0 oy
417 göst.
Aile kategorisinde (932 puan) tarafından
Sabah 11de dogum yaptim kizlar 4 saaat kuwezde kaldi oglum emmedi o surecte snra yanima geldi ama sutum minnacik 1 2 damla geliyor bu saate kadar 1 kez kaka yapti memeyi kolay tutuyor ama sutum yok doktor mama almama izin wermedi yarin cikcam ewe ne icsem ne kullansam sut yapar kizlar acil 

18 Cevaplar

0 oy
(12,492 puan) tarafından
Çok normal yeni doğum yapmışsın daha bulgur pilavı hoşaf bol su iç hurma da güzel süt yapıyor sık sık emzir sütün insin 
tarafından
Bulguru içine kimyon da at canım bulgur süt yaptığı kadar gaz da yapar bebek de
-Reklam-
0 oy
(266 puan) tarafından
Canım yok diye düşünme. Hemen foşur foşur gelmez çok normal.. bebeğin henüz emmeyi bilmiyor biraz zaman alacak. Elektrikli pompayla 15 dk bir göğüs olacak şekilde süt gelmese bile sağ... Birde burda süt artırıcı bir tarif vardı... istersen onu yap iç. Ama muhakkak pompayla sağ... daha çabuk sütün gelir ..  yeni doğan bebeğin midesi zaten minnacık...
0 oy
tarafından
Kompostu bol su tahin helvası ye canım daha çok yeni doğum yaptın sütüm yok deme bu lafı dedikçe süt geri kaçarmıç maşallah çok sütüm var de beyne bu sinyali yolla 
0 oy
(276 puan) tarafından
2-3 güne iner sütün canim
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Canim o 1 2 damla dediğin ağız sütü öyle çok gelmez hiç bisey vermeyip kaka yaptıysa o süt ona yetiyordur allahin izniyle 
0 oy
(9,215 puan) tarafından
Ne demek mamaya izin vermedi ya o nasl doktor.. çocuğun açlıktan kan şekeri mi düşsun.. sutun gelene kdar hem mama ver hem emzir.. emdikçe gelecek Allahn izniyl3
tarafından
Dimi bana da verdirtmediler eve geldim iki gün sonra kuveze alındı sıvı kaybından yani en kötü kelimeyle açlıktan halen vicdan azabı çekerim bir sene olacak kendimi affedemiyorum o yenidoğan kapısına kızımı ihmal edip verdiğimde çok ağladım çok sucluydum verdirtmeyen eşim ve gorumceminde doldurusu vardı hakkımı helal etmiyorum o kadına
(13,202 puan) tarafından
Bana da izin vermedi doktor asla sallamadım sarılık mı olsun çocuk bazı doktorlar çok abartıyorlar
(9,215 puan) tarafından
Aynen ya alın işte canlı orneği yaşanmş resmen.. sanki mamanın içinde zehir var.. ha bol bol sütun gelir bebeğine yetecek kdar o zmn neyse ama damla damla sutle çocuk mu doyar.. iyi yapmşsn aslı.. cidden bazı dr.lar okumuş ama hala cahiller :) benim ebem de sağolsun hemen aldırtmıştı mama.. daha bu sutle doymaz die
(13,202 puan) tarafından
Yanımda hazırlıklı gittim ben zaten sezeryandı. Genç doktorlar şimdi öyle yapıyor illa anne sütü olsun diye de en çok çıkan günde toplam 90 cc süt çıktı hangi bebeğe yeter bu süt
tarafından
Vala kızlar kuvezden çıktı goguslerimi sagdım kan fışkırdı yara oldu hem mama verdim hem anne sütü kızım içtikçe de verdim mamayı en son ne yaptım kendi içmedi kaç defa mama hazırladım demekki sütüm yetti dedim 15 günluktu mamayı bıraktı çok şükür şimdi her fırsatta emziriyorum vala bazen kucağıma alır keyfi emziririm o şekilde rahat ediyorum
0 oy
(395 puan) tarafından
Önce bir sakinleş bi sırtına yaslan sen annesin herşeyi en iyi sen bilirsin bebeğini al kucağına önce bir sev öp okşa dua et ona hayatta olduğu için şükret sakince ona huzurunu ver tedirginliğini değil sonra aç göğsünü yatır kucağına bırak yarım saat emsin her 20 dakikada yarım saatte bir ver emsin bir damla iki damla üç damla çoğalır o günden güne emdikçe çoğalır bebeğinin çenesine göğsün değmesin alttan bir güzel destekle hiç desteği bırakma göz teması kur SAkin sakin emzir daha bebek hayata geldiğini anlamadan cocugu germe sevgi göster uzun uzun emzir uyandır emsin uyusun emsin yarım saatte bir emzir yarım saat o zamanla alışıcak 
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Bol bol su iç ve mümkünse duşa gir çok işe yarıyor. Onun dışında hoşaf içebilirsin
0 oy
(31 puan) tarafından
Bende 17 günlük anneyim aynı sorunu bende yaşadım kuru inciri dograyın biraz şekerle suyla hoşafını yapın için Allahın izniyle çok fayda ediyor aşırı artırıyor sütü. Birde sağmayı deneyin derim ben öylr yaptım ama eminim gelicektir
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Bol su iç kuruyemiş ye bulgur pilavı hoşaf falan iç canım buar süt yapar streste yapma sürekli emzir emdikçe süt gelir
0 oy
(5,220 puan) tarafından
kız sabah 11den beri o bebiş ne yiyo 
0 oy
(31 puan) tarafından
Bulgur pilavı kuru soğan incir ıhlamur kuşburnu tarçın felan karışık demle oda süt yapar boza da yapar ama şu mevsimde yoktur herhalde 
0 oy
tarafından
Canım birincisi hemen çocuğuna mama ver gerekirse doktordan hemsireden gizli ver kimseyi dinleme çünkü sıvı kaybı olur Allah korusun havalar çok sıcak ve onun ihtiyacı var benim kızım 21 temmuzda doğdu geçen sene bende mama vermedim doktor verme hemşire verme eşim verme dedi durdu annem ısrarla verelim dedi ama yok *****.likti o yüzden ver mamayi lütfen günahtır ikincisi eve gidince goguslerini sıcak suyla yıka masaj yap insin olmadı süt pompası al sağ ben aldım aynı bir iki damlaydi sagdım kan fışkırdı öyle kanalları açılmış oluyor bebeğin gücü yetmiyor olabilir hemen sağ sütün gelince çocuğunu emzir sürekli bir şey olmaz bir iki damla geliyorsa iyidir sütün vardır 
0 oy
tarafından
Hemen bı süt sağma makinası al bebek emdikten sonra sağ sütünü öyle öyle çoğalır sütun
0 oy
(119,318 puan) tarafından
bak kuru keciboynuzu aldir sabah onu kir kaynat o suyu ic snr o keci boynuzlarimida yee 1 saate kalmaz dolar goguslerin ekstra bulgur pilavi dereotu tavuksuyu corba tahin helvasi ve bol su 
0 oy
(4,664 puan) tarafından
Daha çok erken hemen mamaya baş vurma sonra biberona alışır seni emez
0 oy
tarafından
Banyo yap göğüslerini iyice ovalayıp yıka. Bununda etkisi var. Sık sık emzir ama sık sık
0 oy
(818 puan) tarafından
Kuzu daha yeni dogum yapmissin git evine guzel bi dus al goguslerine masaj yap gelir sütun benimde 1 gun sonra geldi korkma bebegin ac kalmaz Allah size bagislasin 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 358 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Meryemserap (965 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 251 göst.
3 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 244 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde soruicin (1,691 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.