0 oy
1,209 göst.
Diğer kategorisinde (69 puan) tarafından

image

Sadece bu kadar geldi kızlar napıcam bilmiyorum sürekli mama içiyor emziriyorum emmiyor az geliyor diye o kadar şey kullanıyorum yinede gelmiyor sütüm napıcam ben :(

41 Cevaplar

0 oy
tarafından

Oyy oyyy kurban olduğum olmazsa benim olmazdı cnm senin birerina damla gelmiş en azından benim o bile yoktu vallahi. Kuru dutu bir bardak su ile kaynat iç günde iki üç bardak. Neler içtim gelmedi kuru dut getirdi diyebilirim ama bebeğimi gogsumden hiç çekmedim ne yaralar döktüm kanıyordu resmen ama emzirdim bırak sagmayi falan moralini bozma emzir sen ne kadar emerse o kadar gelir Dr. Bana senin emzirmen ile sağman aynı şey değil demişti sadece emzir sağma dedi günde de iki kere 60 ml mama verdim ben.40 geçti vermedim saatlerce emzirdim saatlerce. Şu anda 18 aylık deli gibi meme aşığı arada kendisi yüzüne sıkıyor 

Yorumlarda bir arkadas tarif vermiş ben de buradan okuyup yaptım onu çok işe yarıyor 
-Reklam-
0 oy
(8,202 puan) tarafından
Benım 20 milim olurdu sağmamda ilk zamanlar sonra coğladı sağmadım
0 oy
tarafından
Ben de de öyle okuyo du oğlım meme reddi yaptı ben de  süt sağım malinası aldım.2 ay kadar da onla sağdım ama malesef hiç bir çözüm olamadı  saat ler ce.sağdığım süt.bu kadar cık.çıkıyo  ağlıyo dum her sağımdan somra. Ama çok şükür 5 altı ayına kadar emdi ama. Birden gitti geri 
0 oy
(3,676 puan) tarafından
Kaç günlük bebeğin benim de ilk 3 gün böyle gelmişti sonra birden sertlesti göğüslerim acisindan duramadım 
0 oy
tarafından
Süt gelmezse mama içer. Ne var bunda 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Biberonun akisina alistigi icin emmek istemiyordur cunku memeden sut zor gelir cenesi yorulur sinirlenir gelmedikce biberon gibi surekli gelsin jster. Internetten emzirme destek sistemini arastir bir dene boylece hem seni emer hem de biberonsuz beslenir 
0 oy
(162 puan) tarafından
Makine ile mi sağdın canısı makine ile bende de hep az geliyordu bende elimle sağıyordum 
0 oy
tarafından
Çok düşünüp dert stres edersen daha çok çekilir hem bebişin mama yiyormuş mama yiyemeyen bebeklerde var annesini emmeyende mama yiyorsa sıkıntı yapma kaç aylık bebiş 
0 oy
(5,109 puan) tarafından
Makineyle mi sağıyorsun? Sıcak su ile masaj yapıp elle sağmayı dene
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Sen her gün kendine hoşaf yap. 43 günlük benm bbegm de

Hoşaf yapmadım gün bnmde az oluyo.
0 oy
(8,768 puan) tarafından
Stres yapma arada goguslerini sıcak su sabunla yoka masaj yap güzelce uyu uyku sütü artirir bide hangi marka süt sağma makinası kullanıyorsun ben lansinoh kullandım çok memnundum 
0 oy
(7,138 puan) tarafından
Canım sen pes etme benim sütüm de 2 ay sonunda çoğalmaya başladı. Strest yapma sütünü etkiler. Bol bol emzir. Birinden sıkılınca diğerine geç ondan sıkılınca diğerine geç. Masaj yap memene 
0 oy
(2,992 puan) tarafından
Bnmde aynıydı canım 2 ay tek anne sütü aldı snra anne sütü mama  bide gece zırt bırt uyanıyor Du doymuyor diye baktm olmuyor kestim sütten başlarda çok üzülüyordum dertlendim ama şmdi şükür sağlığı gelişimi gayette güzel boşuna kasmışıö kendimi çocuğu aç yatırıyprmuşum. 
0 oy
(711 puan) tarafından
Tahin helvası ye bacım o sütü arttırıyor ben bide bulgur pilavı pişiriyor yogurtlayip yiyiyorum benim ilk kızımda sütüm azdı ama bunda arttı çok şükür bide şu hunama çayını içiyorum her gece yatmadan 
0 oy
(6,106 puan) tarafından
Sen emzirmeye devam et emdikçe çoğalacak. Bol su iç üzülme mamayla doyur ama emzirmeyide kesme. Aktığı kadar emsin . Maalesef benimde öyle pek sütüm yok ama çok şükür doyuruyordu
0 oy
tarafından
Dereotu . Yeşil soğan... Bulgur pilavı. Kuru üzüm kuru incir hoşafı dene birde canım 
0 oy
(198 puan) tarafından
Elektirikli süt sağma makinalarıyla sağabilirsin çevrende varsa iste birilerinden göğüsünü iki elinin arasına al masaj yap öyle sağ
0 oy
(2,096 puan) tarafından
Bebeğin ne kadarlik ki? Bir damla bile varsa süt arttırılabilen bir şeydir doğru beslenmeye dinlenmeye ve bol bol emzirmeye devam et
0 oy
(520 puan) tarafından
İmkan varsa süt sagma makineni değiştir ben ilk kiwi kullandım bu kadar çıkıyordu sonra medela denedim foşur foşur akıp doldurdu. Gerçi ben sadece 1.5 ay emzirebildim sonra mamayla devam ettik ama olsun sende sıkma canını, elinden geleni yaptıysan gelmiyorsa gelmiyordur birsey olmaz mama da zehir değil sonuçta 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Herkes şunu yap bunu et demiş ama kimi kadınların anatomisi gereği sütü olmuyor bence. Ben neler yedim neşer içtim ne vitaminler kullandım asla gelmedi. Ve bebeğim emen bi çocuktu. Emzir emdikçe iner dediler çocuk boş memeyi çekti çekti gelen sütüm olmadı. Yapacak bişey yok. Sen mamayı daha düzenli ver canım üzülme 

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 164 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 570 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Eylulyy2 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 547 göst.
7 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Aylin35ksk (932 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 99 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu

396,317 soru

11,854,982 cevap

35,949 kullanıcı

...