0 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde (1,243 puan) tarafından
Kizlar herseyin fazlası zarar gerçekten büyük kizim 3.5 yasinda  21 kilo 110 cm yapili bi çocuk yani doktora da görürdüm değerleri herseyi normal dedi doktor hani boyu falan olmasa obez derim dedi gün içerisinde guzel besleniyor kahvalti ara öğün vs hepsini yer yemek seçmez salataya varana kadar ama gece 11 de uykudan gelip acktim diyor nasil dengeleyebilirim abur çukur da cok yemez ceviz kuruyemis falanda veriyorum ama doymuyorum dio beni yanlis anlamayın aslında hareketli de bi çocuk ama neden bu kadar yemek istiyor anlamadim :( 

17 Cevaplar

0 oy
(10,886 puan) tarafından
Benşmkide 8 yasında 25 kg. Hiç yemiyor. İlaçlardan meedet umyorum
(1,243 puan) tarafından
Ya canım inan iki türlüsü de zor küçüğüm de hiç yemez 2 yasinda 10 kilo doktor hayret ediyor biri minyon öbürü iri :( İnsallah istahi da açılır seninkinin kuzum
(469 puan) tarafından
İştah açıcı meryem ana pekmezi mi ne bi seyi vardı herkes cok memnun ondan alsana denemiş olursun
(10,886 puan) tarafından
Bilmiyorum canım sorayım vallaha bıktım. Oglumda masallah tam tersi iştahlı. 20 aylık 14 kg olmuş.
-Reklam-
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Benimki asla ağzını açmıyor hicbirsey yemiyor 
(1,243 puan) tarafından
Canim insallah acilir ıstahi yemeyen çocuk daha zordur eminim
0 oy
(3,860 puan) tarafından
ailede seker hastasi var mi canim ? masallah kizina  :) hep hayalim kizimin gelip aciktim demesi , bizimkinin de pesinde kosuyorum yesin diye
(1,243 puan) tarafından
Yok kuzum doktor da sordu baktirdi cikmadi bisey naptiysan bu bebek boylr iştahlı diyor insallah seninki de yer kuzum eminim yemeyen çocuk daha zordur
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Benim oğlum Temmuz da 3 yaşına girdi. 13.5 kilo. Hayalimdeki çocuk sende şu an :)))
(1,243 puan) tarafından
Vereyim sana teyzesi :)) sağlıklı olsun  yeter canim inan bana fazlası da iyi değil
(13,821 puan) tarafından
Benimkide bu ay üç yaşına girecek yemesi yerinde ama en son 13.800 gelmişti .herkes çok zayıf diyor ama doktora göre normal yiyo napabilirim ki sonucta
(2,119 puan) tarafından
Orası öyle kilo verdirmesi aldırmaktan zor. Arkadaşım uğraşıyor kilo verdirmeye ama çok zor.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kıl kurdu solucan falan mı var acaba kakasını bi incele , varsa kakasında görünür
(1,243 puan) tarafından
Oyle olsa kilo almiyolarmis canim her ay kilo bindiriyor nerdeyse bi de önümüz kış iyice alir eminim
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Canım şimdi önlemini alman lazım ileride hiçten önüne gecemezsin
(1,243 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum canim o yuzden sordum
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Ay benimkide tese keşke 2.5 yaşında sütle durur sadece 
(1,243 puan) tarafından
Zaten sabah ayrı aksam ayrı sut iciyor pesine yemek istiyor insallah seninkide yer canimm
(1,316 puan) tarafından
İnşallah ya sütü bile bir saatte içen bir çocuğum var yani :( seninde önünü alman lazım canim çocuk nefes alamaz yoksa artık kilodan karaciğer yağlanması falan olur o kiloyla bir duyetisyenle falanmi görüşen acaba
(1,243 puan) tarafından
Canim benim insallah seninkide bol bol yer seni de anlıyorum doktor normal diyince goturmedim ama bu gidişle sonumuz 8yle olcak hareketsiz kaldıkça daha xok alcak çünkü
(1,316 puan) tarafından
Aynen öyle malum kış da geliyor evde iyice hareketsiz kalacak inşallah bir yolunu bulursun sende
0 oy
tarafından
4 yasında oglum 19 kılo 105 cm maşallah yapılı bır cocuk senın kız ama sana tavsiyem yogurt süt gibi ara ogunler ver kılo yapacak seyler cok verme ekmeksiz yedir yemeklerı alısır 
(1,243 puan) tarafından
Hamur işi yemez canim hic sevmez abur çukur bile  sevmiyo ama yemegi cok yiyo sut yogurt aşırı sever
tarafından
porsiyon azalt kuzum beraber yuruyus yapın mesela kısta geldı eve tıkılıp kalırsa daha cok alır saglık acısından da ıyı degıl
0 oy
(469 puan) tarafından
Bağırsak kurdu falan olmasın
tarafından
Bağırsak kurdu olsa yediği yaramaz zayıf olur
(469 puan) tarafından
Sonradan geldi aklıma hdhx
(1,243 puan) tarafından
Aynen canim kilo almazdı dedi doktorda
0 oy
(119,289 puan) tarafından

benimki neden yemiyo :'(

(1,243 puan) tarafından
İnsallah yer canim sıkma canını
0 oy
(48,668 puan) tarafından
süt verdin mi canim acikinca sut versen tok tutar
(1,243 puan) tarafından
Shtu sabah kalkınca hemen icer bide yatmadan önce
0 oy
(562 puan) tarafından
Demekki yemeyi seviyor suan onune gecmezsen ilerde hic gecemezsin canm ac birakma ama gecede verme corba tarzi yesin genelde. Ekmekte cok verme
(1,243 puan) tarafından
Aynen canim cok seviyor bende ondan korkuyorumikerde kilo vercem diye uğraşr o daha kötü bazen yogurt yiyor içine bisey koy diyo yogurdun elma falan :)
0 oy
tarafından
Al işte ben hep diyorum yemeyen çocuk değil yiyen çocuk daha zor engel olmazsan obez olur küçücük yaşta engel olsan kıyamaz insan çok zor valla

Canım sana tavsiyem eve normal ekmek alma tam buğday ekmeği al hep hamurişi pasta kurabiye gibi şeyleri sürekli yapma pialv ve makarnayı da yapma sağlıklı şeyler koy önüne şimdiden önlem almazsan sonra daha çok uğraşırsın 
(1,243 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım başına gelince anlıyor insan vermim diyorum kıyamıyorum sonra hamur işi hiç yemez makarna pilav kestim birkac haftadır ama kardesi yerse önümden alıyor
0 oy
(115 puan) tarafından
Ah canım benim oğlum da öyle bütün gün ağzım boş durmasın istiyor 20 aylik abur cubur yok meyve yoğurt tencere yemeği kuru yemiş her şey yiyor ben de vermek istemiyorum çocuğum agliyo mecbur kalıp veriyorum 15 kilo benim ki de obez olucak diye çok korkuyorum her şeyin fazlası cidden zarar benn bir çözüm bulamadım doğduğundan beri istahli zaten
(1,243 puan) tarafından
Aynisini yaşıyorum canim kuruyenis falan aşırı sever emdiği zamanlar yemek yer üstüne meme emerdi herkes hayret ederdi insallah düzene girerler biraz ya
(115 puan) tarafından
Valla canım benim hiç umudum yok büyüdükçe iştah arttı porsiyonlari az geliyor doymuyor artık farkediyorum
(1,243 puan) tarafından
Akli kestikce istiyor dimi kardesnin önünden  bile alıyor bazen
(115 puan) tarafından
İstiyor vermeyince ağlıyor çok ağlıyor mecburen veriyorum oyalamak için salata elma kalorisi dusuk şeyler vermeye çalışıyorum ama oyalanmiyo işte en sonunda o yemeği koydurup yiyor ama şimdilik küçük diye mi bilmem ya da öyle alıştırdım diye mi uyudugu zaman gece kalkıp yemek istemiyor uyanınca şu veriyorum geri uyuyor büyüdükçe inşallah degismez
0 oy
(3,240 puan) tarafından

Hayalim olan çocuk :D benim ki de 27 aylık 11 kilo aylardır böyle yemiyor da görenler daha küçük sanıyor 

(1,243 puan) tarafından
Canim inan sagkikli olsun gerisi boş benim de küçük yemez ama takmıyorum fazlası da iyi değil iste
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Tiroidlerine bakıldı mı 
(1,243 puan) tarafından
Yok canim bakilmadi sanırım
(25,224 puan) tarafından
Bi baktır canım hipotroid varsa çok yemek yedirir ve kilo aldırır
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Herkes ne güzel demiş ama iyi bişey değil ileriside böyle olursa sıkıntı 11 de kalkınca ne yemek veriyorsun peki 
(1,243 puan) tarafından
Varsa corba yoğurt sut falan canim yok bazı arkadaşlar da dedi iyi değil diye
(6,441 puan) tarafından
Süte biraz pekmez kat ver yatarken belki tok tutar 11 gibi uyanmaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
4 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimmm (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
19 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu

379,680 soru

11,365,604 cevap

34,845 kullanıcı

...