0 oy
325 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (301 puan) tarafından
Kzlar bu tetanoz asisi ne zaman bitiyor benim sonuncu kaldi dogum yapali 6 ay oldu hemsire de bisey demedi bende sormayi unuttum fikri olan var mi  diger sorumda

Smdi kucuk cam kavanozlara kabak haslamasini cam rendede rendeleyip icine koysam yada havuc farketmez yani iste onu bi yere giderken yanimda gotursem olur mu bebise vermek icin yapan var mi aranzda ya da daha pratik ve degisik fikri olan

4 Cevaplar

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Ilk soruna cevap vereyim canım tetanoz iki doz oluyor biri 5.ayda biri 6.ayda yapılıyor 5 yıl koruması oluyor
(301 puan) tarafından
Ibisey dicem sen hamile misin :)))
(1,169 puan) tarafından
Evet canim hamileyim
(301 puan) tarafından
Ben degilim canim 6 aylik benimki dogdu yani :) dogumdan snra da yapiliyo ya onu dedim 2 defa vuruldum bide 6 ayda mi ne diyolardi dogumdan snra o aklimd akalmamis
(1,169 puan) tarafından
Aa öyle mi bilmiyordum canım ben sadece hamileyken iki doz saniyordum
(301 puan) tarafından
Dogumdan sonrada oluyo da istege bagliymis galiba bi arkadas oyle yazdi smdi
-Reklam-
0 oy
(650 puan) tarafından
Aşıyı 3 doz mu oldun. 5 doz  olacak bende ki aşı takviminde.

Bebeğin kaç aylık ek gıda için? Sevdiği normalde yediği yemekse  yapıp götürebilirsen. Benim yeğenime babaannesi pekmezli kek yapardı, bol kuruyemişli vs. Un olayını da az koyardı, ruşeymi veya pirinç unu gibi değişik unlar koyuyordu. Gittiği gezmede onu yedirirdi. Maşallah o da sürekli kekim nerede soruyordu. 
(301 puan) tarafından
Daha o kadarcik degiliz teyzosu 6 ayligiz kabak havuc haslamasi yiyor seviyorda cuma bi yere gitcez de imkanim olmicak haslayip pure yapip yedirmeye ondan sordum
(650 puan) tarafından
Götürebilirsin bence. Sadece kavanozu sıcak suda bekletip biraz ılıtıp öyle yedirirsin. Aslında bebek termosu olsa. Ufak termosların içi hep çelik, tadı çıkıyor. Cam olsa tadı çıkmazdı. Bakmak lazım bebek termosu olarak araştırmak
(301 puan) tarafından
Sagol canim smdilik boyle goturm de artk uzun yolculuk falan olursa bakicam mecbur
0 oy
tarafından
Tetanoz 3 doz benim bildiğim yani ben 3 tane oldum 2 tane hamileyken oldum 1 tane de normalde doğumdan 3 ay sonra yapılıyor ama ben 4 ay sonra hamile kaldığım için hamileliğin 3 ayında oldum bitti 
(301 puan) tarafından
Aaa ben olmadim bi allqhin kulu da soylemedi be hemsirenin yanina o kadar gidiyrum bana nasil korundugumu soracagina tetenozu soylesene be vicdansiz hemsire :))
tarafından
Kafası korunmaya çalışıyor demek ki :)
(301 puan) tarafından
Valla ya :)))
0 oy
(571 puan) tarafından
Dogumdan sonra asi tetanoz asisi var ama o istege bagli bu iki doz 5yil koruyor demisti 
(301 puan) tarafından
Istege bagli oldugunu billmiyrdum ya gec kaldm mi acaba vurulmak icin
(571 puan) tarafından
Bilmiyrmki ara bi sor hemsireni yada yakinsa ugra en iyi o bilir

İlgili bir soru bulunamadı

380,052 soru

11,376,942 cevap

34,862 kullanıcı

...