0 oy
1,280 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Hanımlar 8 aylık bebeğim var benim  doğumdan sonra sütümün yeterli gelmediğini söyledi doktorlar ek olarak da mama da vermek zorunda kaldım çünkü kilo almıyor du yeterli beslenemiyordu bebeğim 1 2 ay kadar önce ateşlendi 3 gün ateşi vardı sebebi de çıktı orataya üstten 3 tane diş çıkardı o yüzden miş eşimin tarafı özellikle annesi çocuk anne sütü almadı ondan hasta 7 aylıkken oturmaya başladı çocuk geç oturmaya başladı anne sütü almadı tam ondan diyor çocuk 7 aylıkken 8.500 kiloydu çocuğa zayıflamış kilo almıyor anne sütü almadığından demeye başladı gene çocuk tutunup ayağa kalkıyor tutunarak yürüyor dengesini kaybedip düşüyor vah yavrum güç yok  anne sütü almadı ya tam ondan işte diyor delireceğim yaa allahımdan sabır diliyorum ya olmayan sütü tövbe haşa yaratayımmı ebeye göre gelişimi çok güzel doktora kilosu çok güzel ayını fazlası ile karşılıyor daha ne olması lazım allah için size soruyorum 

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim de kızım var 3.5 aylık Biz de tek mama gidiyoruz . Ilk başta emiyordu da ama sonra ben bi rahatsızlık geçirdim 2 hafta boyunca hiç bir şey yemedim içmedim sütüm de kesildi. Kimse birşey demiyor bana. Ama demeye kalkarlarsa da lafı mı söylerim çekinmem ve kim olursa olsun birdaha evime kabul etmem. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anne sutu önemli evet ama Allah vermediyse kaynanan haşa Allah'ın bilgisinden sual mi ediyor
(731 puan) tarafından
Birşey bildiğinden değil işte bacım boş konuşmak maksat
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Maşallah benim kızım sadece emiyor bir yaşını geçti daha yeni yeni tutunuyor birşeylere yürüyemiyor daha yani hep anne sütü aldı ne alakası var 
(731 puan) tarafından
Neden mamaya bu kadar karşılar anlamıyorum ki olmazsa ne yapayım haşa yaratalım mı değil mi ama tövbe yaa
0 oy
(747 puan) tarafından
Amaan valla allah yardimcin olsun. Emmeyen bebek sagliksizmi oluyormus sanki. Ya ne geri jafalilar. Laf etcekelr ya illa. Nerden etsem diye sasirmislar. Sanki cocugu bilerek emzirmedin. Ekzirmek istekeyedebilirsin ustelik. Mama kotu biseymi sanki. Onceden mama tokmus nisastayla besleniyormusuz. Bilmiyormuymus kayinvaliden bunlari. Bos konusmalar. Sende soyle lafini  niye susuyosun
(731 puan) tarafından
Onlara göre emmeyen bebeğin başına herşeye geliyor boş konuşuyorlar yada güzel bakıyorum diye kıskanıyorlar
(747 puan) tarafından
Ayy bu insanlarimiz neden boyle. Neden hic bsyi takdir etmezler de surekli kusue ararlar acaba
0 oy
tarafından
Kuzum oglumu sutum yaramio die 4 ayindan beri mama devam ediorm mama ek gida 6 ayda desteksiz oturmaya basladi illaki hasta oluyor cocuk bu 8 aylik 8.500 kg  boyu uzun ayni yani normal bosver insanlar konusur konusur durur baska bidikleri bsey yok cnku
(731 puan) tarafından
Çocuklarımızın filezof olmasını bekliyor bunlar bacım kendileri toprağın pisliğin içinde çocuk büyütmüş vermiş eline salçalı ekmeği yallah sokağa şimdi başımıza birşey biliyor kesildiler
0 oy
(483 puan) tarafından
Kayinvaliden de yaşına göre gelişimi geride anne sutu almadiysa ondan herhalde 
(731 puan) tarafından
İçimden inan öyle şeyler demek geliyor ki eşimin hatırına sabır ama nereye kadar
0 oy
(770 puan) tarafından
Sadece mamayla beslenen bebekler napacakmis surunuyorlarmiymis smdi yurumemislerde güç olmamışta :/
(731 puan) tarafından
Bacım birşey bildiğinden değil laf olsun torba dolsun boş muhabbet
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Sen onun öyle olmadığını biliyorsun boşver takma 
0 oy
(199 puan) tarafından
Her sey bir kenara senin pasa gönlün ister emzirirsin ister mama verirsin. Bu senin bilecegin iş. Kimse karişamaz. Bende mama verdim. Sütüm azdı. Ameliyatliydim nasil emzireyim.agzilarinin payini ver.  O kadar
0 oy
(7,054 puan) tarafından
O kaynananın varya bende emziriyorum mama ver mama ver diyodu ilk zamanlar güçlü olsun takiviye olsun dedi sonra zayıf çok kilo almiyo ver mama ver mama dedi en ufak biseyde aç bu çocuk doymuyo maşallah göğsümü sikiyoyum 3 yerden fiskiriyo süt kaynsnami bi turlu ikna edemedim mama ver dediğinde sklina uydum verdim meme reddi yaptı 5 dk emiyodu en fazla bi gün yanında emziriyorum niye agliyo biliyomusum emiyo emiyo ağzına bişey gelmiyo ona kiziyo dedi yutkunuyo ama dedim olsun dedi sıktım göğsümü kucagina kadar fışkırdı ondan sonra sütun yok demedi bu sefer de yaramiyo dedi öğün nöbet geciriyo emerek uykuya dalınca vücudunu kasıp kafası kolları bacakları segiriyo doktorlar uyku miyoklonisine benziyo ama epilepside olabilir diyolar eeg cektirmeye çalışıyorum hanım efendi gelmiş hala sütun yaramiyo ya şekeri dusuyodur dedi geçen gün bizimki yemek yemeyi çok istiyo mama sandalyesinde hiç durmuyo diye meyve emziginin içine salatalık koydum onu emdi sakinleri bunu duydu ertesi gün onlara gittik kayınbabama diyo ki meyve püresi al da gel karışık püre içinde ne var ne yok bilmiyorum tadım yapmadik bişey yapmadık ya biseye alerjisi olsa ben nerden anlicam neye hassas kim bilir hangi marka alçak ben kendim araştırmadim daha kendim bilmiyorum hangisinden vercemi dedim en sonunda sen o kadar düşünme anne ben doğurdugum gibi düşünürüm dedim eşimi de rezil ettim şöyle şuna herşeye karışmasın bıktım artık dedim 
(731 puan) tarafından
Kız ben olsam ümüğüne çokerim onun zaten çocuk hastaymış daha gelmiş sütün. Mü yaramıyor diyor kadın hepsinde var bu yaa kız bir halt bildiği yok geçmişe gidip baksan eşin kesin bebek iken per perişan dır çocuk mu bakıyorlar mış o zaman eline verip salçalı ekmeği salıyorlarmış sokağa şimdi başımıza çocuk bakıcısı oldular
0 oy
(12,856 puan) tarafından
İlk oğlumu 27 ay emzirdim sonuç bağışıklığı çok düşük 14 aylıkken yürüdü yürümeye başladı sürekli düştü bunun süt ile alakası yok canım
0 oy
tarafından
Tipik sinir kaynana sendromu yasıyosun bende yok varsa gel sen ver de
0 oy
tarafından
Kız bizimki sadece anne sütü alıyorda noluyor 14 aylık olacak yürümüyor keyfine bıraktık artık bu kaynanaları topluyacaksın birden boğacaksın ya:D
0 oy
(462 puan) tarafından
Bu kaynanaları Allah bildiği gibi yapsın. Bende senin gibiyim. Ben kaynanayı evden kovdum ahahahahah :):) aslında kovmadım da sert bağırdım o da eşime ben artık gelmem dedi . Bir de eşimden korktuğuna yalan yanlış anlatıyor olanları :):)
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Bebeğim 20 aylık sizin bebeğin aynısıydı kızım. Ve 19 aylıkken yürüdu Anne sütü aldı hiç mama vermedim kiloluydu da bu sefer insanlar bu bebek demekki vitaminsiz  de guc alamıyor ondan oturamıyor ondan sürünemiyo.  Ondan yürüyemiyor.  Yani siz suyun üstünde bile yürüseniz çünkü yüzme bilmiyor diyecek insanlar çok vaar:)Takmayın..

0 oy
tarafından
Kimse ile görüşmüyorm kaynnm daha 7aydr gelmdi kizmda mama meme giderkn 3.ayda bni bıraktı .kimseye bir şey demk dusmz 
0 oy
(938 puan) tarafından
Var ya bişey diyim mi ben kızıma öyle mama icirdim doğduğundan beri bir iki ay emdi sonra olmadı tutmadı istemedi mamaya alıştı küçüklüğünden bugüne belkibir belki iki kere hasta oldu ama oğlum hiç mama içmedi çocuk doğduğu günden beri iki ayda bir grip hasta ateşli onla ne alakası var anlamıyorum yasanki sen kendi isteğine veriyorsun çocuğa onu 
0 oy
(599 puan) tarafından
Çok biliyor çevredeki insanlar profesörler yaaaa !!!!  Çocuklar hakkında yorum yapılması aşırı sinirimi bozuyor anasından Daha iyi derdini kimse bilemez bunu anlatamassin kimseye yorma bacım kendini kulak arkası et söylenenleri 
0 oy
(274 puan) tarafından
Aslında maşallah 7 aylıkken güzelmiş kilosu doktor neden mama tavsiye etti acaba ki el gıda ile emzirme yeterli olur du bence. Çünkü benim kızım 9 aylıkken 8900 dü kilosu. Kaynanalar böyle benimkide söyler bilmiş bilmiş kan beynime sıçrar bikaç yok yanlışmış öyle olmuyomış derim yoooo biz verdik hiç de bişe olmadı der bazen yeterrrr diye bağırdığımı hayal ederim sadece hayal tabi :) içimde patlarım düşünmeye çalışırım ama kafam ağrır ağrı kesici içtiğimi bilirim bazen 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
40 günlükken kızım 6 kiloydu 6 aylıkken 11 kiloydu ve kaynanam sütun doyurmuyor aç karni çocuğun derdi. Doktor 1 yaş gelişimi var çok iyi derdi ama o suratsız sırf muhalefet olmak için sütüme laf ederdi lanet karı önümde geberse bir bardak su vermem pisliğe

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 253 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Yildizsumeyye (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 482 göst.
8 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 272 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 404 göst.