0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (1,541 puan) tarafından
Kızlar ilk evi topluyorum sonra bazen süpürüyorum bazen ilk tozlari alıyorum sizce sıra nasıl olmali ben genelde ilk tuvalet ve banyo temizliyorum her gün en son ise mutfağı temizliyorum sizler nasıl yapıyorsunuz 

18 Cevaplar

0 oy
(11,403 puan) tarafından
Önce her yeri toplarım mutfak dahil sonra her yeri süpürürm en son silip arkasına vilada ile parke siler çıkarım 
(1,541 puan) tarafından
Tozlar peki ilk mi son mu
(11,403 puan) tarafından
Son canım yani önce süpürge acıyorum hemen halıyı süpürür kaldırırım sonra kanepeleri supurup üst baştan kapıya doğru supururum ki bisi dökülmesin üstümden orta sehpa ve konsol var tek odada onları da supurgenin kucuk Fırça başlığı ile supuruyorum önce süpürge işi bitince toz alırım sonra parkeleri silerim yerler kuruyuca halisini yazarim
-Reklam-
0 oy
(2,919 puan) tarafından
İlk önce mutfağı hallederim ben kahvaltıdan sonra hemen toplarım,sonra evi toplarım toz alırım camların önünü silerim,sonra süpür sil,en son banyo WC temizlerim 
(4,225 puan) tarafından
Bende boyle yaparım en son toz alma aynalar
0 oy
tarafından
Her yeri topluyorum önce mutfakta dâhil,  tuvaleti yıkıyorum sonra banyoyu yıkarken silim sularını hazırlıyorum banyoyu yıkayıp çıkıyorum ondan sonra önce süpürüp sonra toz alıyorum en son villada ile siliyorum en son işim bitince tütsü yakıyorum
tarafından
(13,834 puan) tarafından
Nekdrlik ki bebeğin vallahi biz ev rutubet oldu ondan iyidir herlde :⁠-⁠(hiç blmyrm kullanan arkds yazar simdi
(13,834 puan) tarafından
Teşekkür ederim❤️
tarafından
tarafından
Ben kullanıyorum,  6 aylık bebeğim var dokunmuyor,  zaten öyle ağır bi kokusu yok
0 oy
tarafından
Ev topla 

Süpür 

Toz al 

Yerleri Sil 

Sıra böle cnm 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Olsunda nasıl olursa olsun h8c önemli değil şuan süpürge ortada bi yanda yemek war diğer yanda çocuk inşallah akşama biter
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Her yeri toplarım mutfak, salon, yatak odası, cocuk odasi, antre ve en son da tuvalet banyo. Bezleri makinaya atarim biter. Anlatınca ne kadar kolaymış gibi ama benim partim çıkıyor 
0 oy
tarafından
Bulaşık varsa en önce o. 

Sonra ortalığı toplarım. Kızımın odasından süpürmeye başlarım hol, yatak odası mutfak derken. Sonra toz alırım en son yer silerim. Tüm herşey bitince banyoyu yıkarım. Çünkü vileda orda temizleniyor temizlik bezleri de öyle. En son yıkanır çıkarım. Toz alip süpürmenin anlamı yok süpürge açınca tozlar gene yukarı kalkıyor. 
0 oy
(847 puan) tarafından
Ben temizlik listesi yapiyorum banyo madde madde mutfak madde madde oyle temizlemek çok hoşuma gidiyor maddeler azaldikca daha bir hizli yapiyorum listem bitsin diye ne yamam lagzimzsa yaziyorum hepsini 
(1,541 puan) tarafından
Nasıl madde madde anlatır mısın
(847 puan) tarafından
Mesela yatak odasi diye baslik yapiyorum not bolumune telefonun onun altina 1- süpürülcek 2- vileda yapilicak yatak odasinda ne yapmam gerekiyorsa yaziyorum aklima gelen her şeyi sonra salon diye baslik yapiyorum 1- tv silinicek 2- cam silinicek gibi gibi cnm
(1,541 puan) tarafından
Anladım unutuyor musun
(847 puan) tarafından
Oglum durmadigi icin atliyorum bazen ama boyle yapinca atlamadan hallediyorm
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Önce her yeri toplar sonra süpürür, siler toz alırım. Sonra da banyo ve WC yıkarım. Wc ve banyoya süpürmeye baslamadan önce çamasır suyu vs artık ne kullanacaksam sıkar ya da döker beklerim biraz. 
(1,541 puan) tarafından
Her gün mu yapıyorsun
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Her yeri toplarım mutfağı da toplarım yemeğimi ocağa koyarım pişene kadar evimi supururum yemek pişmiş olur Camaro açarım toz alırım geri camalri kapatir Vileda atarım sonra tuvalet yıkarım sonra kendim duş alıp banyoyu yıkar çıkarım tabi bunarin hepsini yapmam gece 12yi bulur cuknu benim sipam bensiz hiç durmaz uyumaz bile yanından ayrilmamla uyanır 
(1,541 puan) tarafından
Her gün mu yapıyorsun
(7,193 puan) tarafından
Önceden hergun yapiyodum ama 6 aylık oğlum var ve gündüz sadece ayağımda uyuyo uyanikkende hep oyun istiyo anca akşam 9da yatiyo o zaman yapabiliyorum olduğu kadar malesef biraz büyüsün kendini oyalasin eski halime doncem inşallah
(1,541 puan) tarafından
Benimde 4 aylik bebegin var
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Önce evi toplarım sonra toz alırım sonra supurum sonra silerim tuvalet banyo yıkarım o şekilde 
(1,541 puan) tarafından
Her gün mu yapıyorsun
(1,392 puan) tarafından
Hergun süpürüp toz alıyorum tuvalet temizliyoeum.ama silmek ve banyo olmuyor bebekle
0 oy
(12,494 puan) tarafından
İlk mutfak zaten fazla işim olmuyor orda

Sonra tuvalet banyo

Ev sil süpür

En son toz 
(1,541 puan) tarafından
Her gün mu yapıyorsun
(12,494 puan) tarafından
2 günde bir yapıyorum
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Heryeri toplarım ortada bişey kalmayacak şekilde sonra madamı ( robot süpürgemin adını madam koydum ) salarım ortaya süpürür sonra paspas takarım siler toz alacak evde eşya yok süs falan sevmem ünite falanda yoktur :)) o evi süpürüp silene kadar bende yemek yaparım banyoyu temizlerim hepsi aynı anda biter canım :)
(1,541 puan) tarafından
Güzel süpürüyor mu ben de almak istiyorum eşim güzel süpürüyor diyor
(1,125 puan) tarafından
Çok memnunum ben cikarandan Allah razı olsun keşke çok daha önce alsaydim dedim evde olmadığım zaman bile açıyorum ben gelene kadar süpürüyor geçip yerine oturuyor akıllı kızım benim çok seviyorum kırk geline bedel :))
(1,541 puan) tarafından
Bende istiyorum ama eşim hayır diyor halıyı süpürüyor mu
(1,125 puan) tarafından
Tabi canım tertemiz ediyor sonra kaldır çırp HIV bişey çıkmıyor
(1,541 puan) tarafından
Bél fıtığı çıkarsa aldircam bakalim supurgem var ama olsun
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Once ev toplama çırpma nevresim değişmek mutfak toplamak süpür toz al silme . Endon banyo WC yaparm ben
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Ben dışarıdan içeri doğru temizlik yaparım bir gün öncesi ne bulaşık ne yemek ne de çamaşır ütü bırakmam. Ertesi günde önce bahçeyi yıkarım sonra cam kapı silerim. Koltukları silerim. Dolapları iç dış temizlerim toz alırım sil süpür en son banyoyu temizlerim. Hamileliğinden dolayı uzun süredir yardımcı bir abla geliyor ondan da bu şekilde yapmasını istiyorum. Ama kendim yaptığımda işten çıkıp yaptığım için 3-4 güne ancak bitiyordu bu işler 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Benim artık rutin bellidir işim sabah kalkıp çay suyunu koyar o kaynayana kdr yatakları toparlarım kahvaltı ardından mutfağı ve evin kalan alanlarını toplar evi süpürür siler en son toz alırım çünkü süpürge ile dolanırken yine havaya toz kalkıyor. En son tuvalet ve banyoyu akıtırım ama banyoyu hergün yapmıyorum ne yalan söyliyim. Birde evi süpürmeye başlayacağım sıra ocağa yemeği koyuyorum ki nolur olmaz pat bi işim çıkar yada aniden misafirim gelir hazır oluyor herşey. Tabi akşama baksan hiç temizlik yapmamış gibi 3 çocukla heryer pazar yeri gibi. 
0 oy
(770 puan) tarafından
Her tarafı toplarım mutfakda dahil sonra süpürüyorum tuvalet banyoyu acelerim tozu alırım en son yeeri silerim ve isim biter en son çamaşırı calistiririm balkonu falan yikarim
(1,541 puan) tarafından
Her gün mu yaparsin
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Önce kahvaltı kalktığı gibi mutfağı temizler toplarım orda işim biter sonra odaları toplarım evi supurur silerim sonra toz alırım sonrada balkon banyo WC yıkarım. Hepsi bitince bı kahve molası o ara yemek düşünürüm :) sonra yemek koyarım ocağa o pişerken de kıyafet yıkanmışsa onları asarım yada toplar yerleştiririm falan.
(1,541 puan) tarafından
Hergun mu yaparsin boyle
(3,151 puan) tarafından
Yani zaten günlük işler kahvaltıdan sonra mutfağı topla evi toparla süpür sil toz al yemek yap.  Ama mesela bazen 2 gün aynı yemegi yiyoruz diğer gün yemek yapmıyorum. Yada o gün bebeğim çok huysuz oluyor evi supurmuyorum. 5  ve 3 yaşında iki kızım var bide 5 aylık oğlum var tamamen çocuklara göre değişiyor. Oğlum bazen hiç uyumuyor huysuzluk yapıyor hiç bişey yapamıyorum o gün mesela evi b.k goturuyo :) ama keyfi yerindeyse dediğim gibi o sırada tüm işlerimi yapıyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 137 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 228 göst.
16 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
20 Nisan 2022 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 633 göst.