söylüyosun evlilik anlamini yitiriyo. Her kavgada gözden çikarabiluyorum belki abartidir ama gözümde boşanma sahnelerimiz dönüyo hemen
(1,386 puan) tarafından
Resmen aynı şeyleri yaşıyoruz canım bende öyleyim işte nedeni artk soğukluk var arada erkekler bu durumun ne kadar ciddi olduğunu anlayacak beyne sahip değil
(63 puan) tarafından
Bi gün o sahneler gerçek olursa anlarlar sanırım
(1,386 puan) tarafından
Allah korusun canım evladına saril ben öyle yapıyorum artk eşinden kendini sogutmamaya çalış ben soğuk kaldm baktm daha kötü oluyor bende onun gibi görmezden gelmeye çalıştım çaresi yok canım evladın için eşinden uzaklaşma
(63 puan) tarafından
Insallah becerebilirim
0 oy
tarafından
Kuzum şeytan vesvese veriyo karı koca arasını açıyo bu durum herkesde olmştur emn ol benm eşimde sesten yatamadığı için çok ayrı uyumşluğumuz oldu
(63 puan) tarafından
Insallah biz de düzeliriz yoksa ben ne kadar tahammül ederim biomiyorum. Ayri uyumaktan boşanilmaz belki ama o soğukluk kavga ettiriyo küstürüyo
0 oy
(449 puan) tarafından
Canım valla ben istiyorum açıkçası ayrı yatmasını. 5 aydır ayri yatıyoruz. Bebeğim durmuyor eşimin işi ağır bütün gün ayakta çalışıyor. Uykusuda çok hafif. Günahım geliyo uykusuz kaliyo diğer şekilde. Ben en azından sabahlari Bi saatte olsa fazla yatabiliyorum.Bizim evliligimiz etkilenmedi bu yüzden. 
(63 puan) tarafından
Orta yolu bulmak güzel ama zor gerçekten

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 72 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,354 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde Beyzanurxx (476 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
14 Aralık 2021 Aile kategorisinde Beyzanurxx (476 puan) tarafından soruldu