+1 oy
250 göst.
Diğer kategorisinde (591 puan) tarafından
Off kızlar. 33 aylık erkek çocuk.  Çişini söylemeyi öğrendi. Altına kaçırma yok ne gece ne gündüz. Çabuk öğrendi hatta. Ama kakasını yapmıyor tuvalete. Karnım ağrıyor diyor gidiyoruz tuvalete oyalaniyor ama yapmıyor. Ne söylersem söyleyeyim ne yaparsam yapayim tuvaleye yapmıyor. Bir ay oldu b.oklu dön yıkamaktan bıktım. Tuvaletten çıkar çıkmaz altına yapıyor ve beni delirtiyor. Az önce karnım ağrıyor dedi gittik yine aynı şeyler işte yapmadı. Diğer oğlum da bir yandan uykusuzluktan ağlamaya başladı iyice gerildim.  Hem büyüğü hem küçüğü ağlamaya başladı resmen sinir krizi geçirdim ben de onlara bağırdım. En çok da büyüğüne.  S.lak gibi korkuttum çocuklarımı. Ama vallahi artık ağlama sesinden beynimin kıvrımları düzleşti.  Küçüğü zaten her an her saniye ağlıyor. Büyüğü de bu tuvalet konusunda hep aynı şeyi yapıyor. Söyleyin bana ne yapayım 

5 Cevaplar

0 oy
(14,571 puan) tarafından
anneyiz robot degiliz olabilir ama daha sakin kalmaya calis canim. benimki de ayniydi hic sorma 1 ay b.oklu don yikadim ogure ogure :D gozumden kacinca hemen koltugun arkasina gidip yapiyordu hic yanimdan ayirmadim yemek yaparken bile. baktim geldi hemen goturdum oturur oturmaz yapti sonra ayni devam ettik oyle alisti 
(591 puan) tarafından
Valla şimdiye kadar hep sakın kaldım.  Bu bir süreç çocuğu yıpratmayayım alışacak dedim ama vallahi bugün son noktaya geldim sandım.  Hele ikisi aynı anda ciyak ciyak ağlayınca orda benim ipler koptu. Tabi pişmanım keşke bağırmasaydım ama ne yapayım tutamadım kendimi
-Reklam-
0 oy
(605 puan) tarafından
Tuvalette eğitimi süreci biraz zor biraz da sabır işi, insan ister istemez gerilebiliyor ama sen yine de sakin kalmaya çalış. Çocuklar masumdur onların hiç bir günahı yok korkarak birşeyler öğrenmez çocuklar bu onlar da daha çok travma bırakır. Sonuçta öyle böyle de öğrenecekler biraz daha zamana ihtiyacın var.
(591 puan) tarafından
Elbette bunun farkındayım. Küçüğü emerek yatıyordu. İki üç kez çocuk tam dalıyorken koştur koştur tuvalete gittik.  Her seferinde anne karnım diyip birşey yapmayınca üstüne ikisi de ağlayınca bende kayış koptu. Keşke bağırmasaydım ama oldu ne yapayım
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Anneyiz ama bizde insanız sabrımız taşabilir bu gayet doğal. Bizde kaka söylemiyoruz çiş geldi diyor gidip kakasını yapıyor. İlk tuvaller eğitimine başlarken kakayi altına yapıyordu bende kızdım buraya yapmıyorsun klozee yapacaksın diye o günden sonra hep klozete yaptı. 
(591 puan) tarafından
Ben de kaç kez uyardım anlattım, ödül verdim, tatlı dille söyledim ama ben konuşunca çocuğum bana başka şeylerden arabalardan, seslerden hayvanlardan bahsediyor.  Yani beni tınlamıyor.  Bugün kötü bir gündü pişmanım keşke bağırmasaydım ama ne yapayım vallahi delirme noktasına geldim
(2,831 puan) tarafından
Olan olmuş canım, bir sabrımız var bazen o bam teline basıyorlar. Pedogag göturmeni tavsiye ederim en azından sana en doğru yolu gösterir.
0 oy
(1,349 puan) tarafından
Bende de iki çocuk var bazen Allah’ıma yalvarıyorum ne olsun sakinlik ve bu çocuğa bağırmıyım totosuna bitane yerleştirmiym diye yalvarıyorum içimden bazen ağlıyorum artık sinirden başım çatlıyor. Büyükler çok etkileniyor bağırmadan felan ama elimizde olmadan bazen yapabiliyoruz. Kaka sorunu da hep öyle oluyor oğlumda bayağı yapmadı karnı ağrıdı en sonunda mecbur kalınca yapıyorlar 
(591 puan) tarafından
Daha önce zaten post açmıştım zaten emin olmadan ikinci çocuğu yapmayın diye. Ben o zamanlamayı ayarlayamadım. Nasıl olsa daha gencim sabrım var üstesinden gelirim dedim saçlarım beyazladı valla sinirden.  Öğrenecek elbette biliyorum ama valla bir aydır b.klu dön yıkamaktan bıktım
0 oy
(495 puan) tarafından
Ikıncıye hamile kaldığında diğerinin hala bezlı ilgıye muhtaç anne cocugu olduğunu biliyordun degil mi, yanı tamam robot değiliz ınsanız ama bu çok olması doğal ve önceden ön gorulebılen bır durum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 174 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (848 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 418 göst.
23 Ocak 2022 Aile kategorisinde e2000 (32 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 1,232 göst.
16 Aralık 2021 Aile kategorisinde Eda00 (730 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 787 göst.