0 oy
156 göst.
Diğer kategorisinde (1,563 puan) tarafından
10 aylik oldu gece saat basi uyaniyor emmek icin acaba doymuyormu devam sütüde versemmi gece mafoluyorum uyumaktan tiksindim artik bu yüzden yataktan sabaha kadar 20 kere uyaniyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(17,463 puan) tarafından
Emmek için uyaniyor. Sütten kesince uyanmayı bıraktı. Ama hala 2 3 kez kalkar her gece. O da çok koymuyo artık. Oğlum da senin bebiş gibiydi
-Reklam-
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Tamamen aliskanlik meme aliskanligi bunu bilir bunu soylerim valla eger gun icjnde ve yatmadan iyi doydugunu dusunuyosan
(11,295 puan) tarafından
Meme aliskanligi. 6 7 aydan sonra gece beslenmesini kesebilirsiniz diyo doktorlar. Daha kucuk kolay adapte olur bence kesmeyi dene ablamda 10 aylikken kesmisti
(1,563 puan) tarafından
Ozamanda kiyamam gece acikirsa :( ağladiginda çiğlik atar emmezse nasil susturucam hem
(11,295 puan) tarafından
Iste gece acikmiyolar aslinda 8 saate kadar ac kalabilirler guzel doyurup yatirirsan. Benimki 19 aylikti hala kalkiyodu gun icindede yemesi masallahti ee acliktanmi kalkiyodu :) valla canim ya kesicrksin geceyi yada dayanip uyanicaksin
(1,563 puan) tarafından
Nasil kesicem işte canm yoksa bende bittim ger gece dayanamiyorum
(11,295 puan) tarafından
Canim 2 gece agliyolar sonra alisiyolar. Aglamadan kesileni duymadim valla
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Canım zaten ilk 6 ay sadece anne sütü sonra devam sütü ve ek gıdaya geçmen gerekiyor acıktığı için uyanıyordur yavru 
(4,272 puan) tarafından
Canım yanlıs bilgi veriyorsun herkes 6 ay sonrası devam sütü vermek zorunda gibi öyle bir şey yok 6 ay sonrası bebek 1 yaşa kadar ek gıdayı doyumluk değil yemeye alışmak için almalı ana öğün hala anne sütü bunun yetmediği yerde mama ilavesi yani çok var öyle 2 yaşa kadar sadece anne sütü ile devam eden üstüne ek gıda veren bebeğin gece uyanmasını ben tamamen meme kokusuna alışkanlığa bağlıyorum kuzenim gece mama veriyor ekstra irmikli muzlu muhallebi ona rağmen 20 kere kalkar emer der Bi çok bebek bu şekilde yani
(1,943 puan) tarafından
Ben devam sütü zorunlu demedim zaten anne sütü 6 aydan sonra tam tokluk hissini vermiyor artık o yüzden bebek ek bir şeyler arıyor benim görümcem de 2 yaşında hala sadece anne sütü alıyor çocuk başka bir şey ağzına sürmüyor 8 kilo kalmış sürekli ağlıyor 5 dk bir emmek istiyor o yüzden ek gıda veya devam sütüne geçip mide kapasitesini alıştırmak lazım doymasıyla gelişmesi aynı şey değil malesef
(1,943 puan) tarafından
Ayrıca haklısın mutlaka meme kokusu annesinin yanında güvende hissetmesi vs bunlar da var tabi alışkanlık oluyor sonuçta doğdu doğalı düzeni böyle
(4,272 puan) tarafından
Anladım senin de demek istediğini canım yanlıs anlama bende mamada veriyorum mama karşıtı falan değilim yani :) sadece yazıda sanki her 6 ayı dolan bebek devam sütü almak zorunda gibi anladım ondan cevap verme gereği duydum
(2,732 puan) tarafından
Doktor takip edip gelişime göre verir belki mama vs.
Mesela kilo alması hangi ayda yavaşlar? Bebeğim 6 aylık bu ay az aldı kilo. Ama çok hareketli maşallah. Yediğini yakıyor heralde. Bende sütüm yetmiyor diye üzülüyorum.
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Üff ben öyleyim 8 aylık hiç uyumuyor uykusuzluktan ölüyorum artık. 
(1,563 puan) tarafından
10 aydir uykuya hasretim bende
0 oy
tarafından
Aynıyız benimki doğduğu ilkk günden beri gece uykusu bilmez gece en az 10 kere kalkıyor 
0 oy
tarafından
Acıktığım için değildir canım bağımlı olduğu içindir memeden kesince düzelir merak etme 

İlgili bir soru bulunamadı

397,255 soru

11,881,388 cevap

35,999 kullanıcı

...