0 oy
86 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (846 puan) tarafından
Ya süt aldım mis gibi bir bardak yoğurt yapayım günlük diyorum bebeğime ama tutmuyor bi su gibi olup gidiyor. Bu gece tekrar yapicam sabaha kadar dursun yardım edin bana yaa beceremiyorum şu işi 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hazır süt olmuyor canım bir de isisina dikkat demek ki tam değil isi ayari
(846 puan) tarafından
Hazır süt değil canım ya pazardan aldım kaynattim. Isısı serçe parmağımla kontrol ediyorum annem 7ye kadar say o zaman yakarsa tamam dediydi:D ama olmuyor offf
tarafından
O zaman koyduğun yer mi soguk acaba. Fırınıni ısıt oraya koy ağzı acil şekilde öylece. Dene bakalım
-Reklam-
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Guzelce kaynat sütünü bayaga kaynat bi 20 dakkayi bulaun guzelce cam kavonazlarina bosalt serce parmaginin dayanacagi kadar ilik olsun ne sicak ne soguk onceden mayalanmis yogurttan her kavonuza 1 cay kasigi kadar bile olmicak sekilde dök icine azcikta seker karistir sicaklama kapat koy bi legene falan sar guzelce 6. Saat kadar tut miis gibi yogurt
(846 puan) tarafından
1 çay kaşığı bile olmicak mi yani az olması mi lazım
(1,918 puan) tarafından
Az olmasi gerek eksi olur yogurdun ben pecetede koyuyorum sonra kapatiyorum sicaklama tas gibi olur yogurdum bende hep civik yapardim az kaynatiyomusum cok kaynat köpük köpük olsun
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Hazır sütü ısıt canm serçe parmağın yanmayacak ısıda...

Yoğurt mayanda hazır yoğurt olmasın yoksa su gibi olur. Komşun varsa yoğurt yapan ondan mayalamak için yoğurt alabilirsin.
(1,071 puan) tarafından
Evet canım. Yüksek ısıda kaynayıp sonra çabuk soğuyor ya onlar...
O yüzden sadece ısıtılıp içine maya atıyorsun.
(1,918 puan) tarafından
Hic hazir sütten yapmadim denicem canim
(1,071 puan) tarafından
İnşAllah canım. Market yogurduyla maya olmuyor. Tire süt kooperatifi yoğurtlari var onlarla çok güzel tutuyor yoğurt.
(1,918 puan) tarafından
Market yogurdunla mayalmiyorum kendim hep maya ayırırım
(1,071 puan) tarafından
Ne güzel canm
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Neyle mayaliyorsun canım belki mayada sıkıntı vardır 
(846 puan) tarafından
Pazardan aldığımız süzme yoğurtla
(5,108 puan) tarafından
Süzme yoğurtla oluyor muymuş bilmiyordum
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Ben mayaladıktan sonra fırına koyuyorum çok güzel oluyor 

Kaç kilo süt aldın 
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Hiç tutturamıyorsan yiyecek termometresi al süt 47derece iken mayala, ısıyı tutturamıyorsundur, ayrıca bir bardak sütü mayalaman zor olabilir cok kucuk oldugu icin cabucak sogur ve ısısı kaçar, ısı cok onemli, birde maya önemli, mayada ve ısıda sorun yoksa tutar, benm artık bütün yogurtlarım tutuyo hepsini termometre ile mayalıyorum, 25tlye almıştım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 119 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 336 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 187 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde Ademir28_01 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 278 göst.